مایکروسافت به دنبال همکاری با استودیوی بانجی است!

رسانه کلیک – در پی جدایی استودیوی بانجی از شرکت اکتیویژن، رئیس بخش ایکس‌باکس مایکروسافت از علاقه خود به این استودیو و همچنین مجموعه Destiny خبر داد!

چندی پیش استودیوی پرآوازه بانجی، خالق مجموعه Destiny، رسما به همکاری هشت ساله خود با اکتیویژن خاتمه داد و از این شرکت بزرگ جدا شد. اگرچه هنوز علت این جدایی به صراحت بیان نشده است، اما به نظر می‌رسد اختلافات بر سر سری دستینی و همچنین عملکرد ضعیف نسخه دوم این عنوان باعث جدایی این دو شرکت از هم شده است.

با این حال، استودیوی بانجی برای دومین بار در کارنامه خود از یک شرکت ناشر بازی جدا شده و فعالیت خود را در قالب یک استودیوی مستقل ادامه خواهد داد. البته، بانجی توانسته حق امتیاز و مالکیت سری Destiny را همچنان حفظ کند و تمامی مسئولیت ساخت و انتشار این فرانچایز پرطرفدار را برعهده گرفته است. بدین ترتیب، هیچ تغییری در برنامه عرضه بسته‌‎های الحاقی و حتی نسخه‌های بعدی این سری به وجود نیامده است.

حال، جدا از اینکه استودیوی بانجی هم‌اکنون به یک استودیوی مستقل تبدیل شده، مالکیت یک مجموعه ویدیویی بسیار پرطرفدار یعنی Destiny را در اختیار دارد. این موضوع واکنش بسیاری از افراد مشهور صنعت بازی‌ها از جمله رئیس کل بخش ایکس‌باکس شرکت مایکروسافت، آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer) را به دنبال داشته و ظاهرا مایکروسافت برای دومین بار تمایل به خرید این استودیو و یا آغاز همکاری خود با آن‌ها را دارد.

آقای فیل اسپنسر در واکنش به اعلام استقلال استودیوی بانجی، به علاقه شدید خود به مجموعه دستینی و همچنین بانجی اشاره کرد و در ادامه از آینده روشن این استودیوی بازی سازی سخن گفت.

فیل اسپنسر در صفحه شخصی حساب کاربری شبکه اجتماعی توییتر خود در این رابطه نوشت:

به دنبال آینده بسیار روشن و صدالبته موفق برای استودیوی مورد علاقه خود یعنی بانجی و همچنین مجموعه محبوب خود به نام Destiny هستم. بی‌صبرانه منتظر مشاهده رشد، پیشرفت و گسترش این فرانچایز هستم.

هرچند، رئیس بخش ایکس‌باکس صراحتا پیشنهاد همکاری مایکروسافت با بانجی را نداده و از این استودیو دعوت به عمل نیاورده است، لیکن اشاره فیل اسپنسر به علاقه شدید خود از مجموعه Destiny، به نوعی از علاقه ردموندی‌ها به خرید و یا آغاز همکاری با بانجی خبر می‌دهد.

جالب‌تر اینکه حتی شرکت اپیک گیمز نیز به جدایی بانجی از شرکت اکتیویژن واکنش نشان داده و به طور مستقیم، آمادگی خود برای حمایت از این استودیو را اعلام کرده است. اپیک گیمز در بیانیه‌ای رسما اشاره کرد که توسعه و عرضه یک فرانچایز بزرگ بدون کمک و حمایت‌های جانبی، کار بسیار سخت و دشواری است و این استودیو مسیر پر فراز و نشیبی را در پیش دارد.

لازم به ذکر است؛ پیش از آغاز همکاری بانجی با شرکت اکتیویژن، این استودیو با شرکت مایکروسافت برای توسعه مجموعه پرمخاطب Halo همکاری می‌کرد و جزو یکی از بازی‌ سازهای فرستی پارتی کنسول ایکس‌باکس به شمار می‌رفت. البته، نزدیک به 9 سال از اتمام همکاری این دو شرکت می‌گذرد و ظاهرا اختلافات بر سر چگونگی توسعه سری هیلو از جمله دلایل اصلی این قطع همکاری بوده است. با این حال، با توجه به عملکرد عالی سری دستینی، ممکن است که مایکروسافت بار دیگر تن به همکاری با بانجی دهد و جدا از توسعه سری Destiny، عناوین ویدیویی دیگری نیز به کمک این استودیو تولید و راهی بازار کند.

حال، دیدگاه شما در رابطه با شروع دوباره همکاری مایکروسافت با استودیوی بانجی چیست؟ به نظر شما، آیا بانجی بدون حمایت و وجود شرکت ناشر همچنان به فعالیت خود در زمینه بازی سازی ادامه می‌دهد؟ دیدگاه‌ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.