شیفر

با گران ترین شهرهای دنیا برای زندگی آشنا شوید!

رسانه کلیک – در این مطلب به معرفی تعدادی از گران ترین شهرهای دنیا برای زندگی می پردازیم. این فهرست بر مبنای هزینه سالیانه زندگی در هر شهر تهیه شده است.

به نظر شما گران ترین شهرهاى دنیا براى زندگى در چه بخش هایى از دنیا واقع شده اند؟ اقتصاددانان اخیرا فهرست گران ترین شهرهاى دنیا را به‌روزرسانى کرده اند. جالب است بدانید شهر استرالیایى سیدنى در فهرست جدید از تمام شهرهاى آمریکایى گران تر تشخیص داده شده است!

فهرست جدید گران ترین شهرهاى دنیا برای زندگی بر اساس تحقیقات منتشر شده توسط واحد اطلاعات اکونومیست (EIU) بر مبناى هزینه سالیانه زندگى در این شهرها تهیه شده است. این تحقیق هزینه بیش از ١۵٠ نوع مختلف از محصولات و خدمات در شهرهای نقاط مختلف دنیا را با یکدیگر مقایسه کرده و بررسى کرده که ساکنان هریک از این شهرها چه هزینه اى براى این خدمات پرداخت مى کنند.

اولین شهر این فهرست یعنى سنگاپور 5 سال است که در صدر فهرست قرار گرفته است؛ اما نکته جالب آن جاست که هیچ یک از شهر هاى آمریکایى – حتى نیویورک – نتوانستند در فهرست به‌روزرسانى شده قرار بگیرند.

در ادامه همراه کلیک باشید تا با فهرست کامل گران ترین شهرهاى دنیا آشنا شوید.

9- سیدنى

از میان تمام شهرهاى استرالیا، سیدنى به عنوان گران ترین شهر براى زندگى تشخیص داده شده و در فهرست گران ترین شهرهاى دنیا از ملبورن نیز پیشى گرفته است. در فهرست سال گذشته شهر سیدنى موفق به کسب رتبه چهاردهم فهرست شد؛ این نکته به معناى آن است که در 12 ماه گذشته هزینه هاى زندگى براى ساکنان سیدنى افزایش یافته است.

8- کپنهاگ

کپنهاگ یکى از 4 شهر اروپایى بوده که در فهرست گران ترین شهرهای دنیا جزو 10 شهر اولیه انتخاب شده است. این شهر پایتخت کشور دانمارک بوده و در فهرست امسال جایگاه هشتم را به خود اختصاص داده است. (با گران ترین کشورهای اروپایی آشنا شوید)

7-  سئول

سئول (هفتمین شهر گران دنیا) و سنگاپور (اولین شهر گران دنیا) تنها شهرهاى فهرست هستند که جایگاه خود را نسبت به سال گذشته حفظ کرده اند. انجام خریدهای روزانه در سئول تقریبا 50٪؜ از انجام خریدهاى روزانه در نیویورک گران تر است!

6- ژنو

شهر ژنو در سوئیس در فهرست امسال تنها یک رتبه ارتقا پیدا کرده و به عنوان ششمین شهر گران دنیا انتخاب شده است.

5- اسلو

شهر اسلو پایتخت نروژ با اینکه در سال گذشته حتى بین 10 شهر گران دنیا نیز قرار نداشت، در فهرست به امسال 6 رتبه ارتقا یافته و به عنوان پنجمین شهر گران دنیا برگزیده شده است. از دلایل گران محسوب شدن اسلو مى توان به هزینه بالاى حمل و نقل، استراحت، تفریح و مخارج شخصى در این شهر اشاره کرد.

4- هنگ کنگ

هنگ کنگ یکی دیگر از شهرهایی است که در فهرست گران ترین شهرهای دنیا جای گرفته است؛ زیرا هزینه هاى خرید مواد اولیه براى خانه و در مجموع هزینه زندگى در آن بسیار بالاست. این شهر در فهرست امسال در جایگاه چهارم قرار گرفته است.

3- زوریخ

شهر زوریخ با ارتقاى یک رتبه نسبت به سال گذشته، هنوز هم به سبب قیمت هاى بالاى خریدهاى روزانه و خدمات بیمه اى یکى از گران ترین شهرهای دنیا محسوب مى شود.

2- پاریس

سال گذشته پاریس به عنوان هفتمین شهر گران دنیا برگزیده شد و امسال با ۵ رتبه ارتقا به عنوان دومین شهر گران دنیا انتخاب شده است.

با استناد به گزارش جامع هزینه هاى زندگى در نقاط مختلف دنیا، اگرچه در فهرست گران ترین شهرهای دنیا در سال 2017 شهرهاى متعددى با واحد پولى یورو وجود داشتند؛ با این حال در فهرست امسال پاریس تنها شهرى است که واحد پول رایج در آن یورو است.

پایتخت فرانسه با ارتقا از رتبه هفتم به دوم ثابت مى کند که هزینه هاى زندگى در آن بسیار بالا بوده و از علل این موضوع مى توان به قیمت هاى بالاى حمل و نقل و تنباکو در این شهر اشاره کرد. قیمت این مواد در سایر شهرهاى اروپا بسیار کمتر از پاریس است.

1- سنگاپور

اگرچه ساکنان سنگاپور از خدمات درمانى، کالاهای روزمره و سرویس دهى هایى با قیمت مناسب بهره مند هستند؛ با این وجود این شهر که به عنوان مرکز مالى جهانى شناخته مى شود کماکان گران ترین شهر دنیا براى خرید خودرو و سومین شهر گران دنیا براى خرید لباس به شمار مى رود. امسال پنجمین سال متوالى است که سنگاپور به عنوان گران ترین شهر دنیا برگزیده شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.