چگونه مانع دریافت اعلان وبسایت ها در گوگل کروم شویم؟

رسانه کلیک – اگر با نمایش اعلان وبسایت ها در مرورگر گوگل کروم مشکل دارید، این مطلب را بخوانید. در ادامه نحوه غیرفعال کردن نمایش اعلان در گوگل کروم را به شما آموزش می دهیم.

بدون شک گوگل کروم را می توان محبوب ترین مرورگر موجود برای سیستم عامل ها مختلف به حساب آورد. این مرورگر امکانات بسیاری را به منظور ارایه بهترین تجربه وب گردی در اختیار کاربر قرار می دهد. گوگل با انتشار آپدیت های مختلف، هر بار امکانات جدیدتری را به این مرورگراضافه می کند (چطور کش مرورگر گوگل کروم را پاک کنیم؟).

یکی از جدیدترین قابلیت های گوگل کروم، امکان نمایش اعلان یا همان نوتیفیکیشن از وبسایت های مختلف است. برخی از وبسایت ها از شما می خواهند تا دریافت اعلان مربوط به آن ها را فعال کنید تا به طور مرتب با نمایش اعلان، از پست های جدید و موارد این چنینی با خبر شوید (چگونه روی مرورگر گوگل کروم رمز بگذاریم؟).

نمایش اعلان از وبسایت های مختلف علیرغم مفید بودن، می تواند بسیار مزاحم باشد. اگر این ویژگی را برای چند وبسایت فعال کرده باشید و آن ها مدام برایتان اعلان ارسال کنند، حتما حس خوبی از این ضعیت نخواهید داشت. به همین منظور در مرورگر کروم این امکان به کاربر داده شده تا بتواند دریافت اعلان از وبسایت ها را لغو و یا کلا بلاک کند (قابلیت Incognito گوگل کروم چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟). برای غیرفعال کردن نمایش اعلان در گوگل کروم مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

  1. روی آیکون سه نقطه برای باز کردن پنجره ابزار کلیک کنید.

اعلان در گوگل کروم

  1. وارد منوی Settings شوید.

اعلان در گوگل کروم

  1. بخش Privacy and security را بیابید و سپس روی Content Settings کلیک کنید.

اعلان در گوگل کروم

  1. روی Notification کلیک کنید.

اعلان در گوگل کروم

  1. روی دکمه سه نقطه مقابل وبسایت مورد نظر خود در بخش Allow کلیک کنید.
  2. گزینه Remove را انتخاب کنید.

اعلان در گوگل کروم

 

با طی این مراحل، دیگر از وبسایت مورد نظر اعلانی دریافت نخواهید کرد. در مرحله 6 با انتخاب گزینه Block، درخواست دریافت اعلان توسط آن وبسایت بلاک می شود. در واقع اگر وبسایت بلاک شده را باز کنید، دیگر پیغام Notification برای شما نشان داده نخواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.