با پرفروش ترین بازی های ماه ژانویه آشنا شوید!

رسانه کلیک – گروه تحقیقاتی NPD به‌تازگی فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های ماه ژانویه 2019 در ایالات متحده آمریکا را منتشر کرد که از عملکرد عالی و فروش فوق‌العاده بازی Kingdom Hearts III را نشان می‌دهد.

موسسه آماری و تحلیل‌گر NPD که وظیفه بررسی و تنظیم گزارش فروش بازی‌ها، نرم افزارها، سخت افزارها و لوازم جانبی گیمینگ در ایالات متحده آمریکا را برعهده دارد، مثل همیشه با اندکی تاخیر، جدول پرفروش ترین بازی های ماه ژانویه 2019 را با تفکیک پلتفرم در اختیار بازیکنان و علاقه‌مندان قرار داد. بر این اساس، اگرچه صنعت بازی‌های ویدیویی سال جاری میلادی را طوفانی آغاز کرده و از همان ابتدا شاهد عرضه عناوین مشهوری از جمله نسخه بازسازی شده بازی رزیدنت اویل 2، Ace Combat 7 و Kingdom Hearts III بودیم، اما این صنعت از حیث درآمد ضعیف‌تر از پیش عمل کرده و شواهد امر گویای این موضوع است که درآمد کلی حوزه بازی‌های ویدیویی نزدیک به 19 درصد نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

به بیان دقیق‌تر، میزان درآمد کلی صنعت بازی‌های ویدیویی که شامل فروش سخت افزارها، نرم افزارها و لوازم جانبی می‌شود، در ماه ژانویه امسال از مرز 893 میلیون دلار عبور کرده است. با این حال، درآمد این بخش در ماه ژانویه سال میلادی 2018 برابر با 1.101 میلیارد دلار اعلام شده بود که با دو مقایسه این دو آمار، می‌توان به کاهش 19 درصدی درآمد کلی این صنعت پی برد.

جالب اینجا است که هر سه گروه نرم افزار، سخت افزار و لوازم جانبی گیمینگ در این ماه دوران خوشی را تجربه نکرده‌اند. برای مثال، درآمد حاصل از فروش نرم افزار و بازی‌ها در ماه فوریه امسال به رقم 427 میلیون دلار رسیده که نسبت به درآمد 520 میلیون دلاری این بخش در ماه ژانویه سال میلادی 2018، با 18 درصد کاهش رو به رو شده است. شرایط برای بخش سخت افزار وخیم‌تر نیز است، به طوری که درآمد این بخش برابر با 199 میلیون دلار اعلام شده و نشان از کاهش 28 درصدی آن در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال قبلی دارد.

البته، آقای مت پیسکاتلا (Mat Piscatella)، یکی از اعضای گروه NPD، علت اصلی این کاهش فروش را عدم امکان مقایسه عملکرد بازی‌های ماه ژانویه امسال با اثر فوق العاده مهیج و پرفروش Monster Hunter: World می‌داند. به بیان ساده‌تر، بازی نام‌برده به خاطر عرضه موفق، تاثیر به سزایی در افزایش درآمد صنعت بازی‌های ویدیویی در ماه ژانویه سال میلادی 2018 گذاشته است.

به هر حال، جدیدترین اثر ویدیویی شرکت اسکوئر انیکس به نام Kingdom Hearts III به لطف عملکرد عالی مجموعه شخصیت‌های دیزنی، در صدر جدول پرفروش ترین بازی‌های ماه فوریه 2019 قرار گرفت. نسخه ریمستر بازی «رزیدنت اویل 2» به دلیل آنکه ماجراجویی‌های شخصیت دوست داشتنی لیون را این بار با گرافیک چشم‌نوازتر از همیشه به تصویر کشانده، مطابق انتظار فروش خوبی را در اولین ماه عرضه خود تجربه و جایگاه دوم جدول را تصاحب کرده است. سه بازی New Super Mario Bros. U Deluxe، کالاف دیوتی بلک اپس 4 و Super Smash Bros. Ultimate نیز به ترتیب در رتبه‌های سوم تا پنجم جدول حضور دارند.

پرفروش ترین بازی های ماه ژانویه 2019

به طور خلاصه، آمار فروش صنعت بازی‌های ویدیویی در ماه ژآنویه سال جاری میلادی به شرح زیر است:

 • فروش کلی: 893 میلیون دلار (19 درصد کاهش)
 • فروش نرم افزار (تمامی پلتفرم ها): 427 میلیون دلار (18 درصد کاهش)
 • فروش سخت افزار: 199 میلیون دلار (28 درصد کاهش)
 • فروش لوازم جانبی: 267 میلیون دلار (12 درصد کاهش)

فراموش نکنید که گزارش فوق شامل فروش نسخه دیجیتالی، بسته‌های الحاقی و سیستم پرداخت درون برنامه‌ای عناوین ویدیویی نمی‌شود. از این رو، درآمد بازی‌های محبوبی نظیر فورتنایت که روزانه پول‌های هنگفتی را برای سازندگان خود به همراه دارند، در این آمار و ارقام در نظر گرفته نشده است.

