شیفر

منتظر نسخه جدید بازی Jade Empire باشید!

رسانه کلیک – شرکت سرشناس الکترونیک آرتز چند روز پیش نام تجاری جدیدی در گروه بازی‌های ویدیویی به ثبت رسانده که این اقدام به نوعی از ساخت و عرضه نسخه جدید بازی Jade Empire خبر می‌دهد!

در حالی که نزدیک به پانزده سال خبری از نسخه جدید بازی Jade Empire نبوده و خاطره این عنوان محبوب از ذهن بسیاری از بازیکنان حذف شده است، اما به نظر می‌رسد که شرکت الکترونیک آرتز و استودیوی «بایوور» به دنبال احیای دوباره این مجموعه نقش آفرینی هستند. در همین رابطه، گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که شرکت EA در روز سه‌شنبه دوم بهمن ماه امسال (بیست و دوم ماه ژانویه سال جاری میلادی) نام تجاری جدیدی را تحت عنوان Jade Empire را در گروه بازی‌های ویدیویی به ثبت رسانده است.

با ثبت نام تجاری فوق، گمانه‌زنی‌های فراوانی پیرامون سری Jade Empire به وجود آمد که الکترونیک آرتز و استودیوی بایوور همچنان در برابر این گزارش‌ها سکوت اختیار کرده‌اند. از طرفی، هنوز اطلاعاتی در خصوص دنباله این مجموعه به اشتراک گذاشته نشده و حتی منابع غیر رسمی نیز تا به این لحظه جزئیاتی درباره مجموعه «جید امپایر» منتشر نکرده‌اند.

برای آن دسته از بازیکنانی که با مجموعه Jade Empire آشنا نیستند، باید عرض کنیم که این عنوان ویدیویی برای اولین بار در سال میلادی 2005 به صورت انحصاری روی کنسول ایکس‌باکس اورجینال منتشر شد. سازنده این اثر، استودیوی بایوور است که در آن زمان به صورت مستقل به ساخت بازی‌های ویدیویی مشغول بود. با این حال، شرکت الکترونیک آرتز در سال میلادی 2007 با خرید حق امتیاز این استودیو، به نوعی مالک بایوور شد و شاهد خلق مجموعه جدیدی به نام Mass Effect بودیم.

حال، از آنجا که شرکت بایوور در حال حاضر تمام تمرکز خود را روی پروژه جدید خود به نام Anthem قرار داده و این عنوان هم‌اکنون مراحل توسعه پایانی خود را در این استودیو طی می‌کند، گویا شرکت الکترونیک آرتز پس از عرضه این اثر ویدیویی مورد انتظار، به سراغ بازی‌های قدیمی بایوور رفته و به‌زودی پروسه تولید نسخه جدید بازی Jade Empire را آغاز خواهد کرد.

البته، گفتنی است که ثبت نام تجاری همواره به ساخت و عرضه یک اثر ویدیویی جدید ختم نمی‌شود، به طوری که شرکت‌های نامدار دیگری از جمله اکتیویژن نیز نام‌های تجاری زیادی نظیر Call of Duty: Secret Warfare را به ثبت رسانده‌اند که هرگز شاهد معرفی و یا عرضه آن‌ها نبودیم. بر این اساس، ممکن است که ثبت نام تجاری Jade Empire صرفا برای تصاحب این نام بوده و شاید شرکت الکترونیک آرتز و بایوور در حال حاضر برنامه‌ای برای توسعه و شروع فرآیند ساخت آن ندارند.

شایان ذکر است؛ جدیدترین اثر ویدیویی استودیوی بایوور و شرکت الکترونیک آرتز تحت عنوان Anthem برای عرضه در روز پنج‌شنبه دوم اسفند ماه سال 97 (بیست و یکم ماه فوریه سال میلادی 2019) روی سه پلتفرم ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4 و رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز برنامه ریزی شده است. به علاوه، در حال حاضر نسخه آزمایشی بازی در اختیار علاقه‌مندان و بازیکنان قرار دارد که با صرف نظر از ایرادات و مشکلات جزئی، این نسخه نوید یک اثر شگفت انگیز و مهیج می‌دهد.

حال، دیدگاه شما در رابطه با ساخت و توسعه نسخه جدید بازی Jade Empire چیست؟ به نظر شما، آیا شرکت الکترونیک آرتز و استودیوی بایوور پس از پانزده سال دوباره روح جدیدی در این سری فراموش شده می‌دمند؟ دیدگاه‌ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.