آموزش اینستاگرام

بازی The Witcher 3 به نینتندو سوییچ می‌آید!

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – در حالی که استودیوی «سی دی پراجکت رد» تمام تمرکز خود را روی ساخت بازی سایبرپانک 2077 قرار داده است، لیکن ساعاتی پیش نسخه نینتندو سوییچ بازی The Witcher 3 توسط یک خرده فروش فرانسوی لو رفت!

بر هیچکس پوشیده نیست عنوان «ویچر 3» یکی از بهترین و محبوب‌ترین آثار ویدیویی تاریخ صنعت بازی‌ها به شمار می‌رود که به لطف جهان فوق عظیم خود، بیش از 251 جایزه مختلف در مراسم‌های گوناگون را کسب و لقب پرافتخارین بازی را از آن خود کرده و در حال حاضر نیز جز پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین عناوین فروشگاه‌های بزرگی از جمله استیم قرار دارد.

حال، با وجود اینکه بیش از سه سال از عرضه این عنوان ویدیویی پرطرفدار می‌گذرد و از طرفی استودیوی لهستانی سی دی پراجکت رد از پنج سال گذشته کار ساخت و توسعه پروژه بعدی خود تحت عنوان «سایبرپانک 2077» را آغاز کرده است، اما گزارش اخیر یک خرده فروش فرانسوی از عرضه نسخه نینتندو سوییچ بازی The Witcher 3 حکایت دارد.

به بیان دقیق‌تر، یک خرده فروش مشهور فرانسوی به نام WTT به‌تازگی نسخه نینتندو سوییچ بازی The Witcher 3 را در فروشگاه خود لیست کرده است و این عنوان را برای پیش فروش قرار داده است. هرچند، با گذشت چند ساعت و افزایش بی حد و مرز گمانه‌زنی‌ها، صفحه پیش فروش بازی از دسترس خارج شد و در حال حاضر هیچ نشانه‌ای از این نسخه بازی ویچر 3 در وب‌سایت خرده فروش مذکور یافت نمی‌شود.

البته، از آنجا که این گزارش هیچ واکنش رسمی از سوی استودیوی سی دی پراجکت رد را به همراه نداشته است و سازندگان هیچ بیانیه‌ای مبنی بر تایید و حتی تکذیب این خبر منتشر نکرده‌اند، چندان نمی‌توان با قاطعیت در خصوص ساخت و عرضه نسخه نینتندو سوییچ بازی The Witcher 3 سخن گفت. از طرفی، انتشار چنین خبرهایی از سوی خرده فروشان موضوع کاملا جدیدی نیست و چه‌بسا بارها و بارها این فروشگاه‌ها برای جلب توجه بازیکنان، اقدام به افشای اطلاعات دروغین کرده‌اند. هرچند، عکس این موضوع نیز دیده شده و گاها برخی از فروشگاه‌ها به درستی و زود از معرفی یک بازی جدید، آن را فاش کرده‌اند.

با این حال، عرضه نسخه نینتندو سوییچ بازی The Witcher 3 کمی دور از انتظار است، چرا که در حال حاضر استودیوی لهستانی سی دی پراجکت رد روی ساخت بازی جدید خود به نام سایبرپانک 2077 متمرکز بوده و بی‌وقفه روی توسعه این عنوان جاه طلب مشغول به کار است. جالب اینجا است که با وجود گذشت پنج سال از آغاز ساخت بازی، این عنوان هنوز تاریخ دقیق و حتی تقریبی برای انتشار ندارد که این موضوع فشار را روی سازندگان دو چندان کرده است.

به علاوه، مورد دیگری که صحت این گزارش کاهش می‌دهد، محدودیت‌های سخت افزاری کنسول نینتندو سوییچ و همچنین جهان فوق العاده عظیم The Witcher 3 است. به عبارت دیگر، نسخه سوم مجموعه ویچر یک اثر ویدیویی بسیار بزرگی است که جدا از جهان عظیم آن، بیش از 30 پایان مختلف دارد. این در حالی است که سخت افزار کنسول نینتندو سوییچ در مقایسه با سخت افزار کنسول‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 ضعیف است و حتی این دستگاه از پس اجرای بازی فالوت 76 نیز برنیامد. بر این اساس، در صورت تمایل شرکت نینتندو و استودیوی سی دی پراجکت رد به عرضه نینتندو سوییچ بازی The Witcher 3، گویا محدودیت سخت افزاری مانع تحقق این امر خواهد بود.

بهتر است بدانید که عنوان ویدیویی خارق العاده The Witcher 3: Wild Hunt در روز 29 اردیبهشت ماه سال 94 (نوزدهم ماه می سال میلادی 2015) روی کنسول‌های نسل هشتم ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 و همچنین رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل مایکروسافت ویندوز منتشر شد.

حال، دیدگاه شما در رابطه با ساخت و عرضه نسخه نینتندو سوییچ بازی The Witcher 3 چیست؟ به نظر شما، آیا کنسول سوییچ قادر به اجرای چنین بازی بزرگی است و یا محدودیت‌های سخت افزاری مانع تحقق این موضوع خواهد شد؟ دیدگاه‌ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.