با تعدادی از دورافتاده ترین مناطق جهان آشنا شوید!

رسانه کلیک – در این مطلب به معرفی 10 مورد از دورافتاده ترین مناطق جهان که دسترسی به برخی از آن ها تقریبا غیرممکن است، می پردازیم.

کره زمین سرشار از مناطق دورافتاده ای از جمله جنگل های بارانی و مجمع الجزایر مختلفی است که معمولا در نقشه های گردشگری معمول جایی ندارند. در ادامه همراه کلیک باشید تا با تعدادی از دورافتاده ترین مناطق جهان آشنا شوید.

1- لونانا؛ بوتان

لوناتا روستای کوچکی درشمال بوتان بوده که تعداد افرادی که تاکنون به آن دست پیدا کرده اند، از تعداد کسانی که قله اورست را فتح کرده اند نیز کمتر است! این منطقه تقریبا به طور کامل در محدوده های حفاظت شده کشور قرار دارد. روستای لونانا همچنین در مجاورت مسیر طبیعت گردی مشهور Snowman Trek، یکی از سخت ترین مسیرهای طبیعت گردی تمام منطقه هیمالیا قرار دارد.

2- شبه جزیره کیپ یورک؛ کوئینزلند، استرالیا

شبه جزیره کیپ یورک که در شمالی ترین نقطه استرالیا واقع شده، یکی از دورافتاده ترین مناطق جهان بوده و بزرگترین طبیعت بکر و دست نخورده شمال استرالیا را داراست. در این محدوده تنها 18 هزار نفر زندگی می کنند که بیشتر از بومیان استرالیا و اهالی جزایر تنگه تورس هستند. این محدوده به علت وجود محیطی استوایی و بکر و جنگل های اکالیپتوس در آن شهرت داشته و کماکان برای بسیاری از افراد ناشناخته است.

3- اویمیاکن؛ جمهوری یاقوتستان، روسیه

روستای اویمیاکن یکی دیگر از دورافتاده ترین مناطق جهان بوده که به علت سرمای بسیار، تنها 500 نفر ساکن آن هستند. این روستا که در قلب سیبری واقع شده، به نام حلقه مرگ استالین نیز شهرت دارد. در زمستان ها، برخی روزها در این روستا به کوتاهی سه ساعت می رسند. فاصله این روستا تا نزدیک ترین شهر که یاکوتسک نام دارد، سه روز رانندگی است.

4- راپا نوئی (جزیره ایستر)؛ شیلی

جزیره ایستر که در جنوب شرق اقیانوس آرام واقع شده، به عنوان یکی از دورافتاده ترین مناطق جهان شناخته می شود. به استناد سرشماری 2012، جمعیت این جزیره 5761 نفر است. جزیره ایستر 3512 کیلومتر با شیلی مرکزی فاصله دارد. این جزیره که تعداد زیادی مجسمه موآی در آن وجود دارد، برای گردشگرانی که علاقه مند به تجربه طبیعت بکر هستند، بسیار مناسب است.

5- روستای ایتوکورتورمیت؛ گرینلند

روستای ایتوکورتورمیت یکی دیگر از دورافتاده ترین مناطق جهان بوده که در آن خرس ها، روباه های قطبی و شیرهای آبی بسیاری زندگی می کنند. این روستا دارای تنها یک خواربار فروشی برای 450 ساکن آن است. دسترسی به این شهر از طریق سرویس های هلیکوپتر و قایق (تنها در برخی زمان های سال) امکان پذیر است.

6- جزیره سقطرا؛ یمن

بیشتر گونه های گیاهی و جانوری یافت شده در جزیره دورافتاده سقطرا که در 240 کیلومتری شرق شاخ آفریقا واقع شده، مختص این منطقه بوده و در هیچ کجای جهان یافت نمی شوند. برای رسیدن به این جزیره که معمولا به نام فرازمینی ترین منطقه جهان نیز شناخته می شود، باید از آب های سومالی که توسط دزدان دریایی اشغال شده اند، گذر کرد. پروازهای چارتر بسیار اندکی نیز آماده خدمات رسانی در حوزه این جزیره هستند. به همین علل، جزیره سقطرا نیز یکی دیگر از دورافتاده ترین مناطق جهان به شمار می رود.

7- بارو؛ آلاسکا، ایالات متحده آمریکا

شهر بارو شمالی ترین شهر ایالات متحده آمریکا و یازدهمین جامعه عمومی شمالی در جهان است. در این شهر که یکی از دورافتاده ترین مناطق جهان نیز به شمار می رود، جاده ای وجود نداشته و تنها راه دسترسی به آن، راه های هوایی است. شهر بارو طی هزار سال گذشته، محل زندگی اسکیموهای بومی بوده است.

8- جزیره مک کواری؛ جنوبگان استرالیا

جزیره مک کواری تقریبا در میانه استرالیا و قطب جنوب واقع شده و دورافتاده ترین جزیره استرالیایی به شمار می رود. این جزیره همچنین یک زمین پرورشی سست برای انواع گیاهان و جانوران استرالیایی محسوب می شود. هر ساله حدود 3.5 میلیون مرغ دریایی و 80 هزار فک فیلی به منظور تولید مثل به این جزیره کوچ می کنند.

9- تریستان دا کونا؛ اقیانوس اطلس جنوبی

جزیره تریستان دا کونا که تنها 297 نفر در آن سکونت دارند، بخشی از دورافتاده ترین مجمع الجزایر جهان است. این جزیره حدود 2 هزار کیلومتر از نزدیک ترین سکونتگاه و 2400 کیلومتر از نزدیک ترین زمین قاره ای آفریقای جنوبی فاصله دارد. تنها راه دسترسی به جزیره تریستان دا کونا، سفری شش روزه با قایق از آفریقای جنوبی است.

10- ایستگاه فضایی بین المللی

ایستگاه فضایی بین المللی به طور تکنیکی روی زمین قرار نداشته و 400 کیلومتر از سطح زمین فاصله دارد. این ایستگاه فصایی با سرعتی معادل 28,800 کیلومتر بر ساعت، در فضا می گردد. این ایستگاه پس از 136 سفر با هفت نوع مختلف از وسایل نقلیه فضایی تکمیل شد و تاکنون توسط 211 نفر از 15 کشور مختلف مورد بازدید قرار گرفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .