آموزش اینستاگرام

هر آنچه که درباره کرولا 2012 باید بدانید

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – کرولا یکی از محبوب ترین خودروهای شرکت ژاپنی تویوتا است. در این مطلب به بیان تمام ویژگی های کرولا 2012 می پردازیم.

تویوتا کرولا؛ نامش برای ماشین بازها آشناست. خودرویی که از گذشته‎های دور به بازار آمد و حالا شاهد نمونه‌های بروز و مدرن آن در بازار خودرو هستیم. در کل 11 نسل دارد و نسل یازدهم آن با وجود آنکه از نظر ظاهری تفاوت زیادی با نسل دهم نداشت، از نظر فنی پیشرفت‌های زیادی به همراه داشت. البته نباید از جزئیات آن که به ظرافت خودرو افزود، غافل شد. تویوتا کرولا نسل یازدهم سال 2012 تولید و سال 2013 روانه خیابان‌های جهان شد؛ از این رو به آن کرولا 2012 و گاهی 2013 نیز می‌گویند. حالا که در 47 سالگی این خودرو هستیم، قصد داریم به معرفی تویوتا کرولا 2012 و بررسی قیمت آن در سایت دیوار که بهترین بستر خرید و فروش این خودرو در ایران است، بپردازیم. اگر قصد خرید کرولا 2012 را دارید جای خوبی آمده‌اید.

کرولا 2012 سدان است و آپشن‌های منحصر به فردی دارد؛ مثل کنترل کشش و ثبات خودرو که در مواقع خطر حسابی به داد مسافرینش می‌رسد. حجم موتور مدل 2012، 1794 سی سی و نوع آن 4 سیلندر 16 سوپاپه است. حداکثر سرعتی که این خودرو می‌تواند در ساعت براند، 195 کیلومتر است. همچنین مصرف سوخت جاده‌ای کرولا 2012 6.7 لیتر در هر صد کیلومتر و مصرف سوخت شهری آن 9 لیتر در هر صد کیلومتر عنوان شده است. کرولا 2012 دو نوع دارد؛ GLI و XLI که مدل ایکس ال آی آن، فول آپشن عنوان می‌شود. بنابراین در این یادداشت مدل ایکس ال آی را توصیف می‌کنیم.

وارد کرولا 2012 که می‌شویم، با صندلی‌های چرمی روبرو می‌شویم که پیش‌تر خبری از آن نبود. مانیتور لمسی و داشبوردی تیره‌ رنگ به همراه تودوزی چوب مصنوعی کابین این خودرو را جذاب جلوه می‌دهد. وقتی به ظاهر آن نگاه می‌کنیم، با چراغ‌های جلوی متفاوتی روبرو می‌شویم. همچنین چراغ‌های راهنما بر روی آینه بغل نصب شده و چه چیزی از این بهتر؟ شیشه‌های شفاف عقب، کرولا 2012 را به یک خودروی نافذ تبدیل کرده است. علاوه بر این‌ها با خرید تویوتا کرولا 2012 آپشن‌هایی از قبیل 6 کیسه هوا، پشت سری متحرک صندلی‌ها در هنگام تصادف، نمایشگر وضعیت مصرف سوخت، سیستم خودکار تنظیم حجم صدا، چهار بلندگو و صندلی‌های عقب تاشو نصیبتان خواهد شد. همه این‌ها باعث می‌شود تویوتا کرولا 2012 را با کیا سراتو و مزدا مقایسه کنند که البته با توجه به قیمتی که کرولا 2012 دارد، در مقایسه با رقبایش خودرویی اقتصادی و مقرون به صرفه است.

اگر قصد خرید این خودرو را دارید، همانطور که در ابتدا گفتیم بدون چون و چرا به سایت دیوار بروید. با نگاهی به آگهی‌های این سایت، متوجه می‌شویم قیمت خرید و فروش تویوتا کرولا 2012 بین 230 تا 290 میلیون تومان است. برای مثال در یک آگهی کرولا 2012 با هفت هزار و 400 کیلومتر کارکرد مدل ایکس ال آی که فول آپشن این خودرو محسوب می‌شود، به قیمت 290 میلیون تومان به فروش می‌رسد. البته فروشنده ذکر کرده کرولایش گرچه در حد نو است، اما دو لکه رنگ دارد. در مورد دیگری نیز تویوتا کرولا 2012 با 84 هزار کیلومتر کارکرد، نقره‌ای رنگ با سه لکه رنگ 240 میلیون تومان به فروش می‌رسد. نکته‌ای که پیش از خرید تویوتا کرولا باید بدانید، این است که این خودرو هر 60 هزار کیلومتر نیاز به معاینه فنی دارد. پس حواستان به این موضوع باشد. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.