کشف یک مقبره باستانی سه هزار ساله و دست سازه های آن در مصر!

رسانه کلیک – باستان شناسان طی اکتشافات جدیدی در مصر، موفق به کشف مقبره باستانی سه هزار ساله ای شدند که دارای مومیایی های حفاظت شده، مجسمه ها و دست سازه های باستانی بسیاری است.

باستان شناسان طی اکتشاف تازه ای موفق به کشف مقبره باستانی سه هزار ساله و دست سازه های آن در مصر شدند. این مقبره که در شهر اقصر در جنوب مصر واقع شده دارای نقاشی های پیچیده و مجسمه هایی به نام اوشابتی است. این اکتشاف توسط باستان شناسان مصری و فرانسوی انجام شده است.

این مقبره باستانی از قرن نوزدهم بارها مورد کاوش محققان و باستان شناسان بسیاری واقع شده و تعداد زیادی دست سازه طی ماموریت ها و تحقیقات باستان شناسانه مختلف از آن استخراج شده بود. با این وجود، به علت غول پیکر بودن این مقبره، کاوش های جدید موجب کشف دست سازه های تازه و نشانه های جدیدی از تمدن های باستانی مصری شده است.

به استناد باستان شناسان فرانسوی، آن ها موفق به کشف تابوت Pouyou، زنی که احتمالا در سلسله هجدهم مصر زندگی می کرده نیز شده اند. باستان شناسان پس از باز کردن این تابوت، با مومیایی کاملا سالمی از این زن مواجه شدند.

محققان اعلام کرده اند که علاوه بر این مومیایی، مومیایی های دیگری نیز در این مقبره باستانی یافت شده اند که همه آن ها در تابوت قرار نداشتند. بنا به گفته متخصصان، احتمال می رود این مومیایی ها همگی متعلق به یک خانواده باشند؛ اما برای اثبات این موضوع نیاز به تحقیق بیشتری است.

به استناد متخصصان، شهری که این مقبره باستانی در آن پیدا شده در اصل برای دفن نجیب زادگان و فرعون ها ساخته شده بوده است.

پس از سپری کردن بیش از 5 ماه در این محدوده و کاوش در بیش از 300 متر خرابه، تیم فرانسوی باستان شناسان موفق به بیرون کشیدن این مقبره و گنجینه های دست ساز درون آن شدند.

متخصصان از یافتن استخوان های بدن انسان نیز در این مقبره خبر داده اند. علاوه بر این ها، حدود هزار مجسمه چوبی و گلی که به آن ها اوشابتی گفته می شود نیز در این مقبره کشف شده است. این مجسمه ها در قسمت سلطنتی این مقبره در کنار گورها جای گرفته بوده اند و به نظر می رسد که حکم خدمتکاران مردگان را در دنیای پس از مرگ داشته اند.  

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.