تنسنت به دنبال انتشار بازی Apex Legends در چین است

رسانه کلیک – پس از موفقیت‌های چشمگیر بازی Apex Legends هم از دیدگاه کاربران و هم از دیدگاه منتقدان، شرکت بزرگ تنسنت به دنبال انتشار بازی Apex Legends در چین است.

حدود دو هفته‌ی پیش بازی Apex Legends توسط الکترونیک ارتز منتشر شد. این بازی رایگان (Free to Play) موفق شد مورد تحسین بسیاری از منتقدان قرار بگیرد و همچنین به سرعت نام خود را به عنوان یکی از بهترین بازی‌های سبک بتل رویال (Battle Royale) مطرح کند. استقبال بازیکنان هم از این بازی بی‌نظیر بوده است به طوری که در یک هفته‌ی ابتدایی انتشار این بازی، 25 میلیون نفر آن را بازی کرده اند که رکورد فوق العاده‌ای برای رسپاون اینترتینمنت (Respawn Entertainment)، سازنده‌ی بازی Apex Legends به حساب می‌آید.

اما نکته‌ی جالب توجه این است که هنوز این بازی به صورت رسمی در پرجمعیت‌ترین کشور جهان، یعنی چین، منتشر نشده است. از همین رو، یکی از بزرگ‌ترین هلدلینگ‌های چین، یعنی هلدینگ تنسنت (Tencent) به واسطه‌ی یکی از شرکت‌های زیرمجموعه‌اش به نام تنسنت گیمز، به دنبال انتشار بازی Apex Legends در چین به صورت رسمی است و برای به انجام رساندن این کار، با شرکت الکترونیک ارتز (EA)، صاحب امتیاز و ناشر بازی Apex Legends وارد مذاکره شده است.

وب‌سایت South China Morning Post که این خبر را هم منتشر کرده است، انتشار بازی Apex Legends در چین را یک حرکت مثبت و مملو از منفعت هم برای این بازی و هم برای تنسنت گیمز تحلیل کرده است.

به هر حال کشور چین، پرجمعیت‌ترین کشور جهان است و سازندگان بازی Apex Legends باید طرح و برنامه‌ی مشخصی برای موفقیت در بازار این کشور داشته باشند. قدرت بازار بازی‌های ویدیویی در چین بارها و بارها ثابت شده است. برای مثال، پس از گذشت 72 ساعت از انتشار رسمی بازی Fortnite در چین، تعداد بینندگان این بازی در توییچ بیش از یک میلیون نفر افزایش یافت. امثال این اتفاقات مثبت این بار می‌تواند برای بازی Apex Legends رخ دهد.

جالب است که بدانید که شرکت تنسنت گیمز، پیش از این وظیفه انتشار بازی PUBG، Fortnite و حتی Call of Duty را در چین به عهده داشته است. اگر موفق شود مسئولیت انتشار بازی Apex Legends در چین را هم به عهده بگیرد، بدون هیچ تردید به غول بازی‌های بتل رویال در کشور چین تبدیل خواهد شد.

لازم به ذکر است بازی Apex Legends برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.