مرگ بنیانگذار یک صرافی ارز دیجیتال در کانادا، مشتریان را بدبخت کرد!

رسانه کلیک – مرگ جرالد کوتن، بنیانگذار 30 ساله صرافی ارز دیجیتال QuadrigaCX کشور کانادا که در روزهای گذشته خبر ساز شد، این صرافی را در شرایط دشواری قرار داد.

مرگ بنیانگذار صرافی به این دلیل خبرساز شد که او تنها فردی بود که رمز عبور فضای ذخیره سازی صرافی را در اختیار داشت و مرگ وی باعث شد مبلغی حدود 190 میلیون دلار از پول های مشتریان، در شرایط نامعلومی قرار بگیرد.

به گزارش Coindesk، جرالد کوتن در دسامبر گذشته به طور غیر منتظره در کشور هند درگذشت. جنیفر رابرتسون، همسر وی در دیوان عالی استان نوا اسکوشیا بیان کرد که صرافی مبلغی حدود 190 میلیون دلار ارز دیجیتال و پول فیات به مشتریان خود بدهکار است.

درحال حاضر بخش عمده دارایی این صرافی در Cold Storage یا به اصطلاح کیف پول سرد است، چرا که این فضا از امنیت بالایی برخوردار است. با این حال، صرافی تنها به مبلغ کمی که در کیف پول گرم یا Hot Wallet نگهداری می کند دسترسی خواهد داشت؛ اما این میزان برای پرداخت بدهی به مشتریان کافی نخواهد بود.

مرگ بنیانگذار صرافی

اگرچه همسر کوتن لپتاپ او را در اختیار دارد، اما رمز عبور آن را ندارد. تلاش های زیادی برای رفع این مشکل انجام شد اما هیچکدام نتیجه نداشت. حتی صرافی برای دور زدن رمزنگاری یک متخصص فنی استخدام کرد، اما او هم نتوانست کاری از پیش ببرد.

طبق اظهاراتی که در داداگاه بیان شده، از آنجایی که کوتن مسئولیت رسیدگی به مسائل مالی را بر عهده داشته، رمز عبور کیف پول سرد را در اختیار هیچ یک از اعضای تیمش قرار نداده است.

البته برخی از شاکیان به این داستان مشکوک هستند. آن ها بر این باورند که مرگ کوتن در هند ساختگی و بخشی از نقشه کلاهبرداری از مشتریان صرافی است. با این حال، گواهی فوت و تایدییه دولت از مرگ یک فرد کانادایی در هند در کنار اظهارات رابرتسون در دادگاه وجود دارد، اما به دلیل نقض قوانین حریم شخصی، جزئیات آن منتشر نشده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .