شیفر

پراید در آینده نزدیک از خط تولید خارج می شود؟

رسانه کلیک – ولی ملکی، سخنگوی کمیسیون صنایع خبر از توقف تولید پراید در آینده و جایگزینی آن با تیبا و یا کوئیک داده است.

پراید پرفروش ترین خودروی بازار ایران محسوب می شود که تا اواخر سال 96، قیمتی نزدیک به 20 میلیون تومان داشت. این خودرو که هم اکنون با قیمتی نزدیک به 50 میلیون تومان در بازار خرید و فروش می شود، کیفیت بسیار پایینی دارد.

از چندین سال پیش تا به امروز شاهد اظهارات متفاوتی در رابطه با آینده این خودروی سایپا بودیم. چندین بار خبر توقف تولید این خودرو که لقب ارابه مرگ را یدک می کشد، در رسانه ها منتشر شده است؛ با این حال همچنین شاهد حضور آن در خط تولید هستیم.

به تازگی ولی ملکی، سخنگوی کمیسیون صنایع در مصاحبه ای اعلام کرده اعضای این کمیسیون از کارخانه سایپا بازدید داشته اند و مدیر عامل این شرکت گزارشی از فعالیت ها و برنامه های آتی سایپا ارائه کرده است.

بر اساس اعلام ملکی، مدیر عامل سایپا وعده داده تولید پراید متوقف و تیبا و یا کوئیک جایگزین آن شود. در گوشه ای دیگر از این مصاحبه، شاهد اعلام افزایش تولید روزانه سایپا از 600 خودرو به 2 هزار خودرو به صورت روزانه هستیم.

قیمت جدید پراید

در رابطه با توقف تولید پراید، سایپا واکنشی از خود نشان نداده و همچنین بیانیه ای منتشر نکرده است. مدیر عامل سابق این شرکت، محمدرضا سروش قبل از برکناری مصاحبه جنجالی انجام داد و در آن به ارزش 120 میلیون تومانی پراید اشاره کرد! مدیر عامل جدید سایپا، میرجواد سلیمانی تا به امروز اشاره ای به ارزش این خودروی بی کیفیت نکرده است.

این احتمال وجود دارد که ارزش بسیار بالای این خودرو و ضرر سایپا از فروش هر دستگاه پراید، باعث توقف تولید آن در آینده نزدیک شود! در حالی که در بازارهای جهانی به علت رقابت بالا و همچنین اهمیت امنیت راننده و سرنشینان، روزبه‌روز شاهد افزایش کیفیت خودروها و استفاده از فناوری های جدید هستیم، در ایران خودروسازان تنها به درآمد خود اهمیت می دهند و جان مردم کمترین ارزشی برای آن ها ندارد.

در رابطه با آینده خودروی محبوب و دوست داشتنی پراید نمی توان اظهار نظر قطعی کرد. انتظار می رود با توقف تولید این خودرو، شاهد افزایش جمعیت در سال های آینده باشیم چرا که احتمالا تلفات جاده ای با کاهش قابل توجهی مواجه می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.