آمریکایی ها از سال 2021 برای سفر به اروپا نیاز به ویزا خواهند داشت

رسانه کلیک – به نظر می رسد ساکنان ایالات متحده از سال 2021، برای سفر به اروپا نیاز به اخذ نوعی ویزا به نام ETIAS خواهند داشت که شرایط خاص خود را دارد. 

سفر به اروپا از سال 2021 دیگر چندان برای آمریکایی ها آسان نخواهد بود!

دو سال دیگر یعنی از سال 2021، آمریکایی ها برای سفر به اروپا نیاز به مدرکی به نام ETIAS (سیستم اطلاعات و مجوز سفر به اروپا) خواهند داشت. کمیسیون اروپا اظهار داشته که ویزاهای جدید اروپا به منظور بهبود وضعیت امنیت بین المللی اروپا، از اول ژانویه 2021 مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

ETIAS برای آمریکایی ها تنها برای 22 کشور واقع در حوزه شنگن، از جمله فرانسه، آلمان و ایتالیا مورد نیاز خواهد بود. برای مثال، اگر آمریکایی ها قصد سفر به انگلستان را داشته باشند نیازی به ویزای سفر به اروپا نخواهند داشت.

در حال حاصر آمریکایی هایی که به مدت کمتر از 90 روز به اروپا سفر می کنند، نیازی به اخذ هیچ گونه ویزا ندارند.

ویزاهای جدید سفر به اروپا به مدت 3 سال اعتبار داشته و آمریکایی ها برای هر بار سفر به اروپا نیازی به گرفتن ویزای مجدد در این سه سال نخواهند داشت.

اخذ ویزای اروپا برای آمریکایی ها نیاز به پاسپورت معتبر، کارت اعتباری و یک آدرس ایمیل برای پاسخگویی دارد. هزینه های اخذ این ویزا هنوز مشخص نشده است. به استناد وب‌سایت ETIAS، پذیرفته شدگان باید یک فرم آنلاین را پر کنند تا جزئیات اطلاعات شخصی و اطلاعات پاسپورت آن ها تکمیل شده و به تعدادی پرسش امنیتی نیز پاسخ دهند. چنانچه درخواست دهنده ویزا موفق به اخذ آن نشود، می تواند به حکم خود اعتراض کند.

در سال 2017، اتحادیه اروپا بر سر ثبت قوانین جدید ویزا برای ورود آمریکایی‌ها به این قاره، تردیدهایی داشت. در مه 2017، کمیسیون اروپا تصمیم به عدم ثبت قوانین جدید ویزا برای ورود آمریکایی‌ها به این قاره گرفت؛ اما اظهار داشت که این قانون مشروط به ثبت قانون متقابلی برای ورود بدون ویزای اروپایی‌ها به آمریکا است.

در آن زمان، جان کلی که دبیر وقت وزارت امنیت میهن ایالات متحده آمریکا بود، اعلام کرد ایالات متحده به دلیل وجود خطر تروریسم، نیاز به بازنگری قوانین اخذ ویزای خود در مورد اروپایی‌ها دارد.

قانون فعلی اخذ ویزا اجازه سفرهای زیر 90 روزه را بدون اخذ هرگونه ویزا به شهروندان ایالات متحده می دهد. تغییرات برنامه های اخذ ویزا در پایان سال 2017 به تصویب رسیده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.