حذف 1.6 میلیون کانال یوتیوب در سه ماهه سوم 2018

رسانه کلیک – یوتیوب به تازگی اعلام کرده تعداد زیادی ویدیو را از سرویس خود حذف کرده است. علاوه بر این موضوع، شاهد حذف 1.6 میلیون کانال یوتیوب نیز هستیم.

در حال حاضر ساخت کانال یوتیوب بسیار ساده است و کاربر تنها با چند کلیک می تواند کانال خود را تاسیس کند. این فرآیند ساده باعث شده بسیاری از افراد از سرویس ویدیوی یوتیوب استفاده نادرست داشته باشند و در آن اطلاعات غلط و جعلی قرار دهند.

یوتیوب به تازگی در راستای شفاف سازی سیاست های خود، گزارشی را در اختیار رسانه ها قرار داده است. بر اساس این گزارش، سرویس ویدیوی متعلق به گوگل در سه ماهه سوم 2018 نزدیک به 1.6 میلیون کانال را حذف کرده است.

یوتیوب در رابطه با حذف این تعداد کانال از سرویس خود اعلام کرده است:

یک کانال یوتیوب در صورتی که در مدت 90 روز اقدامات نامناسب خود را متوقف نکند و یا قوانین این سرویس را مدنظر قرار ندهد، حذف می شود. زمانی که یک کانال حذف می شود، تمام ویدیوهای آن نیز از این سرویس برداشته می شود. در سه ماهه سوم 2018 نزدیک به 50.2 میلیون ویدیو از این سرویس حذف شده است. 

اکثر این کانال ها اطلاعات جعلی را در اختیار کاربران قرار می دادند. علاوه بر اطلاعات غلط، باید امنیت کودکان را نیز دلیل عمده دیگر حذف این کانال ها دانست. این سرویس پخش ویدیو در رابطه با امنیت کودکان اقدامات زیادی را انجام داده به گونه ای که شاهد عرضه نسخه ویژه ای از این سرویس برای کودکان هستیم (یوتیوب به جاسوسی از میلیون ها کودک متهم شد).

یوتیوب در ماه های اخیر تعداد زیادی ویدیو را از سرویس خود حذف کرده است. انتظار می رود این روند در آینده نیز ادامه داشته باشد. یوتیوب قصد دارد با این اقدامات و همچنین ایجاد تغییراتی در سرویس خود، محبوبیت آن را در میان کاربران بیش از پیش افزایش دهد (چگونه با یوتیوب پولدار شویم؟).

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.