آموزش اینستاگرام

مدیاتک از هوش مصنوعی برای حضور در گوشی های پرچمدار استفاده می کند

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – شرکت مدیاتک قصد دارد با استفاده از هوش مصنوعی در پردازنده های خود، در گوشی های پرچمدار بازار حضور پیدا کند.

مدیاتک به دنبال حضور تراشه های تولیدی خود در اسمارت فون های پرچمدار است. این شرکت تایوانی در گزارشی به این موضوع اشاره کرده که در حال مذاکره با شرکت هایی مانند اپل، سامسونگ و شیائومی برای یافتن فرصت همکاری است.

این کمپانی به عرضه پردازنده های قدرتمند برای گوشی های پایین رده مشهور است. این شرکت به علت این استراتژی نمی تواند در بخش گوشی های پرچمدار فعالیت کند.

مدیاتک از هوش مصنوعی در پردازنده های میان رده خود استفاده می کند و به همین علت شرکت های کمی حاضر به خرید تراشه های گران قیمت آن هستند. این موضوع باعث شد شرکت های بسیار کمی از پردازنده هلیو X30 در گوشی های تولیدی خود استفاده کنند. در همین راستا مدیاتک تصمیم به توقف تولید چیپست های سری X گرفت.

این شرکت تایوانی در حال برنامه ریزی برای استفاده گسترده از هوش مصنوعی در تراشه های خود است. مدیاتک قصد دارد تراشه های خود را در صنایع مختلف مانند کامپیوتر، ارتباطات، محصولات تجاری و همچنین خودرو به فروش برساند.

چیپست هلیو P90
چیپست هلیو P90

مدیاتک از این موضوع اطلاع دارد که بسیاری از شرکت ها هوش مصنوعی را برای استفاده در چیپست های خود توسعه می دهند. در حال حاضر کوالکام به بازار بسیار گسترده تری در مقایسه با این شرکت تایوانی دسترسی دارد. می توان گفت قدرت اکثر گوشی هایی که در ایالات متحده آمریکا به فروش می رسند را پردازنده های اسنپدراگون تامین می کند.

این کمپانی به تازگی از چیپست هلیو P90 رونمایی کرده است. این پردازنده که برای گوشی های میان رده توسعه یافته است، از معماری 12 نانومتری بهره می برد. این تراشه از هوش مصنوعی بهره می برد که کارایی آن در مقایسه با چیپست های P60 و P70 نزدیک به 4 برابر افزایش یافته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.