گزارش مالی نوکیا برای سه ماهه اول 2019 منتشر شد

رسانه کلیک – گزارش مالی نوکیا در اختیار رسانه ها قرار گرفت. این شرکت فنلاندی در سه ماهه اول 2019 ضررده بوده است.

گزارش مالی نوکیا برای سه ماهه اول سال جاری میلادی به اینترنت راه پیدا کرد. این برند که وظیفه تولید گوشی های هوشمند آن بر عهده شرکت HMD Global است، در این بازه زمانی 254 میلیون یورو ضرر کرده است.

ضرر 254 میلیون یورویی نوکیا عجیب به نظر می رسد چرا که این شرکت در بازه زمانی مشابه سال گذشته، 46 میلیون یورو سوددهی داشته است. دلیل این موضوع را می توان مربوط به سرمایه گذاری نوکیا در نسل پنجم تلفن همراه دانست. انتظار می رود این سرمایه گذاری در آینده سود زیادی را نصیب این شرکت کند.

شرکت سوئدی اریکسون و همچنین هواوی، رقیبان اصلی نوکیا در زمینه 5G محسوب می شوند. با توجه به این موضوع که هواوی از سوی برخی کشورها برای فعالیت در زمینه نسل پنجم تلفن همراه محدود شده است، نوکیا می تواند برای افزایش فعالیت های خود از این فرصت استفاده کند.

نوکیا 9 پیور ویو

در صورتی که هواوی نتواند در برخی کشورها فعالیت کند، مشتریان قطعات و تجهیزات موردنیاز خود را توسط شرکت های دیگر تامین می کنند. با توجه به این موضوع، نوکیا باید فعالیت خود در این بخش را افزایش دهد.

در حالی که نوکیا سرمایه گذاری زیادی در این بخش انجام داده است، در بلند مدت به سود بالایی دست پیدا می کند. اگرچه وضعیت هواوی باعث فشار زیادی به نوکیا برای ورود هرچه سریع به دنیای 5G شده است ولی این موضوع به نفع این برند در بلند مدت خواهد بود.

نوکیا به تازگی از جدیدترین پرچمدار خود، نوکیا 9 پیور ویو رونمایی کرده که اولین گوشی هوشمند جهان مجهز به دوربین اصلی پنج گانه است. در رابطه با تاثیر فروش این دستگاه روی درآمد نوکیا در سه ماهه آینده، نمی توان اظهار نظر قطعی کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.