آموزش اینستاگرام

استخراج بیت کوین با دومین سقوط بزرگ خود روبه‌رو شد

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – بنا بر گزارش های منتشر شده توسط وب‌سایت BTC.com، سختی استخراج بیت کوین در روز سوم دسامبر دومین سقوط بزرگ خود را پس از اصلاح منفی 15 درصدی تجربه کرد.

این اتفاق به دنبال روند نزولی ثابت ارزهای دیجیتال برتر که از 14 نوامبر گذشته آغاز شد، رخ داده است. در حالی که بیت کوین یک سوم از قیمت خود را از دست داد، بیت کوین کش هنوز درگیر این چالش است.

الگوریتم سختی هش بیت کوین هر دو هفته یک بار تنظیم می شود تا مدت زمان 10 دقیقه ای برای استخراج بلاک جدید حفظ شود. از اواسط ماه نوامبر گذشته که دوره نزول و یا به اصطلاح “زمستان ارز دیجیتال” آغاز شد، این الگوریتم ها دو مرتبه اصلاح شده اند.

ارزش ارزهای دیجیتال

طبق اطلاعاتی که در وب‌سایت coinmarketcap.com قرار دارد، بزرگ ترین کاهش سختی استخراج بیت کوین در 31 اکتبر 2011 رخ داد که یک اصلاح منفی 18 درصدی را تجربه کرد. در اواسط اکتبر 2011 نیز یک کاهش منفی 13 درصدی در سختی استخراج بیت کوین اتفاق افتاد؛ بدین ترتیب در حال حاضر شاهد دومین کاهش بزرگ در سختی شبکه بیت کوین هستیم.

نکته قابل توجه این است که تمامی این کاهش ها در زمان رکورد بازار ارزهای دیجیتال اتفاق افتاده، زمانی که این بازار تحت تاثیر عوامل مختلفی دچار بحران شده است.

مائو شکسینگ، مدیرعامل F2Pool یکی از بزرگترین استخرهای استخراج بیت کوین (mining pools) به تازگی مدعی شده که به دلیل رکورد بازار و تنزل قیمت ارز دیجیتال، نزدیک به 600 تا 800 هزار دستگاه استخراج بیت کوین خاموش شده است.

گزارش ها حاکی از آن است که کاهش قیمت بیت کوین باعث شده ماینرهای بسیاری در چین تصمیم به توقف ماینینگ گرفته و تجهیزات خود را به فروش برسانند. به گفته F2Pool، اغلب دستگاه های فروخته شده مدل های قدیمی بوده که دیگر برای مالک خود سودآوری ندارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.