ساخت بازی Cyberpunk 2077 به این زودی‌ها تمام نمی‌شود!

رسانه کلیک – با وجود اینکه بیش از شش سال از آغاز فرآیند ساخت بازی Cyberpunk 2077 می‌گذرد، لیکن شواهد امر گویای این موضوع است که کار توسعه این عنوان به این زودی‌ها به پایان نخواهد رسید!

بازی بی‌نظیر سایبرپانک 2077 به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و مورد انتظارترین آثار ویدیویی نسل هشتم، در حال حاضر مراحل ساخت و توسعه خود را در استودیوی لهستانی «سی دی پروجکت رد» طی می‌کند. جالب اینجا است که مراحل ساخت این عنوان چیزی در حدود شش سال گذشته شروع شده و این اثر برای اولین بار به طور رسمی در جریان رویداد بزرگ E3 2018 معرفی شد. از طرفی، چندی پیش سازندگان اولین تریلر گیم‌پلی سایبرپانک 2077 را در اختیار بازیکنان قرار دادند و طرفداران را با حال و هوا، جهان و اتمسفر خاص این اثر آشنا کردند. علاوه بر این، حضور بازی در مراسم E3 سال جاری میلادی رسما از سوی استودیوی سی دی پروجکت رد تایید شده است. 

با عنایت به این موارد، بسیاری از گیمرها بر این باور بودند که بازی Cyberpunk 2077 نهایتا تا اواخر سال 2019 روانه بازار خواهد شد. موضوعی که ظاهرا با واقعیت فاصله زیادی دارد و بر اساس جدیدترین اظهارات برخی از سازندگان، همچنان زمان زیادی تا تکمیل و پایان روند توسعه این عنوان مورد انتظار باقی مانده است.

به بیان دقیق‌تر، چندی پیش شبکه پلی‌استیشن ویدیوی جدیدی از عنوان سایبرپانک 2077 منتشر کرد که این ویدیو به جای نمایش بازی، روی نمایش مراحل ساخت و توسعه این اثر تمرکز دارد و در آن با نظرات برخی از سازندگان از جمله مارسین ایوینسکی (Marcin Iwinski)، بنیان‌گذار استودیوی سی دی پروجکت رد، آشنا می‌شویم. بر اساس قسمت پایانی این ویدیو، گویا ساخت بازی Cyberpunk 2077 به این زودی‌ها به اتمام نمی‌رسد و این اثر با پایان روند ساخت خود، فاصله زیادی دارد!

هیچ شکی نیست که این موضوع برای هیچ کدام یک از بازیکنان و طرفداران خوشایند نیست و طولانی شدن بیش از اندازه مراحل ساخت این عنوان کم کم صبر گیمرها را لبریز می‌کند. اما، باید به این نکته نیز توجه کرد که سایبرپانک 2077 یک اثر ویدیویی بزرگی بوده که دارای جهان عظیمی است و خلق جزئیات و ویژگی‌های این دنیای وسیع، قطعا زمان بر خواهد بود. با توجه به نمایش فوق العاده جذابی که در مراسم E3 سال گذشته شاهد بودیم، بدیهی است که ساخت تمامی المان‌ها و مکانیزم‌های کوچک و بزرگ شاید ماه‌ها و چه بسا سال‌ها نیز به طول می‌انجامد.

به هر حال، شایان ذکر است که بازی Cyberpunk 2077 برای عرضه روی سه پلتفرم ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4 و رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز برنامه ریزی شده است. به علاوه، این عنوان مورد انتظار هنوز تاریخ دقیق و حتی تقریبی برای عرضه ندارد و چندی پیش سازندگان همه تاریخ‌های انتشار فاش شده را به کلی تکذیب کردند.  جالب اینجا است که ظاهرا خود استودیوی سی دی پروجکت رد نیز از زمان عرضه این عنوان بی اطلاع است، چرا که گفته شده این بازی هر زمان که آماده شود، روانه بازار خواهد شد.

در دیگر خبرهای مرتبط با بازی Cyberpunk 2077، چندی پیش کارگردان عنوان محبوب و بی‌نظیر The Witcher 3، آقای کنراد توماسکویچ (Konrad Tomaszkiewicz)، در نقش کارگردان طراحی به تیم توسعه این عنوان پیوست. این اتفاق در پی جدایی ناگهانی و غافل‌گیر کننده آقای سباستین استفن (Sebastian Stepien)، کارگردان سابق این بازی، از سی دی پروجکت رد رخ داد. برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

حال، دیدگاه شما در رابطه با طولانی شدن بیش از اندازه پروسه ساخت بازی Cyberpunk 2077 چیست؟ به نظر شما، آیا این عنوان تا پیش از ورود کنسول‌های نسل نهم به دست بازیکنان خواهد رسید؟ دیدگاه‌ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .