خطرناک ترین کشورهای دنیا برای مسافران کدامند؟

رسانه کلیک – در این مطلب به معرفی تعدادی از خطرناک ترین کشورهای دنیا برای مسافران که با استفاده از عوامل و معیارهای متفاوتی معرفی شده اند، می پردازیم.

در بسیاری از کشورهای سراسر دنیا، موقعیت سیاسی متزلزل، وجود خطر حملات تروریستی و یا نرخ بالای جرم و جنایت در آن ها، موجب ایجاد ریسک ها و خطرات بسیاری برای ایمنی مسافران می شود.

سایر موارد دارای اهمیت برای ایمنی مسافران، مراقبت های پزشکی و شرایط جاده ای کشورها هستند. با توجه به این عوامل، نقشه ای برای سال 2019 تهیه شده که با در نطر گرفتن عوامل متعدد، خطرناک ترین کشورهای دنیا برای مسافران را معرفی می کند.

جالب است بدانید در سال 2019، مسافران تنها در تعداد اندکی از کشورها می توانند احساس امنیت کامل داشته باشند و تمام این کشورها در اروپا واقع شده اند. این کشورها که از نقشه امنیت سفر منتشر شده، توسط کمپانی های SOS International و Control Risks استخراج شده اند. این کشورها عبارتند از: دانمارک، فنلاند، گرینلند، ایسلند، لوکزامبورگ، نروژ، اسلونی و سوئیس.

متخصصان توضیح داده اند که شرایط سیاسی فعلی و عواملی همچون خطر تروریسم، ناآرامی های اجتماعی و کلاه برداری ها، موجب ایجاد ریسک های بسیاری هنگام سفر به کشورهای متعدد می شوند.

در برخی مناطق دنیا به ویژه مناطق آمریکای لاتین، حتی خطر دزدیده شدن نیز مسافران را تهدید می کند. سطوح امنیت کشورها به 5 دسته کاملا امن، نسبتا امن، متوسط، نسبتا خطرناک و کاملا خطرناک تقسیم شده است.

اگرچه آمار و گزارش های سالانه ایمنی مسافران در درجه اول برای مسافران تجاری در نظر گرفته شده است؛ با این حال این دسته بندی می تواند هنگام انتخاب مقصد سفر، اطلاعات خوبی را به مسافران عادی نیز ارائه کند.

اروپا؛ امن ترین منطقه دنیا

علاوه بر 8 کشور اروپایی که به عنوان امن ترین کشورهای دنیا برای مسافران معرفی شده اند، سایر محدوده های اروپایی نیز نسبت به مناطق دیگر دنیا، امن محسوب می شوند. تقریبا تمام محدوده های اتحادیه اروپا در دسته امن قرار گرفته اند.

در برخی دیگر از مناطق دنیا از جمله آمریکای شمالی، بخش هایی از آمریکای جنوبی، چین، ژاپن، استرالیا و نیوزلند و تعداد اندکی از کشورهای آفریقایی همچون مراکش، سنگال، غنا، نامیبیا و بوتسوانا نیز ریسک سفر مسافران پایین محاسبه شده است.

در چه مناطقی امنیت مسافران متزلزل است؟

در بسیاری از کشورهای آسیا، آفریقا و آمریکا، ریسک خطر مسافران در درجه های متوسط، بالا و حتی بسیار بالا قرار می گیرد. خطرناک ترین قسمت ها نیز عبارتند از: مرزهای مصر، بخش های واقع شده در نوار غزه، بخش هایی از اوکراین و جمهوری آفریقای مرکزی.

چه کشورهایی دارای هشدار سفر هستند؟

کشورهایی که دارای هشدار سفر هستند و به نوعی جزو خطرناک ترین کشورهای دنیا محسوب می شوند، عبارتند از: افغانستان، عراق، مالی، لیبی، سومالی، سودان جنوبی، سوریه و یمن.

چه مناطقی دارای هشدار سفر هستند؟

مناطقی که دارای هشدار سفر هستند عبارتند از: الجزایر، بورکینا فاسو، کامرون، چاد، جمهوری دموکراتیک کنگو، مصر، السالوادور، اریتره، هندوراس، ساحل عاج، لبنان، موریتانی، مکزیک، موزامبیک، نیکاراگوئه، نیجریه، نیگر، پاکستان، پاپوآ گینه نو، بخش هایی از اکوادور، فیلیپین، تاجیکستان، بخش هایی از هند، اوکراین و ونزوئلا.

چه کشورهایی بالاترین ریسک های سلامتی را برای مسافران دارند؟

نه تنها خطر حملات تروریستی و شرایط سیاسی متزلزل می تواند برخی کشورها را به خطرناک ترین کشورهای دنیا برای مسافران خارجی بدل کند؛ بلکه بیماری های واگیردار کشورها و خدمات درمانی سطح پایین در آن ها نیز می تواند چنین اثری داشته باشد.

به استناد تحقیقات، بزرگترین خطرات سلامتی در آفریقا وجود دارند؛ زیرا در بسیاری از شهرها و کشورهای این قاره به ویژه در شهرهایی که پایتخت نیستند، برخی خدمات پزشکی به طور کلی وجود ندارند.

کشورهای عراق، سوریه، افغانستان، کره شمالی، هایتی و ونزوئلا نیز دارای بالاترین سطوح خطرات سلامتی هستند و از این نظر خطرناک ترین کشورهای دنیا برای مسافران به شمار می روند. اروپا، آمریکای شمالی و استرالیا از نظر خدمات درمانی برای مسافران امن محسوب می شوند.

ایمنی جاده ها

یکی دیگر از عواملی که در انتخاب خطرناک ترین کشورهای دنیا موثر بوده، ایمنی جاده ها و مسیرهای هر کشور است. برای بررسی این عامل، نه تنها کیفیت مسیرها باید مورد بررسی قرار گیرند، بلکه بررسی قوانینی همچون بستن کمربند ایمنی، قوانین سرعت و سایر قوانین نیز ضروری است.

بالاترین خطرات جاده ای در بخش های عمده ای از ایالات آفریقا، عربستان صعودی، عمان، ایران، قزاقستان، تایلند، ویتنام و جمهوری دومینیکن محاسبه شده اند.

در کشورهای روسیه، چین، مغولستان، مالزی و میانمار نیز جاده های خطرناک بسیاری وجود داشته و کشورهای برزیل، بولیوی، پاراگوئه، اکوادور، گواتمالا و برخی ایالت های آفریقا و کشورهای خاورمیانه نیز ریسک خطرات جاده ای بالاست. در اروپا، کشورهای آمریکای شمالی و استرالیا خطرات و نگرانی های بسیار اندکی در این زمینه وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.