بزرگترین هواپیمای جهان برای اولین بار پرواز کرد!

رسانه کلیک – هواپیمای استراتولانچ که به عنوان بزرگترین هواپیمای جهان نیز شناخته می شود، صبح روز گذشته برای اولین بار پرواز کرد و دو ساعت بعد نیز در ایمنی کامل فرود آمد.

بزرگترین هواپیمای جهان که استراتولانچ نام دارد، شنبه همین هفته برای اولین بار در آسمان پرواز کرد. این هواپیما که توسط شرکت پرتاب موشک استراتولانچ ساخته شده، 226 تن وزن و 117 متر پهنای بال دارد. استراتولانچ ساعت 10 صبح شنبه به وقت محلی از پایگاه هوایی و فضایی موهاوی در کالیفرنیا پرواز کرد.

این پرواز در ابتدا پروازی آزمایشی و بحرانی برای این هواپیما بود و همچنین برای پرتاب موشک های آن طراحی شده بود. به استناد کمپانی سازنده هواپیما، اولین پرواز بزرگترین هواپیمای جهان 150 دقیقه طول کشیده و فرود آرام و ایمنی را تجربه کرده است.

استراتولاتچ که از دو بدنه تشکیل شده، به منظور پرواز در ارتفاع 10 هزار متری و پرتاب موشک هایی در همان ارتفاع طراحی شده است. در اولین پرواز استراتولانچ موشکی وجود نداشته؛ با این حال کمپانی تولید کننده آن با شرکت نورثروپ گرومن برای تامین موشک هایش قرارداد بسته است.

مدیر عامل استراتولانچ، Jean Floyd در رابطه با اولین پرواز بزرگترین هواپیمای جهان گفت:

لحظه دیدن اولین پرواز این هواپیما برایم بسیار شکوهمند و زیبا بود. استراتولانچ همانطور که پیش بینی شده بود عمل کرد و به حداکثر سرعت 280 کیلومتر بر ساعت رسید.

خلبان آزمایشی، Evan Thomas نیز در رابطه با این پرواز گفت:

این پرواز پروازی کاملا ملایم بود و این دقیقا تمام چیزیست که از اولین پرواز یک هواپیما انتظار می رود. استراتولانچ کاملا مطابق پیش بینی های کمپانی عمل کرد.

پرواز بزرگترین هواپیمای جهان سه ماه پس از تصمیم کمپانی استراتولانچ برای تعدیل بیش از 50 نفر از نیروهای خود و متوقف نمودن تلاش برای توسعه موشک های خود انجام شد. در اصل این کمپانی برنامه ای برای ساخت موشک های خود از جمله یک فضاپیما داشت. این تغییرات پس از مرگ Paul Allen که کمپانی استراتولانچ را در سال 2011 راه اندازی کرد، اعلام عمومی شد.

برای آن که امروزه بزرگترین هواپیمای جهان قادر به پرواز شود، طی چند سال اخیر آزمایش های بسیاری از جمله تست موتور در سال 2017 صورت گرفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.