پلی‌استیشن 4 بیشترین سهم را در فروش بازی‌های یوبی‌سافت دارد

رسانه کلیک – این که کنسول پلی‌استیشن 4 بیشترین سهم را در بازار فروش بازی‌های شرکت یوبی‌سافت و دیگر شرکت‌های بازیسازی داشته باشد، به هیچ وجه خبر عجیبی نیست.

پس از شرکت‌های اکتویژن بلیزارد و الکترونیک آرتز، این بار نوبت به شرکت فرانسوی یوبی‌سافت (Ubisoft) رسید تا گزارش‌های مالی سه ماهه چهارم سال 2018 میلادی خود را، ارائه دهد. مطمئنا بخش قابل توجهی از این گزارش مالی مربوط به فروش بازی‌های این شرکت در سراسر جهان است. دسته بندی فروش بازی‌های یوبی‌سافت بر اساس اقلیم و پلتفرم در این گزارش قابل مشاهده است. براساس اقلیم، تقریبا می‌توان گفت که میزان فروش این شرکت در دو قاره مهم برای بازار بازی‌های ویدیویی، یعنی قاره اروپا و آمریکای شمالی، برابر بوده است؛ البته یکی برخی بازی‌ها فروش بیشتری در قاره آمریکای شمالی داشته اند.

اما جالب‌ترین نکته در گزارش مالی سال 2018 میلادی شرکت یوبی‌سافت، بازار فروش بازی‌های یوبی‌سافت بر اساس پلتفرم است. همان طور که انتظار می‌رفت، کنسول پلی‌استیشن 4 بیشترین سهم را در رابطه با بازی‌های یوبی‌سافت از آن خود کرده است. این کنسول توانسته است 31 درصد از آمار فروش بازی‌های یوبی‌سافت در سال 2018 میلادی را به خود اختصاص دهد. بعد از پلی‌استیشن 4، رایانه‌های شخصی با 24 درصد در رتبه دوم قرار دارد. کنسول ایکس‌باکس وان هم با 18 درصد در رتبه‌ی سوم فروش بازی‌های یوبی‌سافت قرار گرفته است و کنسول دستی نینتندو سوییچ هم، با عملکردی خیره کننده رتبه چهارم این آمار را به خود اختصاص داده است. 16 درصد باقی مانده هم، متعلق به فروش بازی‌های یوبی‌سافت روی موبایل‌های هوشمند (سیستم عامل‌های iOS و اندروید) و همچنین کنسول‌های قدیمی‌تر مانند ایکس‌باکس 360، پلی‌استیشن 3، Wii U و یا Wii می‌باشد.

همان طور که اشاره شد، در این گزارش ارائه شده، عملکرد پلی‌استیشن 4، رایانه‌های شخصی و ایکس‌باکس وان چندان دور از انتظار نبوده است و اعداد و ارقام به دست آمده، قابل پیش بینی بوده؛ اما با توجه به این که بیشتر بازی‌های یوبی‌سافت در سال 2018 میلادی برای کنسول دستی نینتندو سوییچ عرضه نشده است، تصاحب 11 درصد از بازار بازی‌های این شرکت، حقیقتا شگفت انگیز است.

همچنین یوبی‌سافت اعلام کرده است که در سال جاری میلادی، برنامه‌های قابل توجهی برای فرانچایز Assassin’s Creed خواهد داشت. همچنین به احتمال زیاد، آن‌ها با عرضه یک بازی در سبک بتل رویال، به رقابت با بازی‌های محبوبی مانند Fortnite، PUBG و یا Apex Legends خواهند پرداخت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.