آموزش اینستاگرام

قابلیت میان پلتفرمی ویژگی کلیدی کنسول های نسل بعدی است!

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – آقای پوئل کسلین، کارگردان بازی Generation Zero، در تازه‌ترین گفت و گوی خود قابلیت میان پلتفرمی را یکی از ویژگی‌های کلیدی کنسول های نسل بعدی معرفی کرده است!

پس از آنکه حرف و حدیث‌های مختلفی در رابطه با قدرت و عملکرد کنسول‌های نسل هشتم پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان به پایان رسید و شرکت مایکروسافت رسما به شکست خود اعتراف کرد، موضوع قابلیت میان پلتفرمی به یکی از داغ‌ترین بحث‌های بازیکنان و حتی سازندگان تبدیل شد و حواشی زیادی را برای سونی و ردموندی‌ها به دنبال داشته است.

زمانی که شرکت مایکروسافت برای اولین بار از قابلیت Xbox Play Anywhere رونمایی کرد، کاربران پی‌سی و دارندگان کنسول ایکس‌باکس وان در جهانی مشترک با یکدیگر به تجربه برخی از عناوین ویدیویی پرداختند. سپس ردموندی‌ها پیشنهاد میان پلتفرمی بین دو کنسول ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 را مطرح کرده‌اند که پس از مخالفت شدید سونی و ارائه دلایل غیرمنطقی، سرانجام سونی تن به این دعوت داد و برای اولین بار بازیکنان هر دو کنسول توانستند با یکدیگر از تجربه بازی «فورت‌نایت» لذت ببرند.

بدین ترتیب، پس از سال‌ها مقاومت سونی، در نهایت دروازه قابلیت میان پلتفرمی روی دو کنسول ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 باز شد و جدا از بازی محبوب فورت‌نایت، هم‌اکنون عناوین ویدیویی زیادی همچون Dragon Quest Builders 2 و Rocket League از این ویژگی کاربردی بهره می‌برند. اما، از آنجا که کم کم به پایان چرخه عمر کنسول‌های نسل هشتم نزدیک می‌شویم و شایعه‌های زیادی در رابطه با معرفی کنسول های نسل بعدی در سال جاری میلادی به گوش می‌رسد، سوال اصلی این است که آیا ایکس‌باکس اسکارلت و پلی‌استیشن 5 نیز از همان ابتدا از ویژگی میان پلتفرمی استفاده خواهند کرد؟

در همین رابطه، چندی پیش وب‌سایت معروف «گیمینگ بولت» مصاحبه‌ای را با آقای پوئل کسلین (Paul Keslin)، کارگردان بازی Generation Zero، ترتیب داده که در جریان این گفت و گو، کسلین قابلیت میان پلتفرمی را یکی از ویژگی‌های کلیدی کنسول های نسل بعدی دانسته است.

آقای پوئل کسلین در پاسخ به سوال اینکه “آیا قابلیت میان پلتفرمی یکی از ویژگی‌های کلیدی کنسول های نسل بعدی خواهد بود؟” اعلام کرد:

با توجه به روندی که شاهد آن هستیم، نمی‌توانیم این موضوع را رد کنیم. کار کردن با تکنولوژی‌های جدید همواره هیجان انگیز بوده و ما بی‌صبرانه منتظر هستیم که ببینیم نسل بعدی چه قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی را در اختیار بازی‌سازان و توسعه دهندگان قرار می‌دهد.

میان پلتفرمی

جدا از افزایش استقبال بازیکنان از قابلیت میان پلتفرمی، توسعه رایگان API عناوین ویدیویی توسط بازی‌سازان از جمله شرکت نامدار اپیک گیمز از اهمیت بالا و همچنین امکان گسترش این ویژگی حکایت دارد. بدین ترتیب، انتظار می‌رود که کنسول های نسل بعدی از همان ابتدای کار با همکاری بازی‌سازان از این قابلیت کاربردی و پرطرفدار پشتیبانی کنند.

در پایان، توجه به این نکته خالی از لطف نیست که آقای پوئل کسلین هم‌اکنون در استودیوی آوالانچ «Avalanche» در حال ساخت بازی Generation Zero است. گفتنی است که این عنوان ویدیویی برای عرضه روی دو کنسول پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان در سال جاری میلادی برنامه ریزی شده و متاسفانه هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار ندارد.

حال، دیدگاه شما در رابطه با پشتیبانی کنسول های نسل بعدی از قابلیت میان پلتفرمی چیست؟ آیا همکاری شرکت مایکروسافت و سونی همچنان دارد و این ویژگی به یکی از قابلیت‌های عادی در میان کنسول‌ها تبدیل خواهد شد؟ دیدگاه‌ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.