شیفر

لیست قیمت حاشیه بازار محصولات سایپا منتشر شد

رسانه کلیک – لیست قیمت حاشیه بازار محصولات سایپا ویژه بهمن ماه در اختیار رسانه ها قرار گرفت. قیمت های در نظر گرفته شده 5 درصد از بازار آزاد ارزان تر هستند.

گروه خودروسازی سایپا لیست قیمت حاشیه بازار خودروهای تولیدی خود را اعلام کرد. لیست قیمت حاشیه بازار محصولات سایپا برای تمامی زیرمجموعه های این شرکت خودروسازی مانند پارس خودرو و زامیاد نیز اعلام شده است. قیمت های اعلام شده تنها 5 درصد از قیمت خودروها در بازار آزاد کمتر است.

لیست قیمت حاشیه بازار محصولات سایپا و پارس خودرو به همراه زامیاد به شرح زیر است:

همانطور که مشاهده می کنید، قیمت های اعلام شده تفاوتی با بازار آزاد ندارند. به نظر می رسد قیمت نهایی خودروها برخلاف گذشته، تنها 5 درصد از بازار آزاد ارزان تر باشند.

در حالی که بسیاری از افراد منتظر کاهش قیمت خودروهای داخلی در بازار هستند، با اعلام این قیمت ها انتظار نمی رود شاهد تغییری در شرایط بازار باشیم.

شرکت های ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو به تازگی دعوتنامه محصولات خود را برای خریداران صادر کرده اند (تحویل خودروهای پیش فروش ایران خودرو و سایپا با قیمت قدیم). در این دعوتنامه ها قیمت ها تغییری را در مقایسه با گذشته تجربه نکرده است؛ با این حال هنوز خودرویی در اختیار خریداران قرار نگرفته است (دعوتنامه محصولات ایران خودرو با قیمت قدیم برای خریداران صادر شد).

به مناسبت دهه فجر، شرکت ها پیش فروش محصولات خود را آغاز کردند (طرح پیش فروش محصولات سایپا). در این میان ایران خودرو یکی از خودروهای خود را در اردیبهشت 99 تحویل خریداران می دهد که در نوع خود یک رکورد محسوب می شود (طرح پیش فروش محصولات ایران خودرو).

در صورتی که شرکت ها محصولات خود را با قیمت حاشیه بازار در اختیار خریداران قرار دهند، این موضوع مطرح می شود که کمبود قطعات یک دروغ بزرگ است و خودروسازان محصولات خود را برای افزایش چشمگیر قیمت ها احتکار کرده بودند.

10 نظرات
 1. مژگان می گوید

  من درمهر۹۷برای ساینا ثبت نام کردم که مرداد۹۸تحویلم دهند.آن وقت قیمت بازارساینا ۳۹میلیون بود.حالا قیمت حاشیه بازار را ۴۷ اعلام کرده من چه گناهی کردم باید براساس حاشیه بازار پول بپردازم.

 2. حسین می گوید

  لعنت

 3. حانیه می گوید

  مرگ بر دزد

 4. بدبخت می گوید

  از ماست که برماست

 5. محمد می گوید

  واقعا خیلی مردم را چهار پا فرض کردید که هر ساز یمی خواهید بزنید ودیگران دم نزنند فعلا که دولت هم با شما هست ولی نوبت مردم هم می شود که سفره شما دوشرکت خودرو ساز را جمع کنند.

 6. یاشار می گوید

  خدا ازتون نگذره خدا از ریشه نسل تون رو بکنه که جوون ها رو نابود کردید

 7. کارگرمعدن می گوید

  همه مردم مقصرند لعنتتتتتتتت

 8. امیر می گوید

  داداش همه چیز دست خودشونه.قیمت ارز را هم خودشون تعیین میکنند.قیمت ماشین را هم خودشون تعیین میکنند.قیمت قطعات و مالیات و حمل و نقل و …در دست خودشون است.

 9. رضا اذری می گوید

  اینها اگه واقعا بفکر مردم بودن و راست می‌گفتم که میخواهن حباب قیمتی شکسته بشه ماشینهای ثبت‌نامی مردمو میدادن، که ماهها و حتی از سال پیش ، تو نوبت بودند، نه اینکه به بهانه‌ی مردم پایین آوردن قیمت ها، قیمت خودشونو بکشند بالا و واسه خودشون دلال بازی و حاشیه سازی راه بندازن.
  در واقع به بهانه‌ی مردم، بکام خودروسازان. اصلا اگه راست می‌گفتند که ماشین ندارن پس اینهمه فروش فوری ها از کجا اومد؟

 10. باتری می گوید

  افزایش قیمت خودرو به خاطر کاهش ارزش ریال هست. اونهایی که میگن خودرو گرونه خودشون می خرن و بعد تو بازار با قیمت بالاتر به همان ملت می فروشن.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.