جدول فروش هفتگی بریتانیا: پیروزی بازی Days Gone

رسانه کلیک – موسسه آماری «چارت ترک» ساعاتی پیش فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های هفته اول اردیبهشت 98 در کشور بریتانیا را در اختیار عموم قرار داد.

گروه تحلیلگر چارت ترک که وظیفه تهیه و انتشار فهرست پرفروش ترین بازی های هفتگی در کل منطقه بریتانیا را بر عهده دارد، ساعاتی پیش جدول پرفروش ترین بازی های هفته اول اردیبهشت 98 (هفته منتهی به هفتم اردیبهشت) را با علاقه مندان و بازیکنان به اشتراک گذاشت که بر اساس آن، بازی محبوب و انحصاری کنسول پلی استیشن 4 یعنی Days Gone با شکست دیگر بازی جدید هفته به نام Mortal Kombat 11، جایگاه نخست جدول را به تسخیر خود درآورد.

بازی Days Gone که تجربه فوق العاده مهیجی از دنیای آخرالزمانی را برای بازیکنان به ارمغان آورده، در حالی رتبه اول این جدول را به خود اختصاص داد که فروش نسخه فیزیکی آن چیزی در حدود 27 درصد پایین تر از فروش نسخه فیزیکی بازی God Of War بوده است. البته، کاهش چنین میزان فروش برای آثاری که یک IP جدید به شمار می روند، کاملا طبیعی و بدیهی است. علاوه بر این، نمراتی که به بازی سرگرم کننده Days Gone داده شده، بسیار کمتر از امتیازات بازی «خدای جنگ» است و این عنوان چندان بازخوردهای خوبی را به همراه نداشته است.

از بازی Days Gone که بگذریم، جایگاه دوم این هفته به بازی جدید Mortal Kombat 11 اختصاص داد. عنوانی که به لطف گیم پلی جذاب، رکورد فروش اولیه مجموعه خود را جا به جا کرد و در حال حاضر به عنوان بهترین فروش هفته اول انتشار سری مورتال کمبت شناخته می شود. جالب اینجا است که 71 درصد فروش کلی این اثر ویدیویی مربوط به نسخه پلی استیشن 4 آن می شود که استقبال عالی بازیکنان این کنسول از این بازی را به تصویر می کشد.

پرفروش ترین بازی های هفته اول اردیبهشت 98

اثر شبیه ساز فوتبال شرکت الکترونیک آرتز یعنی FIFA 19 همچنان به فروش عالی و تحسین آمیز خود ادامه می دهد و در طول این هفته به دلیل عرضه دو اثر ویدیویی مذکور، با یک پله سقوط در رده سوم جدول جا گرفت. بر خلاف انتظار، میزان فروش بازی رد دد ردمپشن 2 در این هفته نزدیک به 4 درصد افزایش پیدا کرد که این موضوع باعث شده تا شاهد صعود ییک پله ای و قرارگیری آن در رده چهارم جدول باشیم.

Tom Clancy’s The Division 2 که از زمان انتشار خود تا به امروز فروش قابل قبولی داشته و به خوبی انتظار شرکت یوبی سافت را برآورده کرده، کماکان در میان 10 بازی پرفروش هفته حضور دارد و این بار با سقوط سه پله ای، از رده سوم جدول به رده پنجم نقل مکان کرد. بازگشت بازی ریسینگ Forza Horizon 4 به لیست ده بازی پرفروش و حضور آن در مکان هشتم جدول از دیگر نکات مهم این گزارش به حساب می آید. اثر World War Z با وجود اینکه هفته اول انتشار خود را با صدرنشینی در جدول آغاز کرده بود، فروش آن در این هفته با کاهش 70 درصدی مواجه شده و هم اکنون در رده دهم جدول به چشم می خورد. در آخر، بیشترین جهش این هفته به بازی Metro Exodus تعلق دارد که به لطف اعمال تخفیف وسوسه انگیز، با رشد فروش 130 درصدی مواجه شد و از رده چهلم به رده شانزدهم جدول صعود کرد.

در ادامه می توانید فهرست پرفروش ترین بازی های هفته اول اردیبهشت 98 در بریتانیا را به همراه جایگاه قبلی و استودیوی سازنده مشاهده کنید. شایان ذکر است؛ جدول زیر مربوط به فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌هاست.

جایگاه کنونیجایگاه قبلینام بازیشرکت ناشر
1
Days Gone
سونی
2Mortal Kombat 11برادران وارنر
3دومFIFA 19الکترونیک آرتز
4پنجمRed Dead Redemption 2راک استار گیمز
5سوم
Tom Clancy’s The Division 2
یوبی سافت
6چهارمMario Kart 8 Deluxeنینتندو
7هشتمSekiro: Shadows Die Twiceاکتیویژن بلیزارد
8شانزدهمForza Horizon 4مایکروسافت
9دهمNew Super Mario Bros. U Deluxeنینتندو
10اولWorld War Zفوکوس هوم اینتراکتیو

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.