شایان ذکر است؛ در حالی که بازی کالاف دیوتی بلک اپس 4 در ماه‌های پایانی سال گذشته میلادی رتبه نسخت پرفروش‌ترین بازی 12 ماه اخیر و یا سال 2018 را به خود اختصاص داده بود، اما فروش بالای عنوان رد دد ردمپشن 2 در ماه دسامبر باعث شد تا این اثر به عنوان پرفروش‌ترین بازی سال گذشته انتخاب شود. طبق گزارش جدید گروه NPD، ظاهرا این موضوع همچنان تغییری پیدا نکرده و Red Dead Redemption 2 در حال حاضر در جایگاه نخست جدول پرفروش‌ترین بازی 12 ماه اخیر به چشم می‌خورد.

در ادامه می‌‌توانید فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های ماه ژانویه 2019 را به تفکیک پلتفرم مشاهده کنید. توجه داشته باشید فروش دیجیتالی عناوین ویدیویی «*» دار و فروش دیجیتالی نسخه رایانه شخصی عناوین ویدیویی «**» دار در نظر گرفته نشده است.

پرفروش ترین بازی های ماه ژانویه 2019

این فهرست شامل بازی‌های تمامی پلتفرم‌ها می شود.
 1. Kingdom Hearts III
 2. Resident Evil 2
 3. New Super Mario Bros. U Deluxe
 4. Call of Duty: Black Ops 4
 5. Super Smash Bros. Ultimate
 6. Red Dead Redemption 2
 7. Ace Combat 7: Skies Unknown
 8. NBA 2K19
 9. Mario Kart 8 Deluxe
 10. Grand Theft Auto V
 11. Madden NFL 19
 12. Tales of Vesperia
 13. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 14. Battlefield V
 15. Super Mario Party
 16. Minecraft
 17. Assassin’s Creed Odyssey
 18. Marvel’s Spider-Man
 19. FIFA 19
 20. Super Mario Odyssey

پرفروش ترین بازی های 12 ماهه اخیر

 1. Red Dead Redemption II
 2. Call of Duty: Black Ops IIII**
 3. NBA 2K19
 4. Super Smash Bros. Ultimate*
 5. Madden NFL 19**
 6. Marvel’s Spider-Man
 7. Far Cry 5
 8. God of War 2018
 9. Assassin’s Creed: Odyssey
 10. Mario Kart 8*

پرفروش ترین بازی های کنسول Xbox One در ماه ژانویه

 1. Resident Evil 2 2019
 2. Kingdom Hearts III
 3. Call of Duty: Black Ops IIII
 4. Red Dead Redemption II
 5. Ace Combat 7: Skies Unknown
 6. Sea Of Thieves
 7. NBA 2K19
 8. Battlefield V
 9. Madden NFL 19
 10. Grand Theft Auto V

پرفروش ترین بازی های کنسول PS4 در ماه ژانویه

 1. Kingdom Hearts III
 2. Resident Evil 2 2019
 3. Call of Duty: Black Ops IIII
 4. Red Dead Redemption II
 5. Ace Combat 7: Skies Unknown
 6. NBA 2K19
 7. Marvel’s Spider-Man
 8. Grand Theft Auto V
 9. Madden NFL 19
 10. Battlefield V

پرفروش ترین بازی های کنسول سوییچ در ماه ژانویه

 1. New Super Mario Bros. U Deluxe
 2. Super Smash Bros. Ultimate
 3. Mario Kart 8
 4. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 5. Super Mario Party
 6. Super Mario Odyssey
 7. Pokemon: Lets Go Pikachu
 8. Pokemon: Lets Go Eevee
 9. Splatoon 2
 10. Tales of Vesperia

پرفروش ترین بازی های کنسول 3DS در ماه ژانویه

 1. Mario & Luigi: Bowser’s Inside Story + Bowser Jr’s Journey
 2. Pokemon: Ultra Sun
 3. Mario Kart 7
 4. Luigi’s Mansion
 5. Super Smash Bros.
 6. Pokemon: Ultra Moon
 7. Super Mario 3D Land
 8. The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D
 9. New Super Mario Bros. 2
 10. The Legend of Zelda: A Link Between Worlds

حال، دیدگاه شما در رابطه با پرفروش ترین بازی های ماه ژانویه 2019 و صدرنشینی با اقتدار بازی Kingdom Hearts III چیست؟ با توجه به عرضه بازی‌های بزرگ از جمله مترو اکسدس، Anthem، فار کرای نیو داون، Crackdown 3 در ماه فوریه، به نظر شما، کدام اثر ویدیویی می‌تواند لقب پرفروش‌ترین بازی ماه آینده را از آن خود کند؟ نظرات و دیدگاه‌های شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.