استیم از عرضه انحصاری بازی Metro Exodus در فروشگاه اپیک ناراضی است!

رسانه کلیک – پس از اعلام خبر عرضه انحصاری بازی Metro Exodus در فروشگاه اپیک گیمز، سرانجام شرکت ولو در خصوص حذف بازی‌ها از استیم واکنش نشان داد و این اقدام را نوعی بی انصافی در حق مشتریان شبکه خود دانست!

با توجه به تاسیس فروشگاه اپیک گیمز و سیاست‌های مالی جدید آن، رقابت بر سر فروشگاه اینترنتی پلتفرم رایانه شخصی جدی‌تر از گذشته شده و حال این بار رقیب سرسختی جایگاه کنونی شبکه پرمخاطب استیم را تهدید می‌کند. جالب‌تر اینکه اپیک گیمز سعی بر آن دارد که تنها ناشر نسخه دیجیتالی بازی‌های پلتفرم پی‌سی باشد و از عرضه بازی‌ها در استیم جلوگیری کند.

در همین رابطه، ساعاتی پیش بود که شرکت بزرگ دیپ سیلور، ناشر بازی Metro Exodus، رسما از عرضه این عنوان در فروشگاه اپیک گیمز خبر داد و مهم‌تر آنکه این عنوان تا آغاز سال میلادی 2020 در انحصار شبکه مذکور خواهد بود. این در حالی است که کاربران تا پیش از امروز قادر به پیش خرید بازی در شبکه استیم بودند.

علی رغم اینکه صفحه بازی مترو اکسدس در شبکه استیم همچنان فعال بوده، لیکن امکان پیش خرید آن وجود ندارد. البته، شرکت دیپ سیلور دلیل قانع کننده‌ای برای این تصمیم جدید خود دارد. به گفته دیپ سیلور، اختصاص سود بیشتر حاصل از فروش بازی‌ها به این شرکت این امکان را برای آن‌ها فراهم می‌کند که بیشتر از گذشته روی آینده مجموعه مترو و استودیوی 4A Games سرمایه گذاری کنند که این موضوع جز سود و منفعت، چیز دیگری برای بازیکنان و طرفداران به همراه ندارد.

با این حال، سال جاری میلادی سال خوبی برای استیم نیست و این شبکه با گذشت زمان، اغلب ناشران بازی‌های بزرگ را از دست می‌دهد. موضوعی که به طور حتم منجر به تحمیل ضرر مالی به ولو می‌شود و به مراتب در درآمد این شرکت تاثیر منفی می‌گذارد. در پی این موضوع، شرکت ولو سرانجام لب به سخن گشود و به سرعت در خصوص توقف پیش فروش بازی Metro Exodus در استیم ابزار نارضایتی کرد و آن را نوعی بی انصافی در حق مشتریان این شبکه دانست.

این شرکت با نوشتن بیانه زیر در صفحه بازی مترو اکسدس در شبکه استیم، نارضایتی خود در این خصوص را آشکار کرد.

ما فکر می‌کنیم که تصمیم جدید شرکت دیپ سیلور مبنی بر حذف بازی Metro Exodus از فروشگاه استیم و عرضه آن در فروشگاه اینترنتی دیگر [اپیک گیمز استور]، نوعی بی انصافی در حق مشتریان ما است. به خصوص که این عنوان برای دوره طولانی در شبکه ما برای پیش فروش قرار داده شده بود.

از اینکه مشتریان و کاربران نمی‌توانند این بازی را پس از عرضه، روز 26 بهمن ماه امسال (پانزدهم فوریه) از طریق استیم خریداری کنند، پوزش می‌طلبیم. ما نیز مثل شما اخیرا در جریان این اقدام قرار گرفتیم.

ناگفته نماند که بازی مورد انتظار مترو اکسدس در روز جمعه 26 بهمن ماه سال جاری (پانزدهم ماه فوریه سال میلادی 2019) روی کنسول‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 و همچنین پلتفرم رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز منتشر می‌شود. همچنین، پس از اعلام خبر عرضه انحصاری بازی روی شبکه اپیک گیمز، هم‌اکنون نسخه‌های استاندارد و گلد (طلایی) این عنوان به ترتیب با قیمت‌های 49.99 دلار و 74.99 دلار در فروشگاه مذکور به فروش می‌رسد.

حال، دیدگاه شما در رابطه با این اقدام غافل‌گیر کننده شرکت دیپ سیلور و واکنش استیم به عرضه انحصاری بازی Metro Exodus در فروشگاه اپیک گیمز چیست؟ به نظر شما، آیا استیم برای مقابله با این فروشگاه تازه تاسیس و جلوگیری از کوچ بازی‌ها، در نهایت سیاست مالی خود را تغییر می‌دهد؟ دیدگاه‌ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.