سیستم عامل iOS 13 به «دارک مود» مجهز می شود

رسانه کلیک – اطلاعات جدیدی در رابطه با سیستم عامل iOS 13 منتشر شده که به بیان ویژگی های آن مانند پشتیبانی از حالت تاریک اشاره می پردازد.

اپل در ماه ژوئن از نسخه جدید سیستم عامل آی او اس رونمایی می کند. به تازگی اطلاعات جدیدی در رابطه با iOS 13 در اختیار رسانه ها قرار گرفته است.

گوشی های هوشمند و تبلت های اپل با دریافت این بروزرسانی، به حالت تاریک مجهز می شوند. کاربران برای دسترسی به دارک مود باید به بخش تنظیمات مراجعه کنند. این قابلیت دارای عملکرد مشابه با سیستم عامل macOS است.

علاوه بر حالت تاریک، سیستم عامل iOS 13 تغییرات زیادی را در آیپدهای اپل اعمال می کند. در تبلت های این شرکت کاربران می توانند با نصب نسخه جدید آی او اس، برای هر اپلیکیشن چند پنجره جدید باز کنند.

سافاری در آیپد در مواقع نیاز، به صورت خودکار از کاربر در رابطه با باز کردن نسخه دسکتاپ یک وب‌سایت سوال می پرسد. ژست های حرکتی در آی او اس 13 تغییرات زیادی را تجربه خواهد کرد.

سیستم عامل iOS 13

از دیگر تغییرات این نسخه از سیستم عامل موبایل اپل می توان به نحوه مدیریت فونت ها اشاره کرد. فونت ها به یک پنل جدا در بخش تنظیمات مجهز می شوند. زمانی که کاربر یک سند جدید باز می کند، سیستم به صورت خودکار عدم نصب فونت آن را به وی اطلاع می دهد.

اپلیکیشن ایمیل در سیستم عامل iOS 13 قادر به دسته بندی ایمیل ها می شود. در این نسخه از سیستم عامل iOS، نحوه انتخاب چندین آیتم به صورت همزمان تغییر می کند. اپل قصد دارد اپلیکیشن یادآور را بازطراحی کند.

عملکرد دستیار صوتی اپل، سیری در سیستم عامل آی او اس 13 با بهبود همراه خواهد بود. این سیستم عامل با چندین ویژگی دیگر از راه می رسد که هم اکنون اطلاعاتی در رابطه با آن ها منتشر نشده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.