سونی از هم اکنون روی توسعه بازی‌های پلی‌استیشن 5 کار می‌کند

رسانه کلیک – به ادعای برخی از تحلیل‌گران عرصه بازیهای ویدیویی، شرکت سونی در حال ساخت و توسعه بازی‌های پلی‌استیشن 5 (کنسول نسل بعد سونی) است.

دانیل احمد (Daniel Ahmad) تحلیل‌گر شرکت نیکو پارتنرز (Nikoo Partners) مدعی این خبر شده است. به اعتقاد او، کمتر از یک پنجم توسعه دهندگان بازی در حال کار روی بازی‌ برای کنسول‌های نسل بعد هستند بنابراین بازیسازان زیادی به فکر توسعه بازی‌های پلی‌استیشن 5 افتاده اند. به گفته‌ی دانیل احمد بر اساس بازدید‌ها و تحلیل‌هایی که از برنامه‌های این این شرکت در مراسم GDC امسال صورت گرفته است، استودیو‌های زیرمجموعه خودِ شرکت سونی هم در حال کار روی توسعه بازی‌های پلی‌استیشن 5 افتاده اند. گفته می‌شود بیشتر این استودیو‌ها طبق خواسته شرکت سونی، روی ساخت کیت بازی‌های پلی‌استیشن 5 کار می‌کنند و به زودی آن را در اختیار سایر استودیو‌های زیر مجموعه سونی و سایر بازیساز‌ها قرار خواهند داد تا شروعی قوی به همراه بازی‌های متنوع برای پلی‌استیشن 5 رقم بخورد.

او همچنین اعلام کرد که در حال حاضر طرفداران نباید انتظار داشته باشند تا اخبار رسمی از کنسول پلی‌استیشن 5 و بازی‌های آن بشنوند یا مطالعه کنند. چرا که بازی‌های زیادی از جمله بازی‌های ساخته استودیو‌های ثرد پارتی (استودیو‌هایی که هیچ تعلقی به شرکت سونی ندارند) برای پلی‌استیشن 4 در ره هستند و هنوز برنامه‌های سونی برای این کنسول تمام نشده است. همچنین همان طور که می‌دانید چند بازی انحصاری خوب هم قرار است برای پلی‌استیشن 4 منتشر شود.

دانیل احمد در ادامه صحبت‌هایش اظهار کرد:

کیت‌های پلی‌استیشن 5 هم اکنون وجود دارند و من چیز‌های خوب و مثبتی در رابطه با آن شنیده ام. با این وجود، هیچ انتظاری نمی‌رود که در آینده‌ای نزدیک از جانب شرکت سونی صحبتی از آن شود.

او در پست دیگری در رابطه با این مسئله نوشت:

سال 2019، یک سال خوب دیگر برای پلی‌استیشن 4 خواهد بود چرا که پایه و اساس این کنسول در این سال هم محکم خواهد بود؛ همچنین رشد فروش بازی‌های تحت شبکه، بازی‌های ثرد پارتی و بازی‌های فرست پارتی (بازی‌هایی که توسط خود سونی برای پلی‌استیشن 4 ساخته خواهند شد) در این سال برای پلی‌استیشن 4 وجود خواهد داشت. هر چند این ترکیب تا پایان نیمه اول سال 2019 برنامه ریزی شده است اما به عقیده من برای نیمه دوم سال 2019 نیز همین روند ادامه پیدا خواهد کرد. علاوه بر این‌ها، سونی دو بازی جدید که هنوز معرفی نشده است (از IPهای موجود) برای پلی‌ستیشن 4 در نظر گرفته است اما من مطلع شده ام که آن‌ها شروع به مذاکراتی برای انتقال این بازی‌ها به کنسول نسل بعد خود هستند. به طور کلی می‌توانم بگویم که تمرکز بیشتر استودیو‌های فرست پارتی شرکت سونی، روی توسعه بازی‌های پلی‌استیشن 5 است. با این حال من فکر می‌کنم اثراتی از این فعالیت‌ها را در GDC امسال حس کنیم.

دانیل احمد یک بار دیگر تاکید کرد که طرفداران شرکت سونی و کنسول پلی‌استیشن و سایر علاقه مندان به عرصه بازی‌های ویدیویی نباید انتظار داشته باشند تا در آینده‌ای نزدیک اخباری در رابطه با توسعه بازی‌های پلی‌استیشن 5 و خودِ این کنسول جدید، بشنوند. چرا که در حال حاضر کنسول پلی‌استیشن 4 روند خوب و رو به رشدی را طی می‌کند و منطقی و منصفانه نیست که سونی بخواهد هم اکنون دست از حمایت این کنسول بردارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.