راه استودیوی بانجی از اکتیویژن جدا شد!

رسانه کلیک – استودیوی بانجی پس از هشت سال همکاری با اکتیویژن، سرانجام از این شرکت سرشناس جدا شد و همچنان مالکیت و حق امتیاز مجموعه محبوب Destiny را در اختیار دارد.

استودیوی بانجی، خالق سری «دستینی»، بیش از هشت سال است که با اکتیویژن به عنوان ناشر محصولات و عناوین ویدیویی خود همکاری کرده و این شرکت سرشناس به لطف تجربه و سابقه درخشان خود، موفقیت‌های زیادی را برای بانجی به همراه آورده و نسخه اول بازی Destiny را به یکی از بهترین و محبوب‌ترین عناوین ویدیویی چندنفره آنلاین چند سال اخیر تبدیل کرده است.

از طرفی، در پی ساخت و عرضه نسخه دوم سری دستینی، متاسفانه، شرکت اکتیویژن نتوانست موفقیت نسخه قبلی این مجموعه را تکرار کند و این عنوان از حیث فروش و درآمد، انتظارات سازندگان و ناشر خود را برآورده نکرد. با این حال، اگرچه این دو شرکت روزهای پر فراز و نشیبی را در کنار یکدیگر تجربه کردند، اما ساعاتی پیش استودیوی بانجی (Bungie) رسما به همکاری چندین ساله خود با اکتیویژن پایان داد و از این شرکت نامدار صنعت بازی‌های ویدیویی جدا شد.

بر این اساس، استودیوی بانجی در حال حاضر به عنوان یک استودیوی مستقل به فعالیت خود ادامه می‌دهد و هنوز مورد حمایت هیچ کدام یک از شرکت‌های ناشر بازی‌های ویدیویی قرار نگرفته است. البته، با وجود جدایی این استودیوی نامدار از شرکت اکتیویژن، لیکن مالکیت سری محبوب Destiny همچنان در اختیار بانجی است و این استودیو توانست حق امتیاز فرانچایز خود از اکتیویژن را تصاحب کند.

بدین ترتیب، این جدایی هیچ تاثیری در روند دنباله سری دستینی و حتی بسته‌های الحاقی بازی دستینی 2 نمی‌گذارد و هیچ یک از برنامه‌های انتشار بسته‌های گسترش دهنده این عنوان ویدیویی تغییر نکرده است. به عبارت دیگر، بانجی به دور از شرکت اکتیویژن کماکان در قالب استودیوی مستقل به پشتیبانی خود از بازی Destiny 2 ادامه می‌دهد و بازیکنان در آینده باز هم میزبان محتویات جدیدی خواهند بود.

استودیوی بانجی در خصوص جدایی از شرکت اکتیویژن و حفظ حق مالکیت سری دستینی در وب‌سایت رسمی خود اعلام کرد:

امروز، ما رسما اعلام می‌کنیم که تمامی مسئولیت انتشار فرانچایز Destiny را برعهده گرفتیم. در ادامه، از این پس استودیوی بانجی به صورت مستقل و به خودی خود به توسعه این مجموعه می‌پردازد.

در طرف دیگر، شرکت اکتیویژن نیز از این پس روی عناوین ویدیویی خود و پروژه‌های دیگر متمرکز می‌شود. استودیوی بانجی و شرکت اکتیویژن هر دو در خلق مجموعه دستینی دخیل بودند. با این حال، بانجی به لطف جامعه عظیم کاربران این مجموعه در سراسر جهان، به تنهایی همچنان به توسعه و انتشار سری دستینی ادامه می‌دهد.

جدایی استودیوی بانجی از اکتیویژن چندان دور از ذهن نبود، چرا که در گذشته بارها و بارها گزارش‌هایی مبنی بر وجود اختلاف میان این دو شرکت به گوش می‌رسید. به عبارتی، اکتیویژن کم لطفی بانجی را یکی از دلایل فروش پایین بازی دستینی 2 می‌داند و از طرفی سازندگان نیز دلایلی برای عدم موفقیت این عنوان بیان می‌کنند که ناشی از سیاست‌ها و تصمیم‌های اشتباه اکتیویژن است.

در هر حال، شرکت اکتیویژن از این پس هیچ مسئولیتی در انتشار مجموعه دستینی ندارد و تمامی حق مالکیت و نشر برعهده بانجی است. ذکر این نکته مهم است که این جدایی، کاربران پلتفرم رایانه شخصی بازی Destiny 2 را به دردسر نمی‌اندازد و سرورهای این عنوان ویدیویی همچنان در شبکه بتل‌نت فعال باقی می‌ماند. جالب‌تر اینکه بسته‌های الحاقی و به‌روزرسانی‌های بازی نیز کماکان از طریق این شبکه برای دارندگان نسخه پی‌سی بازی منتشر خواهد شد.

حال، دیدگاه شما در رابطه با جدایی استودیوی بانجی از شرکت پرآوازه اکتیویژن چیست؟ با توجه به حفظ مالکیت سری دستینی، به نظر شما این استودیوی بازی‌سازی مشهور به‌زودی با کدام یک از شرکت‌های ناشر وارد همکاری می‌شود؟ دیدگاه‌ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.