شیفر

پیدایش انسان های امروزی به ۲۰۰ هزار سال پیش باز می گردد!

رسانه کلیک – طبق آخرین تحقیقات انجام شده، پیدایش انسان های امروزی مربوط به زوجی است که حدود ۲۰۰ هزار سال پیش روی زمین زندگی می کردند.

بنا به آخرین مطالعات انجام شده در دانشگاه بازل سوئیس و راکفلر آمریکا، پیدایش انسان های امروزی مربوط به یک زوج خاص است. برای رسیدن به این نتیجه، دانشمندان بارکدهای ژنتیکی ۵ میلیون جانور مختلف، از جمله انسان را مورد بررسی قرار دادند.

بارکد در علم ژنتیک به معنای قسمتی از DNA است که خارج از هسته سلول بوده (DNA میتوکندریایی) و از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود. با هر بار تولید مثل، نارسایی ها درون بارکد ذخیره شده و به نسل های بعدی انتقال می یابند. دانشمندان با اندازه گیری انباشت این نارسایی ها می توانند قدمت آن‌ها را تشخیص دهند.

تئوری مذکور ظاهرا مغایرت چندانی با دیگر تئوری های مربوط به پیدایش ندارد؛ اما نویسندگان آن بر این باورند که چند هزار سال پیش فاجعه مرگباری در جهان رخ داده که به سبب آن، انسان ها تا مرز انقراض پیش رفته اند.

پس از این فاجعه، آخرین زوج موجود روی کره زمین، نسل جدیدی از انسان ها را به دنیا آوردند. طبق این تئوری، بیش از ۹۰ درصد جانوران امروزی به همین شکل به وجود آمده اند.

پیدایش انسان های امروزی

این تئوری بحث برانگیز سبب ایجاد مسائل گوناگونی شده است: چگونه ممکن است انسان ها در چنین زمان کوتاهی مجبور به بازسازی نسل خود شده باشند؟ مگر آخرین انقراض بزرگ (انقراض دایناسورها) مربوط به ۶۵ میلیون سال پیش نبوده است؟

با این حال گمانه زنی ها پیرامون تئوری پیدایش انسان همچنان ادامه دارد. برخی دانشمندان معتقدند که طبق این کشفیات، انسان باید شباهت های بسیاری با دیگر جانداران داشته باشد. جسی آزوبل، کارگردان برنامه زیستگاه انسان می گوید:

اگر یک جاندار مریخی به کره زمین آمده باشد، با توجه به اندازه گیری DNA میتوکندریایی، تفاوت چندانی بین انسان ها و کبوترها مشاهده نکرده است.

در واقع عوامل بسیاری (تجربه، فرهنگ و غیره) انسان را از سایر جانداران متمایز می کنند اما به لحاظ زیست شناسی پایه، ما تفاوت چندانی با پرندگان نداریم.

تئوری مذکور از سوی افراد معتقد و مذهبی مورد مخالفت های شدیدی قرار گرفته است. آن‌ها پیدایش انسان را معجزه ای بسیار شگفت انگیز و بزرگ می دانند؛ معجزه ای که حدود ۱۰۰ هزار سال پیش روی زمین اتفاق افتاده است.

از سوی دیگر معتقدان تئوری فضانوردان باستانی نیز بر این باورند که موجودات فرازمینی صدها هزار سال پیش به زمین آمده و نقش بسزایی را در پیدایش انسان های امروزی ایفا کرده اند.

آن‌ها با استفاده از بقایای ژنتیکی انسان های پیشین، ما را در ذهن خود خلق نموده و بدین ترتیب نسل جدیدی از انسان های مدرن و پیشرفته را وارد دنیا کرده اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.