شیفر

کنسول PS5 حداقل تا یک سال آینده عرضه نمی شود

رسانه کلیک – گزارش اخیرا شرکت سرگرمی های تعاملی سونی و مجله وال استریت نشان می دهد که کنسول PS5 دست کم تا 12 ماه آینده راهی بازار نخواهد شد.

در حالی که شرکت سونی طی هفته گذشته به طور غیرمنتظره رسما از ساخت کنسول نسل نهم پلی استیشن به نام PlayStation 5 خبر داد و از برخی ویژگی های کلیدی آن پرده برداشت، تمامی شایعات و گزارش ها مبنی بر عرضه این دستگاه در سال جاری میلادی به کلی تکذیب شد و در عوض، احتمال عرضه آن در سال 2020 قوت گرفت.

با این حال، روز گذشته جلسه ارائه گزارش مالی سه ماهه چهارم سال 2018-2019 شرکت سونی با حضور جمعی از مدیران و سرمایه گذاران برگزار شد که در جریان این نشست، فارغ از انتشار آمار و ارقام جدید از میزان فروش پلی استیشن 4، اطلاعات اندکی از کنسول PS5 نیز در دسترس قرار گرفت. در همین رابطه، طبق گزارش آقای تاکاشی موچیزوکی (Takashi Mochizuki)، خبرنگار مجله وال استریت سونی نه تنها برنامه ای برای عرضه کنسول پلی استیشن 5 در سال جاری میلادی ندارد، بلکه این دستگاه جایی هم در تقویم سال مالی 2019-2020 سونی نیز به خود اختصاص نداده است.

کنسول پلی‌استیشن 3

کنسول PS5 دست کم تا 12 ماه آینده، تا دوازدهم فروردین سال 99 (31 مارس سال 2020) عرضه نخواهد شد. بر این اساس، از آنجا که سونی پیش تر به طور خلاصه جزئیات کمی از این دستگاه ارائه کرده، به نظر می رسد که کنسول مذکور برای عرضه در سال مالی 2020-2021 برنامه ریزی شده باشد. موضوعی که با توجه به عدم حضور سونی در مراسم E3 2019 و مقدمه چینی برای شروع نسل بعدی، چندان هم دور از انتظار نیست.

جالب اینجا است که غالب گزارش ها نیز به عرضه کنسول های نسل نهم در اواسط و یا اواخر سال 2020 اشاره می کنند. موردی که خوشبختانه با گزارش سال مالی 2019-2020 شرکت سونی در تناقض نیست. هنوز اطلاعات رسمی از زمان معرفی و عرضه کنسول های بعدی ایکس باکس و پلی استیشن در دست نیست. انتظار می رود در جریان رویداد E3 امسال، مایکروسافت جزئیات بیشتری از نسل آینده کنسول خود را با بازیکنان و هواداران به اشتراک بگذارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.