شیفر

فروش آیفون در بازارهای جهانی سقوط می کند؟

رسانه کلیک – تحلیلگران دنیای فناوری به کاهش فروش آیفون های اپل در سه ماهه دوم سال جاری میلادی اشاره می کنند. انتظار می رود اپل در این بازه تنها 45 میلیون آیفون بفروشد.

اپل در ماه ژانویه گزارش اولین سه ماهه خود را منتشر کرد که بر اساس آن، فروش آیفون های اپل در فصل تعطیلات کاهش شدیدی را تجربه کرده بود. در حالی که دو هفته تا انتشار گزارش مالی سه ماهه دوم سال فاصله داریم، تحلیلگران در حال اعلام پیش بینی های خود هستند.

بر اساس جدیدترین پیش بینی، اپل در این بازه زمانی تنها موفق به فروش 45 میلیون گوشی هوشمند شده است که در مقایسه با محدوده زمانی مشابه سال گذشته، کاهشی بیش از 10 درصد را تجربه می کند.

گزارشی که از سوی OTR Global منتشر شده، خبر از فروش 37 تا 42 میلیون آیفون می دهد. تحلیلگران وال استریت به فروش 40 تا 45 میلیونی آیفون در این بازه زمانی اشاره کرده اند.

فروش آیفون XS مکس

بنابر گزارش OTR Global، کاهش تقاضا برای آیفون XR و آیفون XS باعث این موضوع شده است. در حالی که اپل از این پس آمار مربوط به میزان فروش آیفون های تولیدی خود را منتشر نمی کند، درآمد آن می تواند نشان دهنده میزان فروش آیفون های مختلف باشد.

گزارش سه ماهه دوم سال 2019 نزدیک به دو هفته دیگر، 30 آوریل منتشر می شود. انتظار می رود درآمد اپل در این بازه زمانی در محدوده 55 تا 59 میلیارد دلار قرار بگیرد. این درآمد در مقایسه با درآمد 61 میلیارد دلاری اپل در فاصله ماه های ژانویه تا مارس 2018 اندکی کمتر است.

انتظار می رود سود ناخالص نردیک به 37 درصد از درآمد این شرکت باشد و همچنین هزینه های عملیاتی آن به 8.6 میلیارد دلار برسد. اپل قصد دارد در سال جاری میلادی از سه آیفون جدید رونمایی کند. در صورتی که این محصولات به فروش مناسبی در بازار دست پیدا نکنند، اپل باید جایگاه خود را شرکت های دیگری مانند شیائومی بدهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.