شایعه: مایکروسافت روی 4 ایکس‌باکس جدید و متفاوت کار می‌کند!

رسانه کلیک – و باز هم یک شایعه‌ی دیگر در مورد مایکروسافت و ایکس‌باکس جدید! این بار منبع اطلاعاتی گزارش داده است که مایکروسافت در حال ساخت 4 ایکس‌باکس مختلف است!

سخت است که پیگیر شایعات مرتبط با سخت افزار ایکس‌باکس جدید باشید؛ در هفته‌های اخیر شایعه‌های بسیاری حول فعالیت‌های نسل بعد کنسول مایکروسافت به وجود آمده است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به استخدام نیرو توسط مایکروسافت برای ساخت ایکس‌باکس نسل بعد اشاره کرد. حالا هم شایعه‌ای جدید اشاره به این دارد که مایکروسافت روی دو کنسول مبتنی بر دیسک کار می‌کند؛ علاوه بر این، دو کنسول دیگر هم در حال توسعه است که فقط به صورت استریم و بدون دیسک بازی‌ها را اجرا می‌کند. اسم‌های رمز این پروژه‌ها هم در حال حاضر اسکارلت، آنتم و آناکندا نام دارند.

تمامی این صحبت‌ها توسط برد سمس در سایت Thurrott مطرح شده است. سمس مدعی شده که مایکروسافت در حال کار بر روی 4 ایکس‌باکس جدید است که هر یک از آن‌ها هم نام مختص به خودشان را خواهند داشت.

طبق ادامه گفته‌های سمس، اسکارلت، نام کلی پروژه‌های ایکس‌باکس نسل بعد هست و مربوط به یک کنسول خاص نیست؛ به عبارتی دیگر هرگز کنسولی به نام ایکس‌باکس اسکارلت عرضه نخواهد شد.

اولین پروژه‌ی زیر مجموعه ایکس‌باکس اسکارلت، آناکندا نام دارد. این ایکس‌باکس جدید سیاست‌های مربوط به ایکس‌باکس وان ایکس را دنبال می‌کند. به عبارتی دیگر، یک کنسول تمام عیار و قدرتمند خواهد بود.

اما اسم رمز دیگر ایکس‌باکس نسل بعدی که مربوط به پروژه ایکس‌باکس اسکارلت می‌شود، لوک هارت است. این ایکس‌باکس جدید سیاست‌های ایکس‌باکس وان اِس را دنبال می‌کند. این سخت افزار یک کنسول اقتصادی و ارزان‌تر است تا به قدرت خرید مردم کمکی کرده باشد. انتظار می‌رود هر دو پروژه‌ی آناکندا و لوک هارت در سال 2020 میلادی (1398 و یا 1399 شمسی) به بازار‌های جهانی عرضه شوند.

پیش از این که مایکروسافت بخواهد وارد چرخه‌ی کنسول‌های نسل بعد بشود، یک ایکس‌باکس جدید با نام ماوریک (Xbox Maverick) را عرضه خواهد کرد. این کنسول هیچ ارتباطی با ایکس‌باکس نسل بعد و پروژه اسکارلت ندارد و تفاوت آن با ایکس‌باکس وان این است که بازی‌ها را بدون دیسک اجرا خواهد کرد و تمرکز آن روی اجرای تمامی عناوین به صورت استریم خواهد بود. احتمالا این کنسول در بهار سال 2019 میلادی عرضه خواهد شد هر چند که هر لحظه این احتمال وجود دارد تا تاریخ عرضه آن تغییر کند.

و در نهایت می‌رسیم به یک ایکس‌باکس دیگر که قرار است فقط بر روی سیستم xCloud تمرکز داشته باشد. این کنسول هم نسخه‌ای جدید از Xbox One S خواهد بود و جالب است بدانید که از اجرای دیسک هم پشتیبانی خواهد کرد. این ایکس‌باکس جدید هم در سال 2019 میلادی عرضه خواهد شد!

شاید جالب باشد بدانید که اخیرا ساتیا نادلا، مدیرعامل شرکت مایکروسافت هم از آینده درخشان دنیای گیم در سرویس xCloud صحبت هایی کرده بود.

علاوه بر همه این‌ها، مایکروسافت در یک پلتفرم توسعه جدید تحت عنوان GameCore را عرضه خواهد کرد تا ساخت بازی‌ها سریع‌تر و ساده‌تر انجام شوند.

لازم به ذکر است که تمام صحبت‌های بالا اظهارات برد سمس بوده و هنوز هیچ اطلاعیه رسمی از سوی مایکروسافت در مورد ساخت ایکس‌باکس جدید ارائه نشده است.

با فرض این که تمامی این شایعات صحت داشته باشد، فکر می‌کنید که عرضه چهار ایکس‌باکس جدید طی دو سال آتی توسط مایکروسافت، می‌تواند یک بار دیگر توجه مردم را خود جلب کند یا خیر؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .