شیفر

نینتندو سوییچ پرفروش ترین کنسول ماه نوامبر شد!

رسانه کلیک – موسسه تحلیل‌گر NPD به‌تازگی اسامی پرفروش ترین کنسول های ماه نوامبر 2018 را منتشر کرد که برتری کنسول هیبریدی نینتندو سوییچ نسبت به پلی‌استیشن 4 را به تصویر می‌کشد.

پس از انتشار فهرست بازی‌های پرفروش ماه نوامبر، ساعاتی پیش موسسه تحقیقاتی NPD که از سال میلادی 1994 وظیفه بررسی و تنظیم گزارش فروش بازی‌ها، نرم افزارها، سخت افزارها و لوازم جانبی در ایالات متحده آمریکا را برعهده گرفته، اسامی پرفروش ترین کنسول های ماه نوامبر 2018 در این کشور را به اشتراک گذاشت که این گزارش جدا از عملکرد باورنکردنی تمامی کنسول‌ها، فروش عالی نینتندو سوییچ را نشان می‌دهد.

به گفته این گروه آماری، بیشترین میزان فروش سخت افزار و کنسول در ماه نوامبر مربوط به کنسول نینتندو سوییچ می‌شود و این دستگاه هیبریدی از حیث فروش دلاری، عملکرد بهتری از دو کنسول ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 داشته است. با این حال، این یک موفقیت همه جانبه برای سوییچ نیست چرا که از حیث تعداد دستگاه‌های فروخته شده، کنسول نسل هشتم شرکت سونی یعنی PS4 به عنوان پرفروش‌ترین کنسول ماه نوامبر سال جاری میلادی شناخته می‌شود.

با این حال، به نظر می‌رسد که هر سه کنسول ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4 و نینتندو سوییچ به لطف برگزاری فروش ویژه و رویداد بلک فرایدی، فروش خوبی را در اقصی نقاط جهان به خصوص در ایالات متحده آمریکا تجربه کرده‌اند و میزان درآمد صنعت بازی‌های ویدیویی از بخش فروش سخت افزارها در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال قبلی، با رشد 3 درصدی رو به رو شده است.

در همین رابطه، آقای مت پیسکاتلا (Mat Piscatella)، تحلیل‌گر ارشد موسسه آماری NPD، در تازه‌ترین بیانیه خود اظهار داشت که برای اولین بار در تاریخ نسل هشتم، میزان فروش هر سه کنسول ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4 و نینتندو سوییچ در عرض تمامی ماه‌های نوامبر از مرز یک میلیون دستگاه عبور کرد و شرکت‌های مایکروسافت، سونی و نینتندو چیزی در حدود 1.3 میلیون دستگاه از کنسول خود را در این ماه روانه بازار کردند.

آقای مت پیسکاتلا در ادامه اشاره کرد:

در ماه نوامبر سال میلادی 2010، فروش هر سه کنسول ایکس‌باکس 360، Nintendo DS و Wii به بیش از یک میلیون دستگاه رسید. از این رو، برای دومین بار در تاریخ کل صنعت بازی‌های ویدیویی، رکورد دستیابی به فروش یک میلیون دستگاه در طول تمامی ماه‌های نوامبر توسط سه کنسول ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4 و نینتندو سوییچ شکسته شد.

در مجموع، فروش سخت افزارها در ماه نوامبر امسال برابر با 1.182 میلیارد دلاراعلام شده که نسبت به ماه نوامبر سال گذشته، 3 درصد افزایش یافته است. به علاوه، فروش این بخش از ابتدای سال جاری میلادی تا پایان ماه نوامبر به 3.905 میلیارد دلار رسیده که این رقم با توجه به درآمد 3.441 میلیارد دلاری این بخش در بازه زمانی مشابه سال قبل، با رشد 14 درصدی مواجه شده است.

بر اساس گزارش گروه NPD، فارغ از اینکه فروش کنسول‌های نسل هشتم با رشد قابل توجهی رو به رو شده‌اند، دستگاه‌های NES Classic Edition و SNES Classic Edition بیشتر از سایر زمان‌ها مورد توجه بازیکنان قرار گرفته و روند فروش این دو کنسول نیز در این ماه مثبت بوده است. با همه این‌ها، ذکر این نکته مهم است که کنسول پلی‌استیشن 4 همچنان به عنوان پرفروش‌ترین کنسول سال میلادی 2018 به شمار می‌رود.

در دیگر خبرهای مرتبط با میزان فروش کنسول‌ها، چندی پیش موسسه آماری NPD رسما اعلام کرد که میزان فروش کنسول نینتندو سوییچ از زمان عرضه خود تا ماه نوامبر امسال برابر با 8.7 میلیون دستگاه بوده و این دستگاه رکورد سریع ترین فروش کنسول هشتم در ایالات متحده آمریکا در آن خود کرده است.

حال، دیدگاه شما در رابطه با پرفروش ترین کنسول های ماه نوامبر 2018 و عملکرد رضایت بخش دو کنسول نینتندو سوییچ و پلی‌استیشن 4 چیست؟ به نظر شما، آیا روند فروش عالی نینتندو سوییچ در ماه‌های آتی نیز ادامه خواهد داشت؟ نظرات و دیدگاه‌های شخصی خود را حتما با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.