آموزش اینستاگرام

سیستم عامل iOS 12.1.4 عرضه شد؛ رفع مشکل امنیتی فیس تایم

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – سیستم عامل iOS 12.1.4 در اختیار کاربران محصولات اپل قرار گرفت. این بروزرسانی مشکل امنیتی تماس گروهی فیس تایم را رفع می کند. 

اپل بروزرسانی iOS 12.1.4 را عرضه کرد. سیستم عامل iOS 12.1.4 مشکل امنیتی مربوط به قابلیت تماس گروهی در فیس تایم را برطرف خواهد کرد. هفته گذشته باگ مربوط به فیس تایم کشف شد.

این باگ به افراد اجازه می داد با دیگران تماس برقرار کنند و قبل از اینکه فرد مقابل پاسخ دهد، از دستگاه وی شنود کنند. اپل با عرضه این بروزرسانی، مشکل موجود را رفع کرده و کاربران نمی توانند از این پس توسط فیس تایم از دیگران شنود کنند.

اپل پس از پی بردن به این مشکل امنیتی، قابلیت تماس گروهی در فیس تایم را از سوی سرور خود قطع کرد تا افراد نتوانند با استفاده از این باگ، به اطلاعات خصوصی دیگران دسترسی پیدا کنند.

در حالی که اپل چند هفته پیش به وجود این باگ امنیتی در فیس تایم اشاره کرده بود، هفته گذشته اطلاعات کامل در رابطه با آن به صورت رسمی و گسترده در اختیار کاربران و رسانه ها قرار گرفت.

طرح مفهومی آی او اس 12

اپل قابلیت تماس گروهی در فیس تایم را همراه با بروزرسانی iOS 12.1 در اختیار کاربران قرار داد. این آپدیت نزدیک به سه ماه پیش عرضه شد. اپل در رابطه با مدت زمان حضور این باگ امنیتی در سیستم عامل خود اظهار نظر قطعی نکرده است.

در حالی که این شرکت هفته گذشته به رفع این باگ امنیتی اشاره کرده بود، امروز بروزرسانی جدید سیستم عامل خود را برای کاربران عرضه کرده است. این آپدیت حجم کمی دارد و به نصب آن به تمام کاربران پیشنهاد شده است.

اپل در حال توسعه نسخه جدید سیستم عامل آی او اس است. تا به امروز چندین نسخه بتا iOS 12.2 در اختیار کاربران قرار گرفته است. انتظار می رود این آپدیت در آینده نزدیک عرضه شود.

2 نظرات
  1. ناشناس می گوید

    من که اصلا راضی نیستم
    از وقتی هم ابدیت کردم برنامهTelepal باز نمیکنه برام

  2. Mohsen می گوید

    مصرف باتری افتضاح شده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.