آموزش اینستاگرام

ساخت بازی Anthem پیش از انتشار بازی Destiny آغاز شده بود

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – استودیو بایوویر ادعا کرده است که برای توسعه و ساخت بازی Anthem بر خلاف شایعات، از هیچ بازی حتی سری بازی Destiny الهام نگرفته است.

باید اعتراف کرد که نسخه اول بازی Destiny که در سال 2014 میلادی عرضه شد، یک سری خلاقیت‌هایی را در سبک خودش به ارمغان آورد. پر واضح بود که مکانیسم سبک تیراندازی این بازی شباهت زیادی به بازی‌های پیشین استودیو بانجی (Bungie)، سازنده بازی Destiny داشت و کاملا متکی بر ایده‌ها و سبک منحصر به فرد بانجی بود؛ بعد از اولین قسمت از بازی Destiny، شاهد این بودیم که یوبی‌سافت (Ubisoft) هم با ساخت و عرضه بازی Tom Clancy’s The Division سعی کرد از همین فرمول بازی Destiny استفاده کند و حالا می‌بینیم که بایوویر (BioWare) هم برای توسعه و ساخت بازی Anthem دقیقا از همین فرمول پیروی می‌کند.

بر همین اساس، بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی و طرفداران بازی Destiny معتقد هستند که بایوویر برای ساخت بازی Anthem تمام و کمال از بازی Destiny الهام گرفته است و سعی در تکرار بسیاری از مکانیک‌های این بازی دارد. به رغم تمامی این مسائل، بایوویر نسبت به نظرات این دسته از کاربران واکنش نشان داده است و مدعی شده است که پیش از انتشار بازی Destiny، مراحل ساخت بازی Anthem آغاز شده بود. مایکل گمبل (Michael Gamble)، تهیه کننده بازی Anthem طی یک مصاحبه ویدیویی با وب‌سایت فرانسوی Jesus Video در رابطه با این مسئله اظهار کرد:

خیلی جالب است چرا که روند توسعه بازی Anthem، پیش از عرضه بازی Destiny به بازار، آغاز شده بود؛ اما من منکر این نمی‌شوم که این روز‌ها بازی‌ها تا حدود زیادی از سایر عناوین موجود در بازار، تاثیر می‌پذیرند.

نیت مایکل گمبل از بیان این تاثیر پذیری، این بود که آن‌ها از نقاط ضعف و شکست‌های بازی Destiny درس عبرت خواهند گرفت و بدون شک اشتباهات این بازی و سایر بازی‌هایی که در سبک توسعه داده شده اند را در بازی Anthem تکرار نخواهند کرد. بنابراین باید انتظار این را داشته باشیم که تفاوت‌های چشمگیری در بازی Anthem را مشاهده کنیم.

این بازی در تاریخ 22 فوریه 2019 میلادی (3 اسفند 97) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی توسط الکترونیک ارتز (EA) منتشر خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.