دسترسی 16 هزار بازیکن متقلب به بازی Apex Legends مسدود شد

رسانه کلیک – استودیوی سرشناس «ریسپاون اینترتینمنت» در تازه‌ترین بیانیه خود رسما اعلام کرد که 16 هزار بازیکن به علت استفاده از کدهای تقلب در بازی Apex Legends برای همیشه بن شده‌اند.

در حالی که شرکت اپیک گیمز به خاطر محبوبیت بیش از اندازه و تعداد بالای کاربران اثر بتل رویال فورتنایت به خود می‌بالید، اما عرضه غافل گیرکننده اولین بازی بتل رویال استودیوی ریسپاون اینترتینمنت به نام Apex Legends به این فخر فروشی پایان داد. این عنوان در حالی به عرصه رقابت وارد شد که ظرف یک هفته، به آمار شگفت انگیز 25 میلیون بازیکن دست پیدا کرد و رکوردهای مختلفی از جمله بیشترین تعداد بازدید استریم در شبکه توییچ را شکست.

حال، از آنجا که عنوان Apex Legends یک اثر تماما آنلاین بوده و از طرفی در حال حاضر از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است، برخی از افراد متقلب سعی در تخریب گیم‌پلی آن دارند. موضوعی که در اغلب بازی‌های چندنفره آنلاین شاهد چنین بازیکنان مخربی هستیم. در همین راستا، با افزایش روز افزون تعداد کاربران، در نهایت استودیوی ریسپاون اینترتینمنت تصمیم به برخورد جدی با بازیکنان متقلب گرفته و در جدیدترین به‌روزرسانی بازی، دسترسی بالغ بر 16 هزار بازیکن متقلب به این عنوان را مسدود کرده است.

خوشبختانه، روند مسدود سازی بازیکنان متقلب در بازی Apex Legends همچنان ادامه دارد و سازندگان صفحه جداگانه‌ای صرفا برای ارسال گزارش چنین افرادی ایجاد کرده‌اند. از این رو، استودیوی ریسپاون اینترتینمنت از کلیه کاربران بازی درخواست کرده که در صورت مشاهده هر گونه تقلب، آن را از طریق این صفحه با سازندگان در جریان بگذارند.

استودیوی ریسپاون اینترتینمنت در این باره می‌گوید:

در صورتی که با افراد متقلب رو به رو شدید، سعی کنید فیلمی از آن‌ها تهیه کرده و از طریق صفحه مذکور برای ما ارسال کنید. حتی، در صورتی که نمی‌توانید شواهدی مبنی بر تقلب افراد پیدا کنید و یا متقلب بودن آن‌ها را برای ما ثابت کنید، برای بررسی دقیق‌تر باز هم نام کاربری آن‌ها را برای ما ارسال کنید. ما تمامی بازخوردهای شما درباره ویژگی «گزارش بازیکنان» در بازی Apex Legends را می‌شنویم. به نظر من، این قابلیت قطعا ایده بسیار خوب و عالی است.

ذکر این نکته مهم است که بر خلاف بسیاری از بازی‌های آنلاین، عنوان Apex Legends از ویژگی گزارش بازیکنان در هنگام اجرای بازی محروم مانده و با توجه به ایجاد صفحه مخصوص جهت گزارش این افراد، در حال حاضر کاربران باید خارج از بازی اقدام به ارائه نام متقلبان به سازندگان کنند. هرچند، به نظر می‌رسد که ویژگی «گزارش بازیکنان» به‌زودی به این عنوان اضافه خواهد شد.

در دیگر خبرهای مرتبط با بازی بتل رویال Apex Legends، می‌توان به حضور همزمان دو میلیون کاربر و انتشار اولین به‌روزرسان بازی به مناسبت روز ولنتاین اشاره کرد که در پی این آپدیت، جدا از افزایش پایداری و رفع مشکلات و باگ‌ها، آیتم‌های تزئینی نسبتا زیادی به فروشگاه بازی اضافه شده است. علاوه بر این‌ها، برنامه انتشار به‌روزرسانی روزانه بازی نیز برای ارائه چالش‌های متنوع از روز سه‌شنبه 30 بهمن (19 فوریه سال جاری میلادی) آغاز می‌شود.

شایان ذکر است؛ بازی بتل رویال Apex Legends روز دوشنبه پانزدهم بهمن ماه سال جاری (چهارم ماه فوریه سال میلادی 2018) به صورت رایگان برای سه پلتفرم ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4 و رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز منتشر شد. در حال حاضر، این عنوان ویدیویی از طریق سه فروشگاه ایکس‌باکس لایو، پلی‌استیشن و اوریجین در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

حال، دیدگاه شما در رابطه با مسدود سازی دسترسی بیش از 16 هزار بازیکن متقلب به بازی Apex Legends چیست؟ به نظر شما، آیا این اقدامات می‌تواند از گسترش افراد متقلب در بازی جلوگیری کند؟ دیدگاه‌ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.