شیفر

سرویس PlayStation Now بیش از 700 هزار کاربر دارد!

رسانه کلیک – طبق گزارش جدید شرکت سونی، پس از گذشت چهار سال سرانجام تعداد کاربران سرویس PlayStation Now به بیش از 700 هزار نفر رسیده است.

نسل هشتم کنسول ها را می توان نسل شکوفایی و گسترش شبکه های بازی از جمله ایکس باکس لایو و پلی استیشن نتورک دانست که دو شرکت مایکروسافت و سونی با ارائه سرویس های مختلف و جدید، تجربه لذت بخش تری از بازی های ویدیویی را برای گیمرها به ارمغان آورده اند. یکی از سرویس های پردرآمد و صدالبته محبوبی که طی این نسل در دسترس بازیکنان قرار گرفت، سرویس اشتراکی بازی های تحت عنوان Xbox Game Pass و PlayStation Now است که تا به امروز توجه کاربران زیادی را به خود جلب کرده است.

در همین راستا، چندی پیش جلسه ارائه گزارش عملکرد سه ماهه چهارم سال مالی 2018-2019 شرکت سونی برگزار شد که در جریان این کنفرانس، اطلاعاتی در زمینه میزان فروش کنسول پلی استیشن 4، تعداد کاربران سرویس PlayStation Now و سرویس پلی استیشن پلاس به اشتراک گذاشته شد.

بر این اساس، ظاهرا سرویس پلی استیشن Now در طول فعالیت چهار ساله خود موفقیت ها و دستاوردهای بزرگی را برای شرکت به همراه داشته و به مرور زمان همچنان به روند رو به رشد خود ادامه می دهد. طبق گفته آقای هیروکی توتوکی (Hiroki Totoki)، مدیر ارشد مالی شرکت سونی، در حال حاضر تعداد کاربران این سرویس به بیش از 700 هزار نفر رسیده که جامعه آن در مقایسه با سال مالی 2017-2018 سونی، قریب به 40 درصد گسترش یافته است.

البته، شرکت سونی این رشد چشمگیر تعداد کاربران PlayStation Now را مدیون راه اندازی قابلیت دانلود بازی ها می داند، چرا که پس از عرضه این ویژگی، مدت زمان تجربه بازی های دانلود شده تقریبا دو برابر زمان قبلی شده است. آقای هیروکی توتوکی در این باره می گوید:

از زمان راه اندازی قابلیت دانلود بازی ها در سرویس PlayStation Now، بازیکنان زمان بیشتری را صرف تجربه عناوین ویدیویی خود می کنند، به طوری که می توان گفت زمان سپری شده کاربران در بازی های دانلود شده چیزی در حدود دو برابر زمانی است که این افراد در تجربه بازی های استریم شده صرف می کردند.

از دیگر نکات مهم این گزارش مالی می توان به نبود کنسول پلی استیشن 5 در سال مالی 2019-2020 شرکت سونی اشاره کرد. این بدان معنا است که کنسول نسل بعدی پلی استیشن دست کم تا 12 ماه آینده راهی بازار نخواهد شد (کنسول PS5 حداقل تا یک سال آینده عرضه نمی شود).

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.