شیفر

با بهترین دانشگاه های استرالیا در سال 2019 آشنا شوید

رسانه کلیک – کشور استرالیا از نظر جذب دانشجویان خارجی، در رده سوم جهان قرار دارد. در این مطلب سعی داریم تا به معرفی بهترین دانشگاه های استرالیا در سال ۲۰۱۹ بپردازیم.

طبق رده بندی Times higher education در سال ۲۰۱۹، حدود ۳۵ مرکز علمی معتبر در استرالیا وجود دارد که ۶ مورد از آن‌ها جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان هستند. دانشگاه ملبورن امسال توانست در رده اول فهرست بهترین دانشگاه های استرالیا (۳۲ام جهان) قرار بگیرد.

۱. دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن با بیش از ۱۶۰ سال سابقه، دومین دانشگاه قدیمی استرالیا محسوب می شود. در حال حاضر حدود ۴۵ هزار دانشجو و ۶۵۰۰ پژوهشگر از ۱۳۰ کشور مختلف، مشغول فعالیت در این موسسه هستند. جالب آنکه بیش از ۵۰ درصد از جمعیت کل دانشجویان (۱۲ هزار نفر) را افراد خارجی تشکیل می دهند.

پیتر دوهرتی برنده جایزه نوبل پزشکی، دیوید باگر و دیوید سولومون از اساتید و محققین مطرح در این دانشگاه به شمار می روند.

۲. دانشگاه ملی استرالیا

دانشگاه ملی استرالیا

دانشگاه ملی استرالیا یا ANU در پایتخت این کشور یعنی کانبرا واقع شده و در ابتدای سال های تاسیس خود، تنها میزبان دانشجویان کارشناسی ارشد و بالاتر بود. ۶ نفر از برندگان جایزه نوبل جزو محققین و فارغ التحصیلان ANU هستند؛ از جمله برایان اشمیت، برنده جایزه نوبل فیزیک در سال ۲۰۱۱ که اکنون معاونت این موسسه را بر عهده دارد.

ANU یکی از بهترین دانشگاه های استرالیا است که با دیگر مراکز علمی جهان نظیر ییل، آکسفورد، ETH زوریخ و دانشگاه ملی سنگاپور نیز همکاری موثر و گسترده ای دارد.

۳. دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی

این دانشگاه که در سال ۱۸۵۱ میلادی بنا شده، قدیمی ترین دانشگاه استرالیا محسوب می شود که با بیش از ۳۰ کشور جهان، برنامه تبادل دانشجو دارد. هم اکنون نیز حدود ۴۳ هزار دانشجو از ۱۳۴ کشور جهان در این موسسه به تحصیل علم مشغول هستند.

5 نفر از نخست وزیران استرالیا جزو دانشجویان سابق دانشگاه سیدنی بودند که از میان آن‌ها می توان به ادموند بارتون، برنده اولین انتخابات فدرال اشاره کرد.

۴. دانشگاه کوئینزلند

دانشگاه کوئینزلند

محوطه اصلی دانشگاه کوئینزلند یا UQ در یکی از غنی ترین مناطق شهر بریزبن یعنی سنت لوسیا قرار گرفته است. در حال حاضر ۳۸ هزار دانشجو از ۱۴۱ کشور مختلف مشغول فعالیت در UQ هستند که از میان آن‌ها حدود ۱۳۸۰۰ نفر در مقاطع ارشد و بالاتر تحصیل می کنند.

این موسسه دارای ۷ دانشکده در حوزه های مختلف است و تاکنون توانسته ۲ جایزه نوبل را به پرونده افتخارات خود اضافه نماید. برنده جایزه اسکار جفری راش، شناخته شده ترین چهره در بین دانش آموختگان UQ به حساب می آید.

۵. دانشگاه مانش

دانشگاه مانش

دانشگاه مانش در رده پنجم بهترین دانشگاه های استرالیا قرار دارد. نام این موسسه برگرفته از نام مهندس و فرمانده نظامی استرالیا یعنی جان مانش است. در حال حاضر حدود ۴۴ هزار نفر در مقطع کارشناسی و ۲۰ هزار نفر در مقاطع ارشد و بالاتر مشغول تحصیل در مرکز علمی مانش هستند. این دانشگاه همچنین دارای مدرسه ها و موسسات مختلفی در کشورهای مالزی، ایتالیا، چین و هند است.

نیک کیو، پیتر کاری و دیوید ویلیامسون جزو موفق ترین فارغ التحصیلان مانش هستند که در حوزه های مختلف هنری و فرهنگی فعالیت می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.