شیفر

اسامی بهترین دانشگاه های نیوزیلند در سال ۲۰۱۹ منتشر شد

رسانه کلیک – نیوزیلند جزیره ای آرام و زیبا در جنوب شرقی استرالیاست که به سبب دارا بودن مراکز علمی معتبر، مورد توجه بسیاری از دانشجویان خارجی قرار گرفته است. با ما همراه باشید تا شما را با ۴ مورد از بهترین دانشگاه های نیوزیلند آشنا کنیم.

نیوزلند جزو کشور های مشترک المنافع بوده و پیوندهای پایداری با کشور انگلستان دارد. به همین جهت زبان رسمی و دانشگاهی این کشور، زبان انگلیسی است. این موضوع نیوزیلند را به یکی از مناسب ترین گزینه ها برای تحصیل در خارج تبدیل کرده است.

طبق رتبه بندی Times Higher Education در سال ۲۰۱۹، جایگاه اول تا چهارم فهرست بهترین دانشگاه های نیوزیلند به دانشگاه اوکلند، اتاگو، AUT و کنتربری تعلق دارد.

دانشگاه اوکلند

دانشگاه اوکلند

دانشگاه اوکلند در سال ۱۸۸۳ میلادی تاسیس شده و یکی از بزرگترین و قدیمی ترین مراکز علمی در نیوزیلند به شمار می آید. در قسمت بالایی لوگوی این دانشگاه تصویری از سه پرنده کیوی به چشم می خورد؛ پرنده ای بدون بال که نمادی از کشور نیوزیلند است.

بیش از یک چهارم جمعیت این موسسه را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. البته از سال ۲۰۱۶ تاکنون دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند، باید ابتدا در کلاس های آموزش زبان انگلیسی حضور پیدا کنند.

این موسسه تاکید بسیاری بر اهمیت کار گروهی و حفظ روحیه تیمی دارد. اخیرا یک تیم پزشکی از دانشگاه اوکلند توانسته روش نوینی را برای مقابله با مقاومت آنتی بیوتیکی ابداع کند.

وینسنت چنگ رئیس بانک HSBC، هلن کلارک ۳۷امین نخست وزیر نیوزیلند و فیلیپا بوینز فیلمنامه نویس برنده جایزه اسکار، جزو شناخته شده ترین فارغ التحصیلان این مجموعه هستند.

دانشگاه اتاگو

دانشگاه اتاگو

دانشگاه اتاگو امسال توانست در جایگاه دوم فهرست بهترین دانشگاه های نیوزیلند قرار بگیرد. معماری خیره کننده این بنا الهام گرفته از نقش ها و طرح های اسکاتلندی بوده که آن را به یکی از زیباترین محیط های آموزشی در دنیا تبدیل کرده است. اتاگو سال ۱۸۶۹ در قسمت جنوبی جزیره تاسیس شده و قدیمی ترین دانشگاه نیوزیلند محسوب می شود.

شهرت اتاگو بیشتر به دلیل برتری نسبی آن در حوزه علوم بهداشتی، به ویژه در مقاطع کارشناسی و دکترا است. این دانشگاه همچنین موسسات پزشکی بسیاری در شهر ولینگتون دارد. اتاگو با بیش از ۹۰ کشور جهان برنامه تبادل دانشجو داشته و فضای مناسب و دلگرم کننده ای را برای دانشجویان بین المللی فراهم آورده است.

دانشجویان این موسسه تمایل زیادی به کارهای گروهی و دسته جمعی دارند؛ به طوری که حضور فعال و گسترده آن‌ها را می توان در همایش های سالیانه نظیر Tago و Undie 500 مشاهده کرد. موریل بل پژوهشگر حوزه پزشکی، کریستین برک کوهنورد مشهور و مازلان عثمان متخصص فیزیک نجومی از موفق ترین دانش آموختگان این دانشگاه هستند.

دانشگاه صنعتی اوکلند

دانشگاه صنعتی اوکلند

دانشگاه صنعتی اوکلند یا AUT دارای سه محوطه بزرگ در شمال، مرکز و جنوب شهر است که هر سه آن‌ها از طریق اتوبوس های شاتل قابل دسترسی هستند.

انجمن های دانشجویی AUT هر دو ماه یک بار مجله ای را تحت عنوان Debate منتشر می کنند. مسئولیت نگارش این مجله فرهنگی و هنری بر عهده گروهی از دانشجویان و یک ویراستار تمام وقت است. انجمن های AUT همچنین مشارکت فعالانه ای در برگزاری رویدادهای ادبی، هنری و غیره دارند.

در حال حاضر ۵ دانشکده و ۱۷ گروه آموزشی در AUT وجود دارد که بیش از ۳۰ هزار دانشجوی بومی و بین المللی مشغول تحصیل در آن‌ها هستند.

دانشگاه کنتربری

دانشگاه کنتربری

دانشگاه کنتربری یا UC در مرکز شهر کرایست چرچ واقع شده است. پس از زلزله بزرگی که سال ۲۰۱۱ در این منطقه رخ داد، برنامه های بازسازی متعددی به‌کار گرفته شد تا خسارات احتمالی ناشی از زلزله های بعدی را به حداقل برساند.

دانشگاه کنتربری اهمیت ویژه ای برای دانشجویان بین المللی قائل است. سال ۲۰۱۳ یک کالج بین المللی در این مجموعه تاسیس شد تا دانشجویان خارجی بتوانند سازگاری بیشتری با محیط پیدا کنند.

این موسسه که در جایگاه چهارم فهرست بهترین دانشگاه های نیوزیلند قرار دارد، بنیان گذار اولین مدرسه هنر در این کشور است. هنرهای زیبا، بازرگانی، تربیت بدنی، مهندسی، حقوق، علوم پایه، موسیقی و بهداشت چند مورد از دوره های تحصیلی برگزار شده در این دانشگاه هستند.

افراد سرشناس بسیاری جزو دانش آموختگان موسسه کنتربری بوده اند اما شاید مشهورترین آن‌ها ارنست رادرفورد باشد؛ فیزیکدان برنده جایزه نوبل که با ارائه مدل اتمی خود، راه را برای مبتکران فیزیک هسته ای هموار کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.