شیفر

بهترین دانشگاه های هلند در سال 2019 معرفی شدند

رسانه کلیک – اگر به تحصیل در کشور هلند علاقه مند هستید، در ادامه این مطلب همراه کلیک باشید تا با 5 مورد از بهترین دانشگاه های هلند در سال 2019 آشنا شوید.

تحصیل در هلند روز به روز علاقه مندان بیشتری میان دانشجوهای بین المللی پیدا می کند. یکی از دلایل این موضوع وجود دانشگاه های هلندی بسیار خوب فراوانی است که به زبان انگلیسی تدریس می کنند.

در فهرستی که اخیرا تهیه شده و بهترین دانشگاه های جهان در سال 2019 را معرفی می کند، هر 13 دانشگاه هلند در 250 مورد اول این فهرست جای دارند.

بهترین مدارس و کالج های هلند بین 12 شهر مختلف این کشور پخش شده اند. آمستردام به تنهایی دو مورد از بهترین دانشگاه های این کشور را در خود جای داده است.

هر چه طی سال ها آمار دانشجویان بین المللی که علاقه به تحصیل در دانشگاه های خوب هلند را دارند رشد پیدا کرده، تعداد رشته هایی که در این دانشگاه ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند نیز افزایش یافته است.

در تمام دانشگاه های هلندی که در فهرست بهترین دانشگاه های هلند در سال 2019 قرار گرفته اند، بیش از 40 رشته گوناگون در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می شوند. در برخی دانشگاه ها همچون دانشگاه آمستردام و دانشگاه لیدن اخذ بیش از 100 مدرک مختلف به زبان انگلیسی امکان پذیر است.

در ادامه همراه کلیک باشید تا با 5 مورد از بهترین دانشگاه های هلند در سال 2019 آشنا شوید.

1- دانشگاه فناوری دلفت

دانشگاه فناوری دلفت (TU Delft) بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه عمومی فناوری در هلند محسوب می شود. این دانشگاه در ابتدا به عنوان آکادمی تخصصی مهندسان عمران تاسیس شد؛ بخشی از هدف این موضوع تحصیل کارمندان دولتی بود که قرار بود برای کمپانی هلندی هند شرقی کار کنند.

تعداد دانشجویان دانشگاه فناوری دلفت پس از جنگ جهانی دوم به شدت افزایش پیدا کرد. دانشجویان جدید این دانشگاه یک هفته فرصت داشتند تا دوستان تازه ای پیدا کنند و با محیط دانشگاه به خوبی آشنا شوند. این سنت که Reception Week نام دارد مشابه Freshers’ Week در اروپا و آمریکا است.

اگر چه ساختمان های اصلی این دانشگاه در مرکز شهر بنا شده بودند؛ با این حال این ساختمان ها اکنون در مکل پارک (در همسایگی دانشگاه) مستقر هستند که به همین منظور نیز طراحی شده است.

یکی دیگر ار نکات جالب توجه این دانشگاه کتابخانه آن است. این کتابخانه سقفی شیشه ای و پوشیده از چمن داشته که عایقی طبیعی محسوب می شود.

در این دانشگاه حدود 17 هزار دانشجو مشغول به تحصیل است که 25 درصد آن ها خارجی محسوب می شوند.

2- دانشگاه و مرکز تحقیقاتی واخنینگن

دانشگاه و مرکز تحقیقاتی واخنینگن تمرکز ویژه ای روی علوم کشاورزی و زیست محیطی داشته و یکی از بهترین موسسات در زمینه علوم زیستی و اجتماعی در جهان به شمار می رود.

در این دانشگاه کمتر از 10 هزار دانشجو مشغول تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و مدارج حرفه ای تری همچون دکتری هستند.

اکثر رشته های کارشناسی به صورت دو زبانه (انگلیسی و هلندی) تدریس می شوند؛ اما حدود 40 رشته کارشناسی و کارشناسی ارشد تنها به زبان انگلیسی تدریس می شوند. به همین علت این دانشگاه سالانه تعداد زیادی دانشجوی خارجی به خود جذب می کند و حدود 20 درصد تمام دانشجویان این دانشگاه خارجی محسوب می شوند.

در مجموع، در این دانشگاه 20 رشته متفاوت در درجه کارشناسی شامل دروس تجارت، توسعه بین المللی و علوم سلامت تدریس می شود. علاوه بر این ها 29 رشته نیز در درجه کارشناسی ارشد تدریس شده و همه آن ها به زبان انگلیسی هستند. اخذ مدرک کارشناسی ارشد تمامی رشته ها 2 سال به طول می انجامد.

