بزرگترین پارک زیر آب جهان در بحرین ساخته می شود

رسانه کلیک – بزرگترین پارک زیر آب در جهان به طور کاملا دوست دار محیط زیست، با زیر آب بردن یک فروند هواپیما، در بحرین ساخته خواهد شد.

کشور بحرین قصد دارد یک هواپیمای بوئینگ 747 را به زیر آب برده و آن را تبدیل به بزرگترین پارک زیر آب در جهان کند. گفته می شود این پارک تم دار در تابستان افتتاح خواهد شد.

همچنین گفته می شود زمانی که ساخت این پارک زیر آب عجیب و غریب 100 هزار متر مربعی تم دار به اتمام برسد، به بزرگترین پارک زیر آب جهان که دوست دار محیط زیست نیز هست، بدل خواهد شد.

بحرین در راستای تلاش برای افزایش سطح و بهبود اقتصاد گردشگری خود در حال انجام اقدامات ویژه این چنینی از جمله احداث محلی ویژه برای غواصی است.

اگر چه عده ای از متخصصان محیط زیست در رابطه با زیر آب بردن یک هواپیما اظهار نگرانی کرده اند و معتقدند این کار به علت بردن فلزات به داخل آب، ممکن است اکوسیستم ها را دچار مشکل کند؛ افرادی که با ساخت این پارک تم دار که به بزرگترین پارک زیر آب در جهان مشهور شده، اصرار دارند، معتقدند که این هواپیما به محیط زیست آسیبی نخواهد رساند.

یکی از سخنگویان مرتبط با گردشگری کشور بحرین طی مصاحبه ای با CNN Travel گفت:

تمام سطوح این هواپیما با فشار آب بسیار بالا و مواد شوینده دوست دار محیط زیست شسته خواهد شد تا از بین رفتن تمام روکش های مضر، روغن ها و دوده ها از سطح آن اطمینان حاصل شود.

شیخ عبدالله بن حامد آل خلیفه، رئیس شورای عالی محیط زیست بحرین طی بیانیه ای اظهار داشت:

به علاوه هواپیما، این پارک تم دار همچنین دارای یک کپی از خانه های تجار مروارید در بحرین، صخره های مرجانی مصنوعی و مجسمه هایی از جنس مواد دوست دار محیط زیست نیز خواهد داشت.

این پروژه به دنبال جذب شناگران و علاقه مندان به کاوش در دریا از سراسر جهان است.

بحرین تنها کشوری نیست که دست به فرو بردن هواپیما به زیر آب و تبدیل آن به یک مقصد زیر آبی زده است. در سال 2006، یک فروند بوئینگ 737 در بریتیش کلمبیای کانادا نیز به زیر آب برده شد. همچنین در سال 2016، کشور ترکیه یک فروند ایرباس A300 را به قصد ایجاد یک صخره مصنوعی، به اعماق دریای اژه برد. با این حال، پارکی که در بحرین در حال احداث است، بزرگترین پارک زیر آب در جهان به شمار می رود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.