شیفر

بسیاری از مردم به جای Apex Legends، بازی Apex Construct را خریده اند!

رسانه کلیک – باورش سخت است اما از زمانی که بازی Apex Legends منتشر شده است، فروش بازی Apex Construct هم در شبکه‌ی استیم چندین برابر شده است!

بازی Apex Construct یکی بازی واقعیت مجازی (VR) در ژانر اکشن ماجراجویی است که در مارچ 2018 میلادی (مصادف با اسفند ماه 96) برای رایانه‌های شخصی منتشر شد؛ البته این بازی برای کنسول پلی‌استیشن 4 هم عرضه شده است. برای غرق شدن در دنیای بازی Apex Construct می‌توانید از واقعیت مجازی پلی‌استیشن در پلی‌استیشن 4 یا آکیولوس ریفت در رایانه‌های شخصی استفاده کنید. این بازی توسط فست تراول گیمز (Fast Travel Games) توسعه داده شده است که بعید می‌دانم کسی آشنایی با این استودیو داشته باشد؛ اما نکته‌ی جالب توجه اینجاست که فروش این بازی بعد از یک سال، به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

شاید باورتان نشود اما فروش بازی Apex Construct در یک هفته‌ی اخیر در چین، بیشتر از میزان فروش این بازی در سال 2018 بوده است. فکر می‌کنید چه چیزی می‌تواند باعث چند برابر شدن آمار فروش یک بازی، آن هم بعد از یک سال از تاریخ انتشار آن بشود؟

واقعیت این است که هیچ پاسخ منتطقی برای این سوال وجود ندارد اما در رابطه با بازی Apex Construct همه چیز فرق می‌کند. دلیل این اتفاق عجیب و غریب، شباهت نام این بازی با بازی بتل رویال Apex Legends است که دو هفته‌ی پیش به عنوان یک بازی رایگان (Free to Play) منتشر شد و تا به امروز توانسته بیش از 25 میلیون بازیکن را به سمت خودش جلب کند.

طبق آماری که وب‌سایت PC Gamer از صفحه‌ی رسمی بازی Apex Construct در فروشگاه استیم ارائه داده است، بازدید صفحه‌ی این بازی در هفته‌ی اخیر نسبت به صفحه‌ی رسمی بازی Apex Legends، به طرز شگفت انگیزی 4000 درصد بیشتر است.

آندریاس جولیوسون (Andreas Juliusson) مدیر ارتباطات فست تراول گیمز (سازنده و ناشر بازی Apex Construct) در سایت ردیت به این مسئله اشاره کرده است و مدعی شده که کسانی که اخیرا این بازی را اشتباها به جای بازی Apex Legends خریداری کرده اند، می‌توانند مبلغ پرداخت شده را از فست تراول گیمز پس بگیرند.

البته شباهت‌های بین این دو بازی، تنها به اسم آن‌ها ختم نمی‌شود. شباهت‌های دیگری مانند زاویه دید و حتی لوگوی بازی‌ها وجود دارد که باعث شده است تا تعداد بسیار زیادی از مردم به جای دانلود بازی Apex Legends، بازی Apex Construct را خریداری کنند!

هر چند که افزایش فروش بازی Apex Construct اتفاق خیلی خوبی برای فست تراول گیمز بوده است، اما متاسفانه از آن جایی که بیشتر خریداران این بازی آن را به اشتباه خریده اند، نمرات منفی و پایینی را در سایت استیم به آن اعطا کرده اند که به گفته آندریاس جولیوسون این موضوع هم از جانب سایت استیم در حال پیگیری است تا تمام سوء تفاهم‌ها برطرف شود.

لازم به ذکر است که بازی Apex Legends توسط رسپاون اینترتینمنت (Respawn Entertainment) توسعه داده شده است و الکترونیک آرتز (EA) آن را برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.