بازی Cyberpunk 2077 در فروشگاه اپیک به صورت انحصاری عرضه نخواهد شد

رسانه کلیک – در حالی که نگرانی‌های زیادی مبنی بر انتشار بازی Cyberpunk 2077 در فروشگاه اپیک به صورت انحصاری وجود داشت، سازندگان این بازی روز گذشته خیال طرفداران خود را، راحت کردند.

بدون شک یکی بازی Cyberpunk 2077 یکی از مورد انتظارترین بازی‌های نسل است. متاسفانه هنوز هیچ تاریخ انتشاری برای این بازی توسط سازندگان آن مشخص نشده است و این در حالی است که بازی Cyberpunk 2077 از سال 2012 میلادی، یعنی نزدیک به 6 سال است که توسط سی دی پروجکت (CD Projekt Red) در حال ساخت است؛ استودیویی پیش از این بازی ساخت سری بازی The Witcher توانایی‌هایش را در توسعه یک بازی نقش آفرینی ثابت کرده است و این بار قصد دارد تا در فضایی کاملا متفاوت در بازی Cyberpunk 2077 خود را یک بار دیگر ثابت کند.

عدم اطلاعات کافی در رابطه با این بازی ضمن محبوبیت زیاد آن، باعث شده است که ابهامات زیادی حول بازی Cyberpunk 2077 وجود داشته باشد. یکی از این ابهامات، انتشار نسخه‌ی رایانه‌های شخصی این بازی به صورت دیجیتالی بود. عرضه بازی Cyberpunk 2077 در فروشگاه اپیک (Epic Store) به صورت انحصاری، از جمله دل نگرانی‌های طرفداران این بازی در فضای مجازی، به خصوص شبکه‌های اجتماعی بود.

قطعا مستحضر هستید که چند هفته‌ی پیش سازندگان بازی Metro Exodus رسما اعلام کردند که نسخه‌ی رایانه‌های شخصی این بازی به صورت انحصاری فقط در فروشگاه اپیک عرضه خواهد شد و همین مسئله، باعث شده است تا خیلی از PCباز‌ها نگران عرضه بازی‌های بزرگ به صورت انحصاری در برخی از فروشگاه‌های دیجیتالی باشند. اما این طور که پیداست چنین تصمیماتی فقط از کخ مدیا (Koch Media)، ناشر بازی Metro Exodus برمی‌آید و به نظر نمی‌رسد که سایر بازیساز‌های بزرگی مانند سی دی پروجکت از چنین همکاری‌هایی استقبال کنند و مطابق انتظار، این استودیو لهستانی رسما اعلام کرد که عرضه بازی Cyberpunk 2077 در فروشگاه اپیک به صورت انحصاری هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

یکی از طرفداران دل نگران این بازی در رابطه با عرضه بازی Cyberpunk 2077 در فروشگاه اپیک در توییتر نوشت:

لطفا، لطفا و لطفا این بازی [Cyberpunk 2077] را در انحصار فروشگاه اپیک قرار ندهید.

و صفحه‌ی رسمی بازی Cyberpunk 2077 در شبکه اجتماعی توییتر، برای شفاف‌سازی بیشتر این مسئله و پاسخی قاطعانه به این کاربر و سایر طرفداران بازی Cyberpunk 2077، به توییت بالا، خیلی کوتاه پاسخ داد:

بله………. فراموشش کن!

همیشه استودیو سی دی پروجکت در پاسخگویی به رسانه‌های خبری و طرفداران خودش عملکرد خوبی داشته است و سعی می‌کند تا حد امکان ابهامات آن‌ها را برطرف کند و این بار هم یکی از دل‌نگرانی‌های مهم طرفداران PCباز بازی Cyberpunk 2077 را از بین برد.

Cyberpunk 2077 در فروشگاه اپیک

البته عدم عرضه انحصاری بازی Cyberpunk 2077 در فروشگاه اپیک تا حد زیادی قابل پیش بینی بود. چرا که سازنده، ناشر و صاحب امتیاز این بازی یعنی شرکت لهستانی سی دی پروجکت، خود مالک یکی از قدیمی‌ترین پلتفرم‌های دیجیتالی بازی‌های رایانه‌های شخصی به نام GOG است و بعید است چنین شرکت با این همه اصالت و تجربه، حتی از فروشگاه شخصی خودش هم بگذرد و بازی Cyberpunk 2077 در فروشگاه اپیک به صورت انحصاری منتشر کند. به عبارتی دیگر، توسط کنید که شرکت ولو (مالک و موسس شبکه استیم و سازنده و ناشر سری بازی Half-Life) پس از سال‌ها انتظار توسعه‌ی بازی Half-Life 3 را در دستور کار خود قرار می‌دهد و به جای آن که این بازی محبوب را در شبکه استیم منتشر کند، به صورت انحصاری آن را در EA Origin یا Battle.net که دقیقا شرکت‌های رقیب آن به حساب می‌آید، عرضه خواهد کرد. قطعا چنین اتفاقی غیرممکن است!

از طرفی دیگر اگر به گذشته‌ی سی دی پروجکت نگاهی بیاندازیم، به سادگی متوجه خواهیم شد که چنین اتفاقی غیرممکن بوده است. نسخه‌ی رایانه‌های شخصی بازی قبلی آن‌ها یعنی بازی The Witcher 3: Wild Hunt بر روی فروشگاه‌های استیم، اورجین، گگ و همچنین استیم منتشر شده بود و بعید است شرکت به بزرگی سی دی پروجکت، مانند کخ مدیا بازی خودش را فقط به یک فروشگاه محدود کند.

معمولا این گونه اتفاقات باعث دفع بسیاری از طرفداران این بازی‌ها می‌شود. اتفاقی که هم اکنون برای بازی Metro: Exodus افتاده است و بسیاری از PCباز‌ها از عرضه انحصاری این بازی در فروشگاه اپیک به شدت ناراحت و عصبانی هستند. این در حالی است که این بازی صرفا به مدت یک سال در انحصار فروشگاه اپیک باقی خواهد ماند و پس از آن، کخ مدیا و شرکت زیرمجموعه‌ی آن، دیپ سیلور (Deep Silver) می‌توانند نسخه‌ی رایانه‌های شخصی بازی Metro: Exodus را در هر فروشگاه دیگری که دلخواه‌شان بود، منتشر کنند.

در همین راستا سازندگان این بازی، حتی خالق داستان Metro یعنی دیمیتری گلوخوفسکی بابت این اتفاق از طرفداران بازی Metro Exodus عذرخواهی کرده اند و از آن‌ها درخواست حمایت داشته اند.

در حالی که تیم سازنده بازی Cyberpunk 2077 به اعلام خودشان، تا 60 درصد بزرگتر تیم سازنده بازی The Witcher 3 بوده است، چنین چیزی بعید است که سی دی پروجکت بخواهد با عرضه انحصاری بازی Cyberpunk 2077 در فروشگاه اپیک تعداد قابل توجهی از طرفدارانش را از خود برنجاند.

همان طور که پیش از این اشاره شد، هنوز هیچ تاریخ انتشاری برای بازی Cyberpunk 2077 اعلام نشده است اما قرار است برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار بگیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.