نسخه بهبود یافته بازی Persona 5 در راه است!

رسانه کلیک – بر اساس ثبت و تمدید دامنه‌های جدید توسط شرکت آلتوس، به نظر می‌رسد که نسخه بهبود یافته بازی Persona 5 تحت عنوان Persona 5 R به‌زودی معرفی خواهد شد.

اگرچه بازی‌های ویدیویی سبک JRPG در گذشته از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار بودند، اما چند سالی است که این عناوین ویدیویی آن جذابیت همیشگی خود را از دست داده‌اند و به خاطر روایت داستان‌های ضعیف و محیط‌های نه چندان جالب، مورد استقبال بازیکنان و علاقه‌مندان قرار نمی‌گیرند. با این حال، عرضه بازی Persona 5 به لطف گیم‌پلی عالی و داستان درگیر کننده به این روند ناامید کننده خاتمه داد و تجربه مهیجی را برای بازیکنان رقم زد، به طوری که این عنوان جایزه بهترین بازی نقش آفرینی مراسم TGA سال میلادی 2017 را از آن خود کرد.

از چند ماه پیش گمانه‌زنی‌های مختلفی در رابطه با نسخه بهبود یافته بازی Persona 5 در سراسر فضای مجازی به چشم می‌خورد که شرکت آلتوس تا به این لحظه هیچ واکنشی نسبت به این گزارش‌ها از خود نشان نداده است. با این حال، چندی پیش این شرکت نامدار دامنه خود به نام P5R.JP را برای چندمین بار متوالی تمدید کرد و در ادامه به شایعه معرفی و عرضه بازی جدید از این مجموعه تحت عنوان Persona 5 R دامن زد.

به بیان دقیق‌تر، دامنه مذکور به همراه سایر دامنه‌ها برای اولین بار در ماه اردیبهشت سال 96 (ماه آوریل سال میلادی 2017) رسما به ثبت رسید و حال، با وجود اینکه بیش از یک سال از ثبت آن می‌گذرد، شرکت آلتوس این دامنه را در روز چهارم دی ماه (25 دسامبر امسال) بار دیگر تمدید کرد.

اما ماجرای معرفی و عرضه نسخه بهبود یافته بازی Persona 5 تحت عنوان Persona 5 R از جایی قوت گرفت که شرکت آلتوس در گذشته نیز پیش از معرفی عناوین ویدیویی خود، دامنه‌های متعددی را برای آن‌ها ثبت و سپس تمدید می‌کرد. به عنوان مثال، عناوین ویدیویی Persona Q2, Persona 3: Dancing in Moonlight, Persona 3: Dancing in Moonlight, Persona 5: Dancing in Starlight و Catherine: Full Body تنها پس از گذشت دو هفته از تمدید دامنه‌های خود، رسما معرفی شدند.

از این رو، با توجه به تمدید دوباره و زودهنگام دامنه P5R.jp، انتظار می‌رود که نسخه بهبود یافته بازی Persona 5 یا همان Persona 5 R به‌زودی توسط شرکت آلتوس معرفی شود. هرچند، ممکن است که سازندگان از اسم کاملا دیگری برای نام‌گذاری این عنوان ویدیویی استفاده کنند و نسخه ارتقا یافته بازی صرفا به نام Persona 5 R شناخته نشود.

نسخه بهبود یافته بازی Persona 5

از طرفی، هنوز مشخص نیست که این عنوان ویدیویی برای کدام یک از پلتفرم‌ها منتشر خواهد شد، لیکن شواهد امر از عرضه بازی روی کنسول نینتندو سوییچ حکایت دارند. در هر صورت، فراموش نکنید که شرکت آلتوس هنوز هیچ بیانیه رسمی در خصوص معرفی نسخه بهبود یافته بازی Persona 5 منتشر نکرده و تمامی مطالب فوق در حد یک حدس و گمان هستند.

بازی پرسونا 5 روایتگر داستان گروهی از دانش آموزان دبیرستانی مدرسه شوجین توکیو به نام Phantom Thieves of Hearts است که با مشکلات بدبینی مردم و اتهام‌های نادرست و صدالبته بزرگ دست و پنجه نرم می‌کنند. این افراد زمانی که به حق صحبت می‌کنند، از مردم و جامعه خود طرد می‌شوند و حتی مورد حمایت خانواده‌های خود نیز قرار نمی‌گیرند. در این میان، شخصیت اصلی بازی به دلیل تلاش برای نجات یک فرد مظلوم از دست ماموران دولتی، مورد بدبینی والدین، مردم و مسئولان واقع شده و ناچارا باید دوره جدید زندگی خود را در یک گروهی آغاز و سپری کند. هرچند که دوره ظلم و استبداد همواره پایانی دارد و این افراد پس از گذشت مدتی، به نیروی ویژه و منحصر به فرد خود یعنی پرسونا پی می‌برند.

حال، دیدگاه شما در رابطه با معرفی و عرضه نسخه بهبود یافته بازی Persona 5 چیست؟ به نظر شما، این نسخه ارتقا یافته برای کدام یک از پلتفرم‌ها منتشر خواهد شد؟ دیدگاه‌ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.