Cyberpunk 2077 هر زمان که آماده باشد منتشر می شود!

رسانه کلیک – استودیوی پرآوازه «سی دی پراجکت رد» به‌تازگی ضمن عرض تبریک تعطیلات کریسمس، بار دیگر در قبال شایعه‌های پیرامون تاریخ انتشار Cyberpunk 2077 واکنش نشان داد و تاکید کرد که هر زمان این عنوان آماده عرضه باشد، به دست بازیکنان خواهد رسید.

با آغاز تعطیلات سال نو میلادی، چند روزی است که شایعه‌‌ها و گمانه‌زنی‌های متعدد و زیادی پیرامون جدیدترین اثر ویدیویی استودیوی سرشناس سی دی پراجکت رد به نام Cyberpunk 2077 به گوش می‌رسد. در همین رابطه، مدتی پیش یک موسسه تحلیل‌گر لهستانی با بررسی گزارش مالی این استودیوی بازی سازی، تاریخ انتشار عنوان سایپربانک 2077 را سه ماهه چهارم سال آینده میلادی تخمین زده است.

در این میان، خرده فروش مشهور آمازون هم دست به کار شد و به این شایعه‌ها دامن زد! این فروشگاه بزرگ به‌تازگی مدعی شده که نسخه ایکس‌باکس وان بازی سایپربانک در سال میلادی 2030 منتشر می‌شود. تاریخی که قطعا بی‌پایه و بی‌اساس بوده و بدیهی است که در این سال کنسول نسل هشتم ایکس‌باکس وان جای خود را به کنسول‌های جدیدتری داده است. جالب اینجا است که این خرده فروش در ادامه تاریخ انتشار بازی را سال میلادی 2099 مشخص کرده که این موضوع عملا عملکرد و سرعت پیش‌روی استودیوی سی دی پراجکت رد در ساخت و توسعه این عنوان را به تمسخر گرفته است.

با این وجود، استودیوی لهستانی سی دی پراجکت رد چندان تمایل و عجله‌ای به عرضه بازی Cyberpunk 2077 ندارد و تا به امروز هیچ زمان دقیق و تقریبی را برای انتشار این اثر ویدیویی مشخص نکرده است. حال، با افزایش تعداد شایعه‌‌ها و فشار بازیکنان و هواداران، سرانجام سی دی پراجکت رد تن به سخن داد و ضمن عرض تبریک سال نو میلادی، تمامی گزارش‌های غیررسمی را در خصوص پروژه خود را تکذیب کرد.

به بیان دقیق‌تر، ساعاتی پیش استودیوی نامدار سی دی پراجکت رد که به ساخت طولانی مدت بازی‌ها مشهور است، در حساب کاربری شبکه اجتماعی توییتر بازی سایرپانک در کنار انتشار تصویری مبنی بر عرض تبریک تعطیلات کریسمس و آغاز سال نو میلادی، بار دیگر از اعلام تاریخ انتشار Cyberpunk 2077 امتناع و در ادامه خاطرنشان کرد که تنها در صورتی که مراحل و فرآیند ساخت آن اتمام برسد، این عنوان در سراسر جهان به دست بازیکنان و طرفداران خواهد رسید.

سی دی پراجکت رد در این باره نوشت:

فصل تعطیلات فرا رسید. تعطیلات کریسمس شما مبارک باشد!

هر وقت که آماده و تکمیل باشد، منتشر می‌شود.

اگرچه سازندگان در این بیانیه به صراحت به بازی مورد انتظار سایبرپانک 2077 اشاره نکردند، اما با توجه به انتشار شایعه‌ها و گزارش‌های فراوان، کاملا مشخص است که منظور سازندگان همین عنوان ویدیویی است. از این رو، با وجود اینکه بیش از پنج سال از معرفی عنوان Cyberpunk 2077 می‌گذرد، اما همچنان این بازی تاریخ دقیق و تقریبی برای عرضه ندارد.

از طرفی، استودیوی سی دی پراجکت رد تا به امروز اطلاعات و جزئیات بیشتری هم در خصوص داستان و گیم‌پلی بازی سایبرپانک 2077 منتشر نکرده و به دور از رسانه‌ها، روی ساخت این عنوان فعالیت می‌کند. به علاوه، چندی پیش سازندگان رسما اعلام کردند که به دنبال ساخت یک اثر ویدیویی بی‌عیب و نقص و کاملی همچون Red Dead Redemption 2 هستند. بر این اساس و برای تحقق این هدف، در صورتی که چند سالی هم با عرضه بازی Cyberpunk 2077 فاصله داشته باشیم، چندان عجیب و دور از انتظاری نیست.

با همه این‌ها، ظاهرا استودیوی سی دی پراجکت رد با عدم تعیین تاریخ انتشار Cyberpunk 2077 به دنبال تامین آرامش تمامی اعضا و کارمندان خود است، چرا که تعیین یک زمان مشخص برای عرضه و سپس تغییر اجباری آن، عواقب مطلوبی را به همراه ندارد. بدین ترتیب، چنانچه بی‌صبرانه منتظر تجربه بازی سایبرپانک 2077 هستید، به ناچار باید مشابه اثر شگفت انگیز و موفق «ویچر 3» کمی بیشتر منتظر بمانند.

حال، دیدگاه شما در رابطه با تاریخ انتشار Cyberpunk 2077 چیست؟ به نظر شما، مراحل و روند ساخت و توسعه این عنوان ویدیویی سرانجام در چه سالی به پایان می‌رسد؟ دیدگاه‌ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.