بهترین رودخانه های توریستی در اروپا را بشناسید

رسانه کلیک – در این مطلب به معرفی تعدادی از بهترین و زیباترین رودخانه های اروپا و تعدادی از بهترین رودخانه های توریستی این قاره پرداخته ایم.

امروزه سفرهای رودخانه ای به پر رونق ترین بخش صنعت کشتیرانی تبدیل شده و اروپا نیز دارای رودخانه های توریستی و کانال های مناسبی برای رونق بیشتر این سبک از سفرهاست. طی سفرهای رودخانه ای در اروپا می توان از جاذبه های گردشگری فراوان و مناظر زیبایی بازدید کرد. در ادامه همراه کلیک باشید تا با تعدادی از بهترین رودخانه های توریستی در اروپا آشنا شوید.

1- رودخانه توریستی راین

رودخانه راین یکی از مهم ترین رودخانه های اروپا به شمار می رود. از شهر استراسبورگ فرانسه نیز سفرهای رودخانه ای بسیاری در راین انجام می شود. در این سفرها می توان از بسیاری از قلعه ها، شهرهای زیبا و مناطقی در آلمان جنوبی نیز بازدید کرد.

در زمان سفر در رودخانه راین، می توان از شهرهای تاریخی زیبایی همچون فرانکفورت که تلفیقی از ساختمان های مدرن و قدیمی بوده و دارای کلیسایی بسیار جذاب است، مانیز که دارای شهر قدیمی جالبی در تقاطع رود راین و رود ماین است، نورنبرگ که دارای قلعه ای با شکوه و یک پارک حیوان شناسی است و رگنسبورگ که دارای محل هایی متعلق به میراث جهانی یونسکو است، بازدید کرد.

در رابطه با رودخانه راین افسانه های بسیاری از جمله افسانه لورلی و سنگش وجود دارد. لازم به ذکر است؛ سفرهای رودخانه ای جذابی در رودخانه البه به سمت شمال آلمان نیز انجام می شوند. طی این سفرهای رودخانه ای گردشگران از برلین گذر کرده و در مسیر از شهرهای زیبایی همچون هامبورگ نیز بازدید می کنند.

2- سفرهای رودخانه ای دانوب

رودخانه دانوب که حدود 3 هزار کیلومتر طول دارد، دومین رودخانه طویل اروپا محسوب می شود. این رودخانه منحصرا از میان قاره اروپا (19 کشور) عبور کرده و کشور آلمان را به دریای سیاه متصل می کند. بنابراین یک سفر رودخانه ای در دانوب به گردشگران فرصت بازدید و کشف مناظر فوق العاده ای را خواهد داد.

دانوب همچنین از شهرهای بی نظیری همچون وین (اتریش)، براتیسلاوا (اسلواکی)، بوداپست (مجارستان) و بلگراد (صربستان) عبور می کند. هر یک از این شهرها جزو مهم ترین شهرهای اروپا بوده و دارای جاذبه های گردشگری بی نظیر مخصوص به خود هستند؛ بنابراین سفر رودخانه ای در دانوب فرصت مقایسه و تحسین هویت فرهنگی هر یک از این شهرها را نیز برای گردشگران فراهم می سازد.

3- سفر بر رود سن؛ رودخانه مشهور پاریس

اگرچه سفرهای رودخانه ای رود سن به اندازه بقیه رودها شناخته شده نیستند؛ با این حال بدون تردید بسیار جذاب و متفاوت خواهند بود. این سفرها گردشگران را از پاریس از طریق شهر ساحلی نانت به بندر سن نزر (پایتخت کشتی سازی فرانسه) منتقل می کنند. طی این بازدیدها، گردشگران می توانند از قلعه دوک های بریتانیایی و مناطق تاریخی شهر همچون کلیسای سن پیتر، کلیسای سن پائول و مسجد ترک ها نیز بازدید کنند.

سایر سفرهای رودخانه ای در رود سن نیز از پاریس آغاز می شوند؛ اما به سمت شرق و شهر اپرنه حرکت می کنند. در این مسیر نیز می توان از بناهای تاریخی بسیاری بازدید کرد.

4- سفر رودخانه ای در بلندترین رود فرانسه؛ لوآر

رود لوآر طویل ترین رود فرانسه و یکی از زیباترین رودخانه های تمام اروپا به شمار می رود؛ بنابراین تردیدی نیست که تعدادی از بهترین سفرهای رودخانه ای اروپا در این رود انجام شوند.

منطقه پی دو لا لوآر که از نظر فرهنگ و تاریخ نیز بسیار غنی بوده و به تعدد قلعه های موجود در آن شهرت دارد، در مسیر این سفرهای رودخانه ای واقع شده است. زیباترین این قلعه ها، Chambord و Chenonceau هستند. سفرها در رود لوآر شامل بازدید و گشت و گذار در این شهرهای بی نظیر نیز می شوند.

5- ولگا؛ رودخانه ای طویل و بی نظیر

ولگا طویل ترین رودخانه قاره اروپا است؛ بنابراین سفر در آن می تواند بازدید از شهرهای زیبا، تاریخی و مناظر بی نظیری را به همراه داشته باشد. این رودخانه مسیر آبی اصلی روسیه غربی بوده و به سه قسمت بالایی، میانی و پایینی تقسیم شده است.

با توجه به طول این رودخانه و اندازه کشور روسیه که وسیع ترین کشور جهان محسوب می شود، بدون تردید بازدید از تمام شهرهای این مسیر طی یک سفر رودخانه ای ممکن نخواهد بود. با این وجود، اکثر گردشگران بازدید از مسکو تا سن پترزبورگ را که بین 7 تا 10 روز (بسته به سفری که انتخاب می کنند) طول می کشد، انتخاب می کنند. طی این سفر، گردشگران از دو مورد از بزرگترین دریاچه های این قاره نیز بازدید خواهند کرد.

نظر شما در رابطه با بهترین رودخانه های توریستی در اروپا چیست؟ کدام سفر رودخانه ای را انتخاب می کنید؟ نظر خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.