شرکت خودروسازی روسی لادا به ایران می آید؟

رسانه کلیک – شرکت های چینی فعالیت خود را در بازار ایران کاهش داده اند، در این میان شرکت خودروسازی روسی لادا مذاکرات خود را با خودروسازان داخلی آغاز کرده است.

دور تازه تحریم ها باعث شده شرکت های بین المللی فعالیت خود را در بازار ایران به شدت کاهش دهند. خودروسازان چینی که زمانی بازار ایران جولانگاه آن ها بود نیز در حال ترک کشورمان هستند.

قیمت خودرو در بازار داخلی افزایش چشمگیری داشته است و شرکت ها قادر به تامین نیاز بازار نیستند، البته بسیاری از تولیدات خودروسازان داخلی در انبارها احتکار شده اند. این شرکت ها به علت قطع همکاری با شرکت های معتبر، به دنبال شرکای جدید هستند.

به تازگی گزارش هایی به اینترنت راه پیدا کرده که خبر از مذاکره شرکت خودروسازی روسی لادا با شرکت های داخلی می دهد. لازم به ذکر است؛ لادا برند شرکت خودروسازی آوتوواز است. روسیه و ایران رابطه تجاری خوبی با یکدیگر دارند و با توجه به عدم حضور برند لادا در بازارهای مطرح دنیا، احتمال این همکاری وجود دارد.

در حقیقت می توان پیش بینی کرد این برند با شرکت هایی که تولید آن ها به شدت کاهش پیدا کرده، همکاری کند. دور جدید تحریم های آمریکا بیشترین ضربه را به شرکت پارس خودرو وارد کرد چرا که این شرکت با رنو همکاری نزدیکی داشت. این برند فرانسوی پس از شروع دور تازه تحریم ها، بازار ایران را ترک کرد.

شرکت روسی لادا در سال 1966 تاسیس شده است، بنابراین از بسیاری شرکت های خودروسازی چینی مانند بیسو قدمت بیشتری دارد (چرا خودروهای بیسو T3 و بیسو T5 ارزش خرید ندارند؟). این برند بیشتر محصولات خود را در کشورهایی مانند بلاروس، قزاقستان و ترکیه به فروش می رساند.

شاید جالب باشد بدانید که رنو بخشی از سهام این شرکت را در اختیار دارد. با توجه به این موضوع، رنو می تواند به علت تحریم های بین المللی علیه ایران، از انعقاد هر گونه قراردادی میان خودروسازی روسی لادا و برندهای ایرانی جلوگیری کند.

لادا دارای چندین خودرو است که شاید جذاب ترین آن ها، لادا وستا باشد. انتظار می رود در صورت انعقاد قرارداد میان شرکت های داخلی و لادا، این خودرو در ایران به تولید و فروش برسد. این خودرو در نسخه کراس نیز معرفی شده است.

لادا وستا کراس در دو نمونه مجهز به موتورهای 1.6 و 1.8 لیتری به تولید می رسد. این موتورها به ترتیب قادر به تولید 106 و 122 اسب بخار قدرت هستند. یکی دیگر از خودروهای جذاب این برند، لادا وستا اسپرت است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.