شیفر

بهترین دانشگاه های آلمان در سال ۲۰۱۹ معرفی شدند

رسانه کلیک – اگر قصد تحصیل در کشور آلمان را دارید، با ما همراه باشید تا شما را با ۵ مورد از بهترین دانشگاه های آلمان در سال ۲۰۱۹ آشنا کنیم.


کشور آلمان یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت تحصیلی است. ۴۷ عدد از دانشگاه ها و موسسات عالی این کشور جزو برترین دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۹ محسوب می شوند. جالب آنکه در این مراکز، بیش از ۵۰۰ دوره تحصیلی مختلف (در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد) کاملا به زبان انگلیسی تدریس می شود.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ یا LMU در جایگاه اول فهرست بهترین دانشگاه های آلمان قرار دارد. این دانشگاه که در سال ۱۴۷۲ میلادی بنا شده، یکی از قدیمی ترین مراکز علمی این کشور است که سالانه نظر تعداد زیادی از دانشجویان خارجی را به خود جلب می کند.

دانش آموختگان LMU تاکنون ۴۲ جایزه نوبل را در زمینه های مختلف ازآن خود کرده اند. ماکس پلانک، ورنر هایزنبرگ و اتو هان جزو مشهورترین این دانش آموختگان هستند. LMU از اواخر قرن هجدهم تمرکز ویژه ای بر علوم طبیعی داشته و تاکنون به کشفیات تحول آوری در این زمینه دست یافته است.

دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ

این دانشگاه که در قرن نوزدهم میلادی تاسیس شده، تنها موسسه علمی و فناوری مونیخ است. محور اصلی این مرکز پیرامون مهندسی و فناوری اطلاعات می چرخد؛ اما طی سال های اخیر رشته هایی مانند علوم طبیعی، علوم اجتماعی، علوم پزشکی، کشاورزی و فناوری غذا نیز به این مجموعه اضافه شده اند.

مرکز علمی TUM واقع در سنگاپور نیز جزو زیرمجموعه های دانشگاه فنی مونیخ است که سال ۲۰۰۱، جهت تحصیل دانشجویان آسیایی پایه گذاری شده است. دانش آموختگان این مجموعه از سال ۱۹۲۷، موفق به کسب ۱۳ جایزه نوبل در زمینه های فیزیک، شیمی و پزشکی شده اند.

دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه هایدلبرگ با بیش از ۶۳۰ سال سابقه، قدیمی ترین دانشگاه آلمان محسوب می شود. این مجموعه دارای ۱۰۰ رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی و بالاتر است. دانش آموختگان هایدلبرگ نقش بسزایی در پیدایش گرایش های جدید (مانند جامعه شناسی مدرن، فیزیک محیطی و روانپزشکی ژنتیکی) داشته و تا کنون موفق به دریافت ۳۳ جایزه نوبل شده اند.

دانشمندان، فیلسوفان و سیاستمداران برجسته ای در این موسسه مشغول تحصیل و یا تدریس بوده اند که از معروف ترین آن‌ها می توان به ماکس وبر، بنیان گذار جامعه شناسی مدرن و هانا آرنت اشاره کرد. هایدلبرگ در رده سوم بهترین دانشگاه های آلمان قرار دارد و در حال حاضر 20 درصد از کل جمعیت آن را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

دانشگاه هومبولت برلین

دانشگاه هومبولت برلین

دانشگاه هومبولت، الگوی تحصیلی بسیاری از دانشگاه های اروپایی و آمریکایی در قرن نوزدهم بوده است. کلیه رشته های موجود در این دانشگاه از محبوبیت و اعتبار زیادی برخوردارند اما جایگاه هنر و انسان شناسی نسبت به سایرین کمی بالاتر است.

در گذشته دانشمندان بزرگی نظیر آلبرت انیشتین، ماکس پلانک و والتر بنجامین در این مجموعه فعالیت داشته اند. اساتید و دانش آموختگان هومبولت تاکنون موفق به کسب ۵۵ جایزه نوبل در عرصه های فیزیک، شیمی، پزشکی و غیره شده اند.

کتابخانه دانشگاه یکی از جامع ترین کتابخانه های موجود در آلمان است که شامل ۶.۵ میلیون کتاب و هزاران نشریه و رساله تخصصی می شود. شاید جالب باشد بدانید که حدود ۳۰ هزار دانشجوی بین المللی در حال تحصیل در این مرکز آموزشی هستند.

دانشگاه فرایبورگ

دانشگاه فرایبورگ

دانشگاه فرایبورگ در جایگاه پنجم فهرست قدیمی ترین و بهترین دانشگاه های آلمان قرار دارد. علوم طبیعی و انسان شناسی از رشته های پرطرفدار و مطرح این موسسه به شمار می آیند. اعضای دانشگاه فرایبورگ تاکنون توانسته اند ۱۹ جایزه نوبل و ۱۵ جایزه Gottfried Wilhelm Leibniz (معتبرترین جایزه تحقیقاتی آلمان) را در کارنامه خود ثبت کنند.

دانشجویان می توانند علاوه بر عضویت در انجمن های رادیویی و تلویزیونی، در فعالیت های فوق برنامه و تفریحی دانشگاه نیز شرکت نمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.