شهر واخنینگن اگر چه در مرکز کشور هلند واقع شده؛ با این حال فاصله اندکی از مرز آمستردام با کشور آلمان دارد.

با توجه به تمرکز این دانشگاه روی مشکلات و مسائل اجتماعی و تجاری، شعار این دانشگاه “در پی یافتن ظرفیت های طبیعت جهت بهبود کیفیت زندگی” است. دانشگاه واخنینگن بدون تردید یکی از بهترین دانشگاه های هلند محسوب می شود.

3- دانشگاه آمستردام

دانشگاه آمستردام که در سال 1632 افتتاح شده، سومین دانشگاه کشور هلند از نظر قدمت است. این دانشگاه با داشتن حدود 23 هزار دانشجو، پر ثبت نام ترین دانشگاه هلند به شمار می رود.

اگر چه این دانشگاه اخیرا از فهرست 50 دانشگاه برتر دنیا خارج شده؛ با این حال کماکان رتبه های بالایی در زمینه های هنر، انسان شناسی و علوم اجتماعی کسب کرده است.

در این دانشگاه 150 رشته قابل فراگیری به زبان انگلیسی بوده و این موضوع حدود 3 هزار دانشجوی خارجی را از بیش از 100 کشور مختلف جهان به این دانشگاه جذب کرده است.

محوطه اصلی این دانشگاه در آمستردام مرکزی واقع شده و ساختمان های مختلف آن در اطراف این شهر پخش شده اند؛ بنابراین دانشجویان آن قادر به برقراری ارتباط خوبی با مردم محلی هستند.

دانشگاه آمستردام به تشخیص بسیاری از نشریات علمی و موسسات تحقیقاتی، یکی از بزرگترین دانشگاه های تحقیقاتی اروپا به شمار می رود.

کتابخانه مرکزی این دانشگاه دارای بیش از 4 میلیون جلد کتاب و هزاران دست نوشته، نامه، نقشه و آثاری نادر است. 5 موزه نیز تحت نظر این دانشگاه اداره می شوند؛ بنابراین دانشگاه آمستردام نیز یکی از بهترین دانشگاه های هلند محسوب می شود.

4- دانشگاه لیدن

دانشگاه لیدن که در سال 1575 تاسیس شده، قدیمی ترین دانشگاه هلند بوده و روابطی با اعضای خانواده سلطنتی هلند دارد که تعدادی از آن ها نیز در همین دانشگاه درس خوانده اند. بسیاری از سیاستمداران و رهبران به علاوه تعدادی از چهره های برجسته فکری و اجتماعی نیز از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

فیلسوف هایی همچون سپینوزا و دکارت طی دوران طلایی هلند در این دانشگاه بودند. از آن زمان افرادی از جمله آلبرت انیشتین، انریکو فرمی و 14 نفر دیگر که همگی برنده جایزه نوبل بودند با این دانشگاه ارتباط خوبی برقرار کردند.

بیش از 200 رشته در مدارج کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شود. تعداد زیادی از 26 هزار دانشجوی این دانشگاه از 100 کشور مختلف جهان به هلند آمده اند.

علاوه بر این ها، دانشگاه لیدن به علت خلاقانه بودن سیستم آموزشی در آن و تمرکز روی شیوه های یادگیری فردی و کارهای گروهی نیز شهرت دارد.

5- دانشگاه اراسموس روتردام

دانشگاه اراسموس روتردام یکی از دانشگاه های عمومی هلند بوده که در روتردام واقع شده است. نام این دانشگاه برگرفته از تئوریسین مشهور قرن پانزدهم، اراسموس روتردام است.

این دانشگاه در سال 1913 به عنوان مدرسه بازرگانی هلند آغاز به‌کار کرد و نام آن نیز بارها تغییر یافت؛ تا آن که نهایتا در سال 1973 به عنوان دانشگاه اراسموس روتردام شناخته شد.

این دانشگاه دارای 7 دانشکده بوده که روی چهار حوزه سلامت، ثروت، امور دولتی و اداره کشور و فرهنگ تمرکز دارند.

از دانشجویان مشهور این دانشگاه می توان به برنده جایزه نوبل، یان تیمبرگن، نخست وزیر سابق، یان پیتر بالکننده و تعداد زیادی سیاستمدار و دانشمند اشاره کرد.

1 نظر
  1. پريسا عيار می گوید

    سلام و روز بخیر
    ببخشید ی سوال داشتم، تو لیست دانشگاههایی که شما دادید هیچ اطلاعاتی درباره PHD رشته مکانیک یا هوافضا ارائه نشده میشه خواهش کنم اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید کمی راهنماییم کنید، با تشکر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.