شیفر

ایران خودرو قیمت پژو 207 صندوقدار را کاهش می دهد

رسانه کلیک – قیمت پژو 207 صندوقدار اتوماتیک در روزهای آینده کاهش پیدا می کند. انتظار می رود قیمت این خودرو در محدوده 75 تا 80 میلیون تومان قرار بگیرد.

به نظر می رسد سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بعد از چندین ماه به این واقعیت پی برده که اضافه شدن صندوق به یک خودرو، نباید باعث افزایش 40 تا 50 میلیونی قیمت آن شود.

در ماه های اخیر افرادی که پژو 207 آی صندوقدار را ثبت نام کرده بودند، نسبت به قیمت آن اعتراض داشتند. قیمت پژو 207 صندوقدار از سوی شرکت ایران خودرو برابر با 104 میلیون تومان اعلام شده بود که نسبت به مدل هاچ بک خود نزدیک به 50 میلیون تومان گران تر است.

در هیچ کشوری نمی توان سازنده خودرویی را پیدا کرد که با اضافه کردن یک صندوق به محصول خود، قیمت آن را در مقایسه با نسخه هاچ بک تا دو برابر افزایش دهد. این موضوع تنها توسط سازندگان وطنی اتفاق می افتد!

به تازگی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در نامه ای قیمت مصوب پژو 207i صندوقدار اتوماتیک را به شرکت ایران خودرو ابلاغ کرده است. بر اساس این نامه، هزینه تولید این خودرو برابر با 63 میلیون و 692 هزار و 317 تومان است.

افزایش قیمت پژو 207 صندوقدار

قیمت 64 میلیونی اعلام شده، قیمت نهایی این محصول نخواهد بود. ایران خودرو به این مبلغ باید هزینه های مربوط به مالیات بر ارزش افزوده و عوارض های قانونی را اضافه کند و همچنین سود خود را نیز در قیمت نهایی آن لحاظ کند. انتظار می رود قیمت پژو 207 صندوقدار اتوماتیک در نهایت در محدوده 75 تا 80 میلیون تومان قرار بگیرد.

شرکت های ایران خودرو و سایپا به تازگی قیمت حاشیه بازار محصولات خود را اعلام کرده اند (لیست قیمت جدید حاشیه بازار محصولات ایران خودرو منتشر شد). این قیمت ها تنها 5 درصد از بازار آزاد کمتر است (لیست قیمت حاشیه بازار محصولات سایپا منتشر شد). انتظار نمی رود قیمت خودرو در روزهای آینده کاهش پیدا کند، بلکه به علت نوسان در قیمت ارز، قیمت آن ها با افزایش نیز همراه می شود.

2 نظرات
  1. حانیه می گوید

    اگه ۲۰۷ صندوقدار اتوماتیک رو تونستید ۸۰-۷۵ میلیون تومن از ایران خودرو بخرید سلام من هم برسونید و بگید بقیه خودروهای بالای ۱۰۰ میلیون مثل دنا پلاس رو هم باید ۷۰-۶۵ به مردم بفروشند، خدا بیامرزه این قیمت ها رو، مرگ بر احتکار کنندگان خودرو

  2. محمد رضا می گوید

    دروغه دروغ.این داستان ها رو تو خواب باید گوش کنید .معلوم نیست چه نقشه ای کشیدند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.