شیفر

شرکت اسکوئر انیکس بازی های جدید زیادی معرفی می‌کند!

رسانه کلیک – به نظر می‌رسد که رویداد حساس و بزرگ E3 سال جاری میلادی با حضور و معرفی بازی های جدید شرکت اسکوئر انیکس هیجان انگیزتر از سال‌های قبلی خواهد بود!

اسکوئر انیکس یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های ناشر بازی‌های ویدیویی است که حق امتیاز مجموعه‌های پرطرفداری از جمله Tomb Raider و Just Cause را در اختیار دارد. از طرفی، این شرکت سال گذشته میلادی را با عرضه نسخه جدید دو مجموعه مذکور به پایان رساند و یکی از از پرمشغله‌ترین دوران خود را با فراز و نشیب‌های مختلف سپری کرد.

حال، وقت آن رسیده که سرمایه گذاران از عملکرد اسکوئر انیکس و درآمد حاصل از فروش بازی‌های این شرکت در این چند ماه اخیر باخبر شوند. در همین راستا، روز گذشته جلسه ارائه گزارش سه ماهه سوم سال مالی این شرکت با حضور جمعی از مدیران برگزار شد و اطلاعاتی هرچند ناامید کننده، از عملکرد اسکوئر انیکس در این مدت با علاقه‌مندان به اشتراک گذاشته شد.

در ابتدای این نشست، اسکوئر انیکس رسما اعلام کرد که فروش بازی Just Cause 4 بیش از حد پایین‌تر از حد انتظارات بوده و این عنوان عرضه خوب و موفقی نداشته است. هرچند که سازندگان آمار و ارقامی از میزان فروش دقیق بازی ارائه نکردند، اما گزارش‌های تازه نشان می‌دهد که فروش این اثر در سال جاری میلادی نسبت به سال گذشته افزایش یافته و با توجه به اعمال تخفیف‌های احتمالی در سه ماهه چهارم سال مالی اسکوئر انیکس و گسترش محتویات بازی به لطف عرضه به‌روزرسانی‌های متعدد، انتظار می‌رود فروش این عنوان به سطح انتظارات سازندگان نزدیک‌تر شود.

دیگر بازی جدید و محبوب شرکت اسکوئر انیکس یعنی Shadow of the Tomb Raider نیز از این قاعده مستثنی نیست، به طوری که تنها 4.2 میلیون نسخه از این عنوان تا آخرین روز از ماه دسامبر سال میلادی 2018 به فروش رسیده است. آماری که در مقایسه با فروش سایر نسخه‌های مجموعه توم ریدر، از شروع ضعیف جدیدترین ماجراجویی لارا کرافت خبر می‌دهد. البته، فروش این عنوان نیز در سال جاری میلادی مشابه بازی «جاست کاز 4» رو به رشد گزارش شده است. همچنین، اسکوئر انیکس بر این باور است که عناوین عرضه در ماه‌های پایانی سال مالی جاری خود، درآمد این شرکت در سال مالی 2020 را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

علاوه بر این‌ها، شرکت اسکوئر انیکس در جریان این جلسه از برنامه خود برای شروع و طی سال مالی 2020 سخن گفت. به گفته مدیران، این شرکت پیش از برگزاری مراسم بزرگ E3 2019، از چندین بازی جدید خود رونمایی خواهد کرد. مهم‌تر اینکه بازیکنان پس از معرفی این عناوین زمان زیادی را برای عرضه و تجربه آن‌ها منتظر نمی‌مانند و بازی‌های جدید نهایتا تا پایان سال مالی 2020، اواسط فروردین ماه سال 99 (ماه مارس سال میلادی 2020)، روانه بازار خواهد شد.

متاسفانه تا به این لحظه اطلاعاتی از بازی های جدید شرکت اسکوئر انیکس در دست نیست. با این حال، نسخه بازسازی شده بازی Final Fantasy 7 از جمله عناوین ویدیویی است که به احتمال قوی به‌زودی توسط این شرکت معرفی خواهد شد. البته، هنوز نمی‌توان با قاطعیت در رابطه با بازی‌های جدید شرکت اسکوئر انیکس اظهار نظر کرد، چرا که ممکن است عناوین ویدیویی بزرگ و بی‌نظیری در حال طی مراحل ساخت و توسعه خود هستند. پروژه بازی The Avengers نیز می‌تواند یکی از این بازی‌های جدید باشد.

در طرف دیگر، با توجه به حضور این شرکت در رویداد مهم E3 2019، گمان می‌رود که سازندگان پیش از برگزاری این مراسم به طور مختصر به معرفی عناوین جدید خود بپردازند و در جریان رویداد مذکور، شاهد معرفی کامل و انتشار ویدیو‌ها و جزئیات بیشتری از آن‌ها باشیم.

حال، دیدگاه شما در رابطه با بازی های جدید شرکت اسکوئر انیکس و عرضه آن‌ها در طول سال جاری میلادی چیست؟ به نظر شما، میزبان نسخه بعدی کدام یک از مجموعه‌های محبوب این شرکت خواهیم بود؟ دیدگاه‌ